Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

karminka
11. pro 2012

My dnes dojídali domácí pizzu a bramboráčky -na co kdo měl chuť 🙂 mám dotázek, vytáhla jsem z mrazáku vepřovou kýtu a přemýšlím co z ní udělat, máte nějaký tip?

lucinka_jirackova
11. pro 2012

@karminka upéct nebo omáčku 🙂

orchidejka
11. pro 2012

holky, dáváte do vanilkových rohlíčků a lineckého těsta prášek do pečiva? Mám některé recepty S a některé BEZ.... díky

tina1506
11. pro 2012

@orchidejka já oboje BEZ prdopeče

nellygray
11. pro 2012

@orchidejka já mám snad všechny recepty na cukroví bez prášku. Prášek mám spojený jen s běžným pečivem, takové ty rychlé buchty na plech. Takové to fajnové je bez prášku-třeba i křehké těsto (což je vlastně linecké) se peče bez.

karminka
11. pro 2012

@lucinka_jirackova - díky, nakonec jsem to udělala na způsob "co dům dal", protože mám nemocné dítko,tak jsem nemohla do obchodu. Udělala jsem to na cibulce, orestovat na kostičky, přidala koření a červenou čerstvou papriku - udělala takový sos a k tomu americké brambory

oktarina
11. pro 2012

Krásný večer a sos ženy - chtěla bych manželovi na vánoce utéct mokka ovalky, strašně mu chutnají z jedné cukrárny. Mě to připadá jako linecke těsto s přidaným mletym kafem a mleté kafe i do náplně.

Kdo máte zkušenost, poradite prosím? Děkuji, budete mít splněn dobrý skutek 😉

nikiii
11. pro 2012

@orchidejka ani do jednoho nedávám

jaja01k
11. pro 2012

uzené s br kaší

nikiii
12. pro 2012

Dojídáme ještě kuře s bramborovou kaší. A mám chuť na kynuté povdilové buchty.

vladla
12. pro 2012

Filé s brrrr kaší! 🙂

jimmy1
12. pro 2012

brokolicová polívka, filé zapečené s bramborem, brokolicí a smetanou.

sarkaa
12. pro 2012

Kuskus se zeleninou a krůtím masem, červená řepa 🙂

kitinka76
12. pro 2012

@nikiii tak jsem kvůli tobě dostala chuť na kynuté povidlové knedlíky 😉 paní tady za rohem dělá výborné domácí, tak jsem si objednala. A udělám jen nějakou polívku

miskadis
12. pro 2012

hrachová polívka, knedlíky s vajíčkem

monyliny
12. pro 2012

Udělám bramboračku a k tomu bramborové placky 🙂

ivik3
12. pro 2012

dneska vepřo-knedlo-zelo.....a protože jsem si koupila baby špenát, tak sobě ukuchtím špenátové rizoto

pelenka
12. pro 2012

Dneska vepřové rizoto s hráškem a strouhaným sýrem. A mám tip - na vánočním trhu jsem si koupila v chráněné dílně pečené plněné perníčky, byla ta lahůdka, tak jsem zkusila naplnit brusičniny třešňovou marmeládou a to je teda něco neskutečného🙂...příště jen uberu cukr do těsta, ale jinak lahůdka 😝

brusinka.pusinka
12. pro 2012

špercle, zeleninová omáčka a sekaná z hovězího masíčka dobrou chuť

kitinka76
12. pro 2012

@brusinka.pusinka špecle děláš domácí, nebo někde kupuješ?? Já je kupovala v Bille, ale nějak zmizly.... 😒

brusinka.pusinka
12. pro 2012

@kitinka76 když mám čas dělám doma ale tyto jsme koupila na farmářských trzích ale mají je i v coopu a kaufu a globusu 😉

brusinka.pusinka
12. pro 2012

@kitinka76
Špercle
Hladká mouka 400 g
Vejce 4 ks
Mléko 120 ml
Máslo 1 lžička
Sůl
Mouku,vejce mléko a sůl vymícháme do hladkého těsta.
Dáme vařit vodu a osolíme ji.
Do vroucí vody přes cedník prolisujeme těsto, nebo ho natrháme lžičkou.
Když špecle vyplavou, vyjmeme je do hrnce se studenou vodou. Pak přecedíme a promastíme.
Hodí se jako příloha k omáčkám, vhodné i na zapečení.

aaadus
12. pro 2012

Thajská polévka, těstoviny s kuřecím masem a špenátem

babulinkab
12. pro 2012

@brusinka.pusinka a jak děláš tu zeleninovou omáčku? díky

brusinka.pusinka
12. pro 2012

@babulinkab
klasicky uvařím ve vývaru zeleninu jak na svíčkovou celer, mrkev, petržel.... vytáhnu a rozmixuji ve vedlejším hrnci si udělám jíšku a zaliji pár naběračkami vývaru ze zeleniny a přidám sůl a bazalku a rozmixovanou zeleninu.... pak považím dochutím dle vlastní chuti a ¨přidám 2 lžíce smetany 🙂

kitinka76
12. pro 2012

@brusinka.pusinka děkuju 😉

pajenka
12. pro 2012

Dnes na večeři experiment - "bramboráky" z červené řepy - je to překvapivě výborné, budem dělat často (řepu máme domácí a je jí hodně 😀 )

janinka23
12. pro 2012

@brusinka.pusinka - prosím recept na tu zeleninovou omáčku k sekané, vypadá to lákavě

kulenka
13. pro 2012

@oktarina Někde tady http://www.cukrovi.kvalitne.cz/ukazka_mych_vyro... jsem je tuším zahlédla, zkus to projet. Sama jsem je tedy nikdy nepekla.

zizala79
13. pro 2012

dnes vepřovcé na houbách s rýží (udělám si na dva dny k obědu), k večeři chleba s něčím, MM jde na pivo, tak si něco uloví