Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

cervena_vila
1. dub 2012

@hest Lea měla dost sladkého, tak jsem ji nechtěla dělat na sladko. Já kaše vařím na vodě, takže jsem udělala ovesnou bez chuti, zamíchala lučinu a strouhaný sýr a jedlo se to dle Leuščí chuti - s kečupem. Lepší byla s brokolicí a šunkou, co jsem opekla na másle.

nikiii
2. dub 2012

Nám zbyly ze včerejší oslavy řízky a těstovinovej salát, takže máme dneska oběd jasnej.

babulinkab
2. dub 2012

rybí prsty, bramborová kaše, rajčatový salát

beruskanula
2. dub 2012

my dnes dojime ze vcerejska polivku a povidlove buchty 🙂

a na zitra budu dělat špenát s vajíčkem a bramborem

kammka
2. dub 2012

dnes si dělám smažený květák, brambor, tatarka... bude možná i k večeři 😀 😀
na zítřek si z mrazáku vyndám nějakou hotovku a vymyslím jen přílohu..
mám tam boloňskou omajdu, rajskou s masovými kuličkami a z konce minulýho týdně vepřový guláš..
a asi ještě něco dalšího, musím ten mrazák prohrábnout.. je to skvělý vynález, když je člověk sám doma... 😉

petulak1988
2. dub 2012

Ahoj mohu se pridat??Dnes varim nalozenou namarinovanou krkovicku a stouchane brambory s cibulkou .. .-)

anieanne
2. dub 2012

Na oběd jen zeleninová polévka, a k večeři udělám rajskou majdu.

peroli
2. dub 2012

u nás dnes kuřecí s mrkví a kolínkama.. bylo to táááák strašně dobrý že jsme s Lindou a Fífou zežrali i to co měl mít manžel na zítřek do práce 😅 😅 😀 😀
a na večer ke kávičce..

peroli
2. dub 2012

@beruskanula špenát si nech až na čtvrtek 😀

kammka
2. dub 2012

@peroli jj, na čtvrtek něco zelenýho...

handm
2. dub 2012

U nás jako každé pondělí vařila restaurace 😀😀 Kuřecí/hovězí vývar, manžel tortilu s grilovaným kuřetem a zeleninou, já prasárnu, no jo těhotná 😀😀 "domácí hamburger" s pečenými brambory, grilovanými houbami a zeleninou 😀😀 Mňam 😝

handm
2. dub 2012

@kammka no, už abychom začali vymýšlet, co na pátek bez masa...😝😲 😀

kristi
2. dub 2012

Celerovo-jablecny salat a tagliatelle s kur.madem a spenatem, mozna i cukrovy hraskem 😀

peroli
2. dub 2012

@handm @kammka v pátek si dáme koleno, ne? 😀 😀 pěkně s křenem a rohy.. 😀
nemám ráda Velkej pátek.. to je bezpečně a stoprocentně den kdy mám největší chuť na maso. 😀 😀 😀

handm
2. dub 2012

@peroli 😀 No já zase většinou manželovi teplé večeře nedělám, ale na 100 % vždycky vyvedu něco masitého na velkej pátek 😲 😀 Vůbec nejsem schopná si to zapamatovat, letos jsem si to radši napsala do kalendáře 😀😀😀😝 já to neřeším, ale manžel je na to prostě zvyklej, že to drží... 😕 😎

yesu
2. dub 2012

Dneska byly plátky z kýty zapečené se žampionama, sýrem a salámem, velká mňamka. Zbylo ještě trochu na zítra, tak k tomu uvařím jen polívku...chtěla bych s játrovýma knedlíčkama nebo houbovou!

peroli
2. dub 2012

@handm znám jen ty klasické zvyky (pověry) co zná věsmes každej ale aspoň těch pár se v tom roce dodržovat snažím.. takže na zelenej čtvrtek máme v 8-9 případech z 10 opravdu špenát 😅 😀 , na velkej pátek máme z 99% vždycky něco bezmasýho, na Novej rok míváme uzený (samozřejmě vepřový), od štědrovečerní večeře mi nesmí nikdo vstát a odejít jinak bych ho osobně na místě asi zkopala 😀 😀 na půlnoc na přelom roku mi nesmí doma vset žádný prádlo, prvního května ženu manžela pod rozkvetlej strom 😀 😀 ..atd atd.. 😅 😀
a třeba ani kočárek jsem u žádného dítěte neměla doma dřív než byl prcek na světě.. 🙂

prdecek
2. dub 2012

dneska obložený talíř 🙂

beruskanula
2. dub 2012

@peroli : vidis, on bude zelenej ctvrtek 😀 , neva...my budem mit zeleny utery 😝 😀 😀 ...špenát jsme už dodělala 😅 😀

reruna
2. dub 2012

@peroli jak jsi dělala to kuřecí s mrkví? a ten koláček vypadá super - to je zajímavý nápad 🙂
dnes kuřecí vývar s kapáním (vejce+mouka), brambory, vařená kuřecí prsa, už nějak nevím, co dietního vařit☹

peroli
2. dub 2012

@reruna úplně jednoduchej recept.. 😉
na másle osmažíš cibuli (já dala dvě), pak kuřecí prsa pokrájená na malé kostky (já dala 3, bylo toho cca 0,5 kg), pak zaliješ vodou - přiměřeně tomu, kolik chceš té šťávy/omáčky, přidáš mrkev nastrouhanou na hrubo (dala jsem 3 střední), osolíš podle chuti, přidáš mletý kmín (já dala cca velkou polévkovou lžíci), případně zaprášíš troškou mouky, chvíli povaříš a hotovo.. 🙂
původně jsem k tomu chtěla udělat brambory nebo brkaši ale nechtělo se mi s bramborama škrabat tak jsem z lenosti udělala ty kolínka, s tím že to snad bude k jídlu a i Linda říkala že to bylo výýýborný 😵 😵

rozmrazila jsem právě kuřecí prsa a jdu udělat druhou várku i pro manžela když jsme mu to tak zbaběle snědli 😅 😀 tak pak kdyžtak dodám i foto.. 😉
a přidám i foto nakrojeného zákusku, koláčku, buchty nebo co to je.. 😅 😅 nevím kam to zařadit 😅

peroli
2. dub 2012

@reruna nevím jestli je to dietní.. asi ne.. ale moc dobrý je když na másle osmažíš mrkev a hrášek (třeba i s kukuřicí).. osolíš, zaklepneš vajíčkem a mícháš dokud vajíčka neztuhnou.. 🙂

nebo (a to už dietní stopro je) kuře na soli.. 😉 rychlovka bez práce 😉 😵

berenika39
2. dub 2012

@reruna já dělám vepřové v mrkvi - na másle cibuloi, na to maso, podlít, dusit do měkka. Když je skoro hotové, přidám na kolečka nakrájené mrkve. Dodusím, až je mrkev akorát a úplně nejlepší je, lkdyž nakonec přidáš trochu máslové jíšky. Dělávala to moje babička, a bylo to moje milované jídlo 😉

brusinka.pusinka
2. dub 2012

dnešní mňam bylo telecí masko s bylinkami s cibuloou omáčkou a brambory z horkovzdušného hrnce s bylinkami a mňamkoviny na stůl a marlenka 😀

reynocek
2. dub 2012

@yesu Ahoj, zrovna hledám nějaký nový nápad co s kýtou ... můžu poprosit o receptík na tu kýtu zapečenou se žampiony, sýrem a salámem?? Moc díky 🙂

petrajavor
2. dub 2012

Tak u nás dneska byl steak s bramborovou kaší a zeleninový salát s jogurtovou zálivkou 🙂

peroli
2. dub 2012

přidávám foto ještě po nakrojení..

@reruna fotka nic moc.. jsem na focení trochu levá 😅 ale aspoň pro představu.. věř mi že chuť je mnohem lepší než vzhled 😅 😉 😀

reruna
2. dub 2012

@peroli vzhled je super, hned bych si dala - co je to za krém? a piškot?

kixi
2. dub 2012

@brusinka.pusinka pro kolik lidi jsi dnes varila 😀

brusinka.pusinka
2. dub 2012

@kixi jen pro rodinu a prababičku.-) 😀 my měli oslavu už v sootu tam jsme dělala 3 kačeny a živánskou ve velkém plechu.-) a byl i soudek pivka 😀 pro chlapáky🙂