Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

tina1506
13. čer 2012

@rozarka65

Vynikající věnečky, které se vždy povedou!!!!!!!

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

věnečky: 160 g voda, 120 g olej, 160 g hladká mouka, špetka soli, 5 vajec
Krém: 500 ml mléko, 2 vanilkové pudinky, 150 g cukr, vanilkový cukr, rum, 200 g máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

Vodu, olej a špetku soli přivedeme k varu a přisypeme hladkou mouku. Mícháme, až se těsto nelepí na hrnec. Potom necháme chvilinku odstát a vmícháme postupně 5 vajec. Stříkáme na vymazaný plech do tvarů věnečků. Já stříkám ve dvou vrstvách. Před pečením pokropíme studenou vodou (věnečky lépe naskočí). Pečeme na 200 stupňů cca 15-20min. Až věnečky vyskočí, troubu na pár sekund pootevřeme, abychom vypustili páru. Hlavně nesplést poměr vody a oleje, protože pak by Vám věnečky nenaskočily a spíše by se smažily ☹
Rozkrojíme zubatým nožem a plníme krémem.
Krém: Uvařit hustý pudink - do vroucího mléka vmíchat pudinky, povařit, nechat vychladnout, ušlehat máslo s cukrem a vanilkovým cukrem, postupně vmíchávat pudink. Dochutit rumem.

Hotové jenom pocukruji.

Dobrou chuť.

prdecek
13. čer 2012

zapečené boloňské těstoviny se sýrem 🙂

tina1506
13. čer 2012

@rozarka65 Vynikající věnečky, které se vždy povedou!!!!!!!

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

věnečky: 160 g voda, 120 g olej, 160 g hladká mouka, špetka soli, 5 vajec
Krém: 500 ml mléko, 2 vanilkové pudinky, 150 g cukr, vanilkový cukr, rum, 200 g máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

Vodu, olej a špetku soli přivedeme k varu a přisypeme hladkou mouku. Mícháme, až se těsto nelepí na hrnec. Potom necháme chvilinku odstát a vmícháme postupně 5 vajec. Stříkáme na vymazaný plech do tvarů věnečků. Já stříkám ve dvou vrstvách. Před pečením pokropíme studenou vodou (věnečky lépe naskočí). Pečeme na 200 stupňů cca 15-20min. Až věnečky vyskočí, troubu na pár sekund pootevřeme, abychom vypustili páru. Hlavně nesplést poměr vody a oleje, protože pak by Vám věnečky nenaskočily a spíše by se smažily ☹
Rozkrojíme zubatým nožem a plníme krémem.
Krém: Uvařit hustý pudink - do vroucího mléka vmíchat pudinky, povařit, nechat vychladnout, ušlehat máslo s cukrem a vanilkovým cukrem, postupně vmíchávat pudink. Dochutit rumem.
Hotové jenom pocukruji. Dobrou chuť.

rozarka65
13. čer 2012

@tina1506 vyzkouším...děkuji...🙂

tina1506
13. čer 2012

@rozarka65 není zač 😉

nějak mi to tady blblo, první pokus se nezobrazil, vložila jsem 2x 😎

zizala79
13. čer 2012

k večeři kuře na paprice s těstovinami, na oběd jsme pozvaní 😵

jancip
13. čer 2012

Chci zkusit červenou čočku s klobáskem. Zatím mám jen zkušenost s indickou polévkou z červené čočky, která nám moc chutná. Jen nevím, kolik asi udělám porcí z jednoho balíčku? Neporadíte?

neu.sona
13. čer 2012

@tina1506 A jak je na ten plech stříkáš? 🙂 Máš něco speciálního?

tina1506
13. čer 2012

@neu.sona dávám na pečící papír, obyčejný látkový sáček se zubatou kovovou špičkou, jednorázový igeliťák klouže, je to mastné těsto... 🙂 jinak obyčejné 2 kolečka na sebe

djn
13. čer 2012

kološvářské zelí

oktarina
13. čer 2012

@djn Co to je, pls? Na webu jsem našla, že něco jak segedín. Ten mám ráda 🙂 Hodíš sem recept, pls? 😀

rozarka65
13. čer 2012

@oktarina jestli je to,co si myslím...tak rýže,kysané zelí,mleté maso,klobása....uvařit,orestovat...do zapékací mísy...a zapéct...já navrch ještě sypu sýr....

eriska
13. čer 2012

@ange_de_la_morte ahojky, můžu se zeptat na špenátek? poprvé jsme ho zasadili na zahrádce, nějako speciálně se o něj starat? jak moc má vyrůst?díky moc

u nás studený těstovinový salát s kuřecím maskem

pitruskaskarolinkou
13. čer 2012

Dneska kuskus se zeleninkou 🙂

oktarina
13. čer 2012

@rozarka65 ? Aha, takže takový rýžovo-zelový nákyp? To zní fakt hezky. Jen pls dotat, zalévá se to pro spojení taky rozšvrdlaným vajíčkem (jako francouzské zemáky nebo žemlovka) nebo by to mělo mít rozsýpavou strukturu? Děkuji, furt se tu učím něco nového 😉

katyxq
13. čer 2012

K večeři udělám tortilly s krůtím masem, římským salátem, rajčaty a guacamole.

rozarka65
13. čer 2012

@oktarina no já to míchám vše dohromady...ale mělo by to být vrstva rýže...pak zelí a maso...a zase vrstva rýže...jé já zapomněla na smetanu promiň...naskládá se to do mísy a zalije smetanou a pak to posypu sýrem...vajíčko tam nedávám...a konzistence něco mezi...není to úplně sypké a nedrží to úplně pohromadě...to jsem ti poradila,co? 😀

djn
13. čer 2012

@rozarka65
@oktarina
jo, to je ono, já to dělám na vrstvy
1. vrstva: opečený kolečka párku
2. vrstva: pytlík uvařené rýže
3. vrstva: 1/4 kg sekané na cibulce, ochucená solí, pepřem, tymiánem, mletou paprikou
4. vrstva: půlka flašky bílého zelí (nemáme rádi kysané, takže jen obyčejný bílý), vodu scedit
5. vrstva: pytlík uvařené rýže
6. vrstva: 1/4 kg sekané na cibulce, ochucená solí, pepřem, tymiánem, mletou paprikou
7. vrstva: půlka flašky bílého zelí (nemáme rádi kysané, takže jen obyčejný bílý), vodu scedit
8. vrstva: smetana na vaření
do trouby a zapéct, ať se chutě prolnou; je to parádně mokroučký, takže to nesedá v krku a moc dobrý (poprvé to chtělo odvahu na takovou kombinaci 🙂

djn
13. čer 2012

@rozarka65
@oktarina
a množství je to akorát na simaxovou skleněnou oválnou zapékací mísu

rozarka65
13. čer 2012

@djn no my to jeden čas jedli často...vždycky ,když jsem koupila mleté maso...tak z půlky jsem udělala rajskou a z půlky tohle...ale už jsme to dlouho neměli...děkuji za připomenutí...🙂

ange_de_la_morte
13. čer 2012

@eriska: já se o něj nějak spešl nestarala, vysela sem tuším v dubnu, když už byl tak 4-5 cm tak sem přepikýrovals ( někdo jen přetrhává) a teď už jen sklízím, akorát pozor na mšice, špenát mají hodně rády, mi letos naštěstí mšice na špenát nevlezly ale loni sem musela stříkat ( samo eko přípravkem, ale značku už teď nevim), a sklízím tak že utrhávám jednotlivé listy a ony postupně dorůstají

brusinka.pusinka
13. čer 2012

Dobrou chuť dneská 🙂 Kuřecí vývarek a plněná krkovice a brambor a jahodový pohár

renny7
13. čer 2012

Dneska obalovaný květák, brambory, salát, a fotky ze včerejšího pokusu o pečivo 😀

monako3
13. čer 2012

tak já dneska dělám zeleninovou polévku (tukožroutku 😀) a na druhé budou halušky s brynzou ze Slovenska 🙂

sal80
13. čer 2012

@brusinka.pusinka Mńam 😵 Asi se stavím 😀

monako3
13. čer 2012

@brusinka.pusinka takové lákadlo, hmmm 🙂

oktarina
13. čer 2012

@djn díky, já mám od simaxu snad půlku kolekce 🙂, ale myslím, že zrovna ty zapékačky mám hranaté (ty s víčkem) 🙂 Ale na krabici je napsané, kolik mají objem všechny jejich produkty, tak mrknu a přizpůsobím 🙂

reruna
13. čer 2012

dneska bylo pečená vepřová kýta, těstoviny, mramorová bábovka, na večeři je upečený chleba

terryfox
13. čer 2012

Ahoj, u nás dnes brokolicová polévka se sýrovošpaldovými nočky 😉 K večeři asi losos a bramborová kaše .-)

simonceli
13. čer 2012

Ahoj holky, u nás dnes cuketová polévka a kuřecí řízeček se šťouchanýma bramborama....

Holky, nemáte některá recept na dobré pečené kuře? Nějak se mi nechce dělat klasika co dělávám a taky se mi nechce prohrabovat receptama.