Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

etinka
16. čer 2011

Ještě přidávám recept na tvarohovou bábovku. Ta je u nás nejoblíbenější a ze všech, co jsem kdy pekla, je tato nejčastěji. Vždy je hned pryč, protože děti říkají, že není " suchá" 🙂

Tvarohová bábovka

V míse rozmixujeme 5 celých vajec, 25 dkg cukru krupice a postupně přidáme i půl kostky rozpuštěného vychladlého másla ( ne Hery) a 25 dkg měkkého tvarohu. Vše ušleháme do hladka a vmícháme 25 dkg polohrubé mouky a 1 prášek do pečiva. Do formy vlijeme asi polovinu těsta, druhou půlku přibarvíme kakaem a vlijeme také. Mám odzkoušeno, že úplně vespodu na nejnižší poloze v troubě peču 1hodinu při 150 C. Ke konci ještě chvilku přikryju alobalem, pokud se mi zdá, že zlátne moc a vevnitř ještě není. Na konci do ní píchnu špejlí a po té 1 hodině, někdy 1 hodině 10minutách bývá vždy. 🙂

Ještě jsem zapomněla, když dopeču, objedu celou bábovku po krajích, i prostředek kuchyňským nožem a pak už jen otočím, sama vypadne.

DOBROU CHUŤ!!!!

ilonne
16. čer 2011

Tak my máme špagety s rajčaty, cuketou a parmezánem.
@deyana Papriky zapečené se sýrem mě hodně zajímají. Můžeš prosím Tě hodit recept?

pitruskaskarolinkou
16. čer 2011

bramboračka s hříbkama, zapečené rybí filety se žampiony a kukuřící, brambory, rajčatový salát

miriska
16. čer 2011

kuře na paprice a k večeři zelňačka a párky v listovém těstě

deyana
16. čer 2011

@ilonne Vezmu papriky - 2 žluté, 2 červené - takové boubelatější menší kousky.. odstraním vnitřek, pak papriku rozkrojím napůl, očistím a naplním na kousky nakrájeným sýrem - měli jsme balkán, eidam, a plísňový (takový drahý, ale nevzpomenu si teď na název, může být klidně i niva). Takto naplněné papriky jsem dala do pekáčku, který jsem na dně polila olejem, aby se papriky nepřichytly a dala jsem na cca 15min. zapéct do trouby, přičemž je dobré na posledních 5min. pečení ještě každou papriku buď polít rozšlehaným vejcem nebo do každé papriky jedno celé vajíčko (jen pokud nejsou papriky plné až po okraj sýrem) vyklepnout a nechat dopéct. Je to úžasná mňamka a nám ta kombinace slaného a plísňového sýru moc chutnala 🙂 Ještě můžeš pokapat olejem, než dáš vajíčko, já to tak dělám, ale nevím, jestli to má nějaký smysl 🙂

moudivlacek
16. čer 2011

holky sos,musim uvolnit mrazak jahodam 😀 mam tam mrazeneou makrelu,nejaky napad? vubec netusim,zda ji jde zapect jako pstruha 😅

peroli
16. čer 2011
moudivlacek
16. čer 2011

tohle sice neni makrela,ale asi nekdy v tydnu udelam
http://www.recepty.cz/recept/pangasius-s-bazalk...

moudivlacek
16. čer 2011

@peroli dikY
http://www.recepty.cz/recept/ohniva-makrela-10709
tohle taky nevypada spatne,jednoduche 😀

peroli
16. čer 2011

včera šunkofleky, brownies a manža ještě houbovou polívku..
dneska řízečky a vajíčkovo-ředkvičkovej salát od @@brusinka.pusinka (tímto jí moc děkuju že jsem zase přežraná jak prase 😀 😀 )
zítra smaženej květák a tchyně doveze pečené papriky

... a o víkendu budeme jen koukat do zdi.. 😀 😀 😀

mamkamarketa
16. čer 2011

holky poradte mi jak udelat veprovy platky s nakou omackou,zkousela jsem to jednou,ale maso bylo tvrdy 😔

peroli
16. čer 2011

@mamkamarketa spíš než na receptu záleží hodně na tom jakej kousek vepřovýho máš... já jednou dělala stejný jídlo mám pocit že z nějaké kotlety a podruhý z plece nebo krkovičky a rozdíl jak prase.. 😉

brusinka.pusinka
16. čer 2011

@mamkamarketa
Vepřové plátky na pivu
2 lžíce sójová omáčka
1 dl pivo
1 palička česnek
2 ks mrkev
máslo
nové koření
5 lžic hořčice
300 g vepřové plátky
1 hrneček kečup
sůl
bobkový list
Naklepeme vepřové plátky a pokrájíme tak, aby byly spíš tenčí. Osolíme je.

V misce spojíme tak pět lžic hořčice s polovinou utřeného česneku. V další misce smícháme kečup se sójovou omáčkou a pivem. Mrkev pokrájíme na kolečka, cibuli a česnek také.

Potřeme pekáček máslem, pak na něj poklademe cibuli a česnek, mrkev a koření. Vepřové plátky potřeme směsí hořčice s utřeným česnekem a naklademe na cibuli a mrkev. Nakonec je zalijeme kečupovou směsí. Vepřové plátky na pivu dáme péct na 180 °C do trouby a asi po dvaceti minutách promícháme. Ničím nepodléváme. Asi za 50 minut až hodinu je hotovo.
Vepřové plátky na pivu podáváme s bramborovou kaší nebo přílohou podle chuti

Vepřové plátky na rajčatech

1 ks cibule pórek
2 ks velké rajče
400 g vepřové plecko
na potření
rajský protlak
podle chuti
tymián
koření ďábelská směs
mletý černý pepř
koření na rožnění
sůl
podle potřeby
olivový olej
Vepřové plecko očistíme, nakrájíme na plátky a naklepeme. Osolíme, opepříme a zlehka potřeme rajským protlakem. Cibuli oloupeme a rozdělíme na měsíčky. Rajčata omyjeme a nakrájíme na kolečka, stejně tak zelenou část pórku (kousek asi 7 cm velký).

Na oleji vepřové plátky prudce orestujeme, maso pustí šťávu. Přidáme na měsíčky nakrájenou cibuli, kolečka rajčat, podlijeme trochou vody a vše podusíme pod pokličkou, dokud není maso měkké. Ochutíme ďábelskou směsí a kořením na rožnění. Nakonec ochutíme tymiánem, nemusíme jím šetřit, pokud máme chuť tymiánu rádi. Nakonec přimícháme kolečka pórku, promícháme a společně prohřejeme. Šťávu nezahušťujeme.
K vepřovým plátkům na rajčatech podáváme brambory na jakýkoliv způsob - hranolky, americké brambory, krokety, ale i bramborovou kaši. Ozdobíme čerstvou zeleninou.
Na recept vepřové plátky na rajčatech můžeme použít i kýtu, ale plecko je chutnější a šťavnatější. Další variantou je, že rajčata spaříme a zbavíme slupky, ale není to nutné, v pokrmu nijak nevadí.

brusinka.pusinka
16. čer 2011

@mamkamarketa já dělám s vepřovým tak že opravdu zprudka osmahnu po obou stranách a nejdřív obalím trochu v hladké mouce , aby šťáva z masíčka byla uvnitř 🙂 a opravdu záleží na masíčkua přípravě 😉

miky
16. čer 2011

květákový mozeček s novým bramborem 😉

katunka82
16. čer 2011

Masove kulicky, testoviny a rajska omacka 🙂

reruna
16. čer 2011

@vojtisek2007 mám taky hliníkovou formu na bábovku, vždy vymažu a vysypu - dávám olej a polohrubou mouku, ale jak holky psaly vymazat a vysypat se dá čímkoli... po upečení nechám trochu vychladnout ve formě, pak objedu nožem po krajích a uprostřed a vždycky vypadne... dělávám tuhle třenou bábovku od maminky :
25 dkg polohrubé mouky
25 dkg mletého cukru
4 vejce
1/2 prášu do pečiva
1 vanilkový cukr
1 sklenka oleje (asi 150 ml)
1 sklenka vody
Žloutka utřeme s cukrem, pak přidáme ostatní suroviny a nakonec opatrně vmícháme sníh z bílků. Vlijeme 3/4 bílého těsta do formy, pak zbytek obarvíme kakaem, nalijeme nahoru a trochu nožem promícháme, pečeme tak 30 - 40 minut při 180 st.
A jak to tak čtu, tak by se ti asi velmi hodila domácí pekárna na to kynuté těsto, vždy se podaří.

@blandik zaručený, ověřený recpet na hrnkový perník:
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek krystal. cukru
1 hrnek mléka
1/2 hrnku oleje
1/2 prdopeč
1 vejce
1 prášek do perníku
2 lžíce kakaa
2 lžíce medu nebo sirupu
vše smíchat, péct na plechu asi 20 minut při 180 st.

Nebo tyhle perníkové muffiny, lze péct i na plechu jako perník (je to bez vajíčka):
2 hrnky hladké mouky
1 hrnek cukru krupice
2 PL kakaa
1 prášek do perníku
5 PL oleje
1 hrnek mléka
citronová kůra

A ještě tento Božský perník:
2 hrnky mléka
1 hrnek oleje
1 vejce
2 PL kakaa
1 skořicový cukr
1 hrnek cukru
3 hrnky polohrubé mouky
1 prdopeč
1 prášek do perníku
1 čoko pudinkový prášek(může být i jiná příchuť)
1 lžíce marmelády
3 lžíce rumu

eriska
16. čer 2011

@blandik my máme perník moc rádi, tak mamka zkoušela receptíky a vytvořila si jeden podle sebe a chuti a všichni se po něm můžou utlouct😀

perník od maminky
2 a 1/2 hrníčku mouky (napůl polohrubou a hladkou)
1 hrníček cukru (může být ale klidně o trošku míň)
kakao, já dávám cca 3 lžíce
1 zarovnaná lžička skořice
1/2 prdopeče a 1/2 prášku do perníku
1 vajíčko
1/2 hrníčku oleje
1 hrníček mléka
kdo má rád, může přidat ještě tři lžíce marmelády

všechno smícháš, dám na plech vyložený pečícím papírem a peču cca na 170 stupňů 15 minut, my ho jíme jen tak, ani necukrujeme, ale může se pomazat marmeládou a polít čokoládou, nebo utřít máslo, cukr a kakao anebo polít citronovou polevou, dle chuti, tak dobrou chuť

u nás dneska obídek na terásce v hospůdce, takže bylo čevabčiči a brambor a večer budou zapečené cukety, udělaly jste mi tady s nima chuť

a díky moc za rady ohledně zamražování, jdu to zrovna hodit do mrazáku

reruna
16. čer 2011

@eriska taky hodně podobný recept, my taky jíme perník jen takk, nebo s citronovou polevou
A my dneska měli pečenou rybu a brambory a zítra něco vymyslím, zbyly mi ještě pečený kuřecí prsa, tak asi s rýží a zeleninou jako rizoto, nebo s těstovinama jako salát. K večeři jsme měli včera míchaný vajíčka s květákovým pyré a pažitkou.

reruna
16. čer 2011

A pekla jsem ten banánový chlebíček, so jsem vám sem nedávno dávala recpet, to je taky mňamka 🙂

eriska
16. čer 2011

@mamkamarketa já nejradši dělám krkovici nebo kotlety a na omáčku, nakrájím, naklepu, osolím a okořením dle chuti, potř plnotučnou či dijonskou hořčicí, obalím v mouce. V kastrůlku zpěním cibulku, může být i slaninka, pak zprudka opeču masko, zapráším moukou, zaliju vodou a šup s tím do trouby a tam se to dodělá samo🙂 a pak můžeš přidat třeba osmažené žampionky, nebo na falešný ptáčky vajíčko, okurky, kapii, salám, nebo do výpeku z maska přidat pro zjemnění smetanu, atd..

eriska
16. čer 2011

@reruna jj, mně přijde, že na ty perníky je to všechno podobné😀 lžíce sem, hrnek tam, jak kdo má vyzkoušeno🙂 tak jdu na banánový chlebíček najít receptík, docela jsem na to dostala chuť

reruna
16. čer 2011

@eriska už nevím, na které stránce, ale jestli máš seznam od zuhur, tak to najdeš - někde asi kolem str. 70... už jsm tu u počítače snědla 2 kousky, ach jo, takhle ty 2 kg nezhubnu... 😀

medvide1
16. čer 2011

Ahoj holky teda zase ste mě nalakaly na pěkne recepty teda hlavně ten perník mňam uvažovala sem že bych dnes něco upekla a toto mi docela sedlo!!jen bych to sladke neměla jist ☹ ale asi zhřešim 😀
Jinak ja dnes na iběd vajíčka sem doma sama tak se mi nechtělo nic vařit a na večeři se mi dodělavaji brambory s kuřecím masem zallite špenatem jen takhle lehce nic moc soli nic jineho koření jen tak aby to mohl i prcek tak snad to bude dobré 🙂

kammka
16. čer 2011

holky, nemáte nějaký nápad, co provést s polentou, čili kukuřičnou kurpicí??? nejlépe v kombinaci s vepřovým či králíkem...

brusinka.pusinka
16. čer 2011

@kammka

Králíčí ragů
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

králík, kousek (asi 15-20dkg)anglické slaniny, asi 4-6 žampiónů, hořčice, půl hrnku bílého vína, hrnek sladké smetany (dávám klidně i šlehačku), máslo, olej voda, sůl, pepř.
POSTUP PŘÍPRAVY
Králíka naporcujeme, omyjeme, osolíme, jemně opepříme. Potřeme plnotučnou hořčicí a opečeme ze všech stran na másle s olejem (trošku). Zvlášť si osmažíme na kostičky nakrájenou slaninu a žampióny, osolíme, opepříme, přidáme ke králíkovi, podlijeme vodou a šup do trouby. Když je maso skoro měkké, přilijeme víno a dodusíme. Až je maso měkké, zalejeme smetanou, ve které jsme rozmíchali trošku hl. mouky a ještě trochu prohřejeme. Je to výborné!!!
Polentu uděláš dle receptu, pak dáš do vymazaného pekáčku asi 1 cm vrstva a necháš zatuhnout, pak vykrájíš tvary jaké chceš já kolikrát použiji vykrajovátka na linecké cukroví, a ma másle pak osmahnu z obou stran do křupava je to dobrota 😉

petule33
17. čer 2011

holky nemáte nejaký dobrý recept na gnochi se špenátem??????

brusinka.pusinka
17. čer 2011

@petule33
Suroviny:

500 g kuřecích prsíček, 500 g listového špenátu, 1 balíček / 500 g / bramborových gnocchi, 125 ml smetany, 2 mladé cibulky, česnek, mletá paprika, sůl, pepř, olivový olej
Postup

Maso nakrájíme na kostičky a zprudka opečeme na pánvi s olejem. Když se zatáhne, osolíme, opepříme, přidáme prolisovaný česnek, nakrájené cibulky, papriku a dusíme doměkka. Přidáme špenát / čerstvý předem spaříme /, smetanu, gnocchi, promícháme a na mírném ohni společně krátce povaříme.

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
brusinka.pusinka
17. čer 2011

@petule33

Boloňské gnocchi se špenátem

500 g libového mletého hovězího + 1 lžička olivového oleje
2× 400g konzerva sekaných rajčat
1 lžíce italské bylinkové směsi + sůl a pepř na dochucení
400 g baby špenátových listů, propraných, okapaných
500 g gnocchi + 125 g mozzarelly, natrhané

Příprava jídla
Na velké nepřilnavé pánvi (o průměru 31 cm) pár minut opékejte maso na oleji. Přidejte rajčata a bylinky; bude-li směs moc hustá, přidejte maximálně 1 plechovku vody. Přiveďte k varu a 20 minut zvolna vařte. Na poslední minutu přihoďte špenát, aby zavadl. Zapněte gril či troubu. Až bude maso skoro hotové, uvařte gnocchi a slijte. Gnocchi i špenát vmíchejte do omáčky, osolte, opepřete a vlijte do velké ohnivzdorné nádoby. Navrch dejte mozzarellu a zapečte ji, aby začala zlátnout.