Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

shak29
14. črc 2012

u nás dneska rozlítaní ptáčci 😀 malej je miluje...

falca1
14. črc 2012

dneska kuličky z mletého masa, hořčičná omáčka a šrouby. Ráno jsem stihla udělat šneky z listového těsta se špenátem a teďka jsem dopekla perník jako zákusek po obědě.

maybay
14. črc 2012

@falca1 jak delas horcicnou omacku?

prdecek
14. črc 2012

dneska nic, na obědě jsem byla s kamarádkou na tureckém kebabu a večer bude grilování 🙂

jika10
14. črc 2012

Dneska obalovany kvetak s bramborem

aaadus
14. črc 2012

hovězí vývar, kuře na paprice s rýží, cuketová buchta. Zítra za nás vaří restaurace, máme křtiny a bude slepičí vývar, vepřová panenka s fazolkama, slaninou a česnekem, opékaný brambor

nikiii
14. črc 2012

A ještě jsem dodělala na zítra dort pro švagrovou 🙂

falca1
14. črc 2012

@maybay str. 265 😀

heaven_angel
15. črc 2012

my dnes řízky s bramborovým salátem a drobenkový koláč s tvarohem a třešněmi.. včera jsme měli k večeři platýse na másle s řeckým salátem a u mamky na oběd křenovou omáčku s bramborem a domácím uzeným 🙂

babulinkab
15. črc 2012

drožďová polévka
plněné papriky, rajská, těstoviny nebo knedlík

prdecek
15. črc 2012

zapečené boloňské těstoviny

lenam
15. črc 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, můžu zase poprosit o recept na omáčku na těstoviny? 🙂 Děkuji.

peroli
15. črc 2012

včera TRESKA PODLE RICARDA zapečená s brambory a rajčaty..

peroli
15. črc 2012

dneska hovězí kostky na zelenině.. 🙂

kammka
15. črc 2012

obalovaný smažený hermelín a květák, brambory..
zítra slepice na paprice, nebo rizoto..čuba zlobila , má zaracha..vražedkyně jedna... ☹ 😠 😢 🙄

brambora20
15. črc 2012

Kedlubny s bramborem a pečené kotletky na tymiánu

kixi
15. črc 2012

Včera kureci nugetky s bramborovou kasi (nesmazene!)

kixi
15. črc 2012

Dnes rybi karbenatky (muj vlastni recept) s chlebikem a tzatziky

jimmy1
15. črc 2012

po dlouhe dobe, poprve od porodu, jsem dneska neco ukuchtila 😵
Ryzovy nakyp se svestkama 😵

misaskul
15. črc 2012

My dnes měli vepřový vývar s masem, nudlemi a zeleninou a pečené vepřové kotletky a šťouchané brambory s cibulí + zeleninkový salát. Teď mi kyne těsto na chleba, který bude na vačeři s uzeným co jsme dostali od tchánovců.
Na zítra mám naložené kuřecí, udělám asi s rýží a v úterý nebo středu pečenou asijsou rýži nasladko.

falca1
15. črc 2012

dneska jsme byli v poledne v obchodě, takže mám na sporáku nedodělanej kuřecí vývar (bude nakonec k večeři) a udělala jsem narychlo brambory s řízkem 😀

lenam
15. črc 2012

@jimmy1 jak děláš rýžový nákyp? Díky! 🙂

jimmy1
15. črc 2012

@lenam uvařím normálně ve vodě kulatozrnnou rýži, pak do ní nasypu vanilkový cukr, přidám žloutky a ušlehaný sníh z bílků. Zamíchám. To vždycky tak nějak podle oka 😉 dneska tam padlo 5 vajec a 2 van. cukry.
Do pekáčku vymazaného máslem dám vrstvu té rýžové hmoty, na to naskládám ovoce (dneska švestky), posypu trochu skořicí a dám druhou vrstvu rýžové hmoty.
Peču ve vyhřáté troubě cca 45 minut 😉

lenam
15. črc 2012

@jimmy1 Děkuji!

kammka
15. črc 2012

rybízovej koláček v troubě...

nikiii
15. črc 2012

Holky, prosím, nemáte nějakej osvědčenej receptík na "bramboráky" z cukety nebo nějakej cukeťák na plech? Cukety se nám zbláznily a já je obalovaný nemůžu už ani vidět 😀 😀 😀 😀

zizala79
15. črc 2012

@nikiii zkus v troubě? rozkrojit podélně na půl (případně na čtvrtiny,pokud jsou velký), povařit dle velikosti pět osm minut a dát do vymazané formy. rozmíchat smetanu na vaření, vajíčka, osolit, opepřit, do toho nastrouhaný sýr, případně na kostičky/proužky anglickou, nalít na cukety a zapéct

nebo jsem dělala lasagne s cuketama, cukety na pánvi s cibulí, případně rajským protlakem/rajčaty a pak prokládat lasagne a bešamel

nebo na pánvičce k masu jako julien (píše se to tak?), takový dlouhý proužky, jen tak zlehka nechat přejít na oleji, případně s cibulí, osolit, opepřit

nebo do leča místo patizonů, normálně přidat naposled/s rajčatama

nebo ty bramboráky dělám normálně jak z brambor, napůl nastrouhám cuketu, přpadně můžeš dát víc než půl, když jich máte hodně 🙂

nebo plněné, zase trochu povařit (jen na půlku, aby bylo co plnit), vydlabat nebo už předtím vydlabat, připravit si jakoukoli směs, masovou, masovou s rajčaty, slaninu (to je moje 😅 ) a pak do těch povařených naplnit v pekáčku a zapéct, to bez dalšího zalévání něcím jiným, max posypat sýrem

zizala79
16. črc 2012

palačinky 😵 z litru, něco spucuju s marmoškou a na večer asi zapeču naslano

misaskul
16. črc 2012

Jen musím poděkovat @zuhur, podle jejíhož receptu jsem pekla chleba (klasický z žitné mouky s kmínem) a byl výbornej. Všichni jsme se olizovali až za ušima. 🙂 Nemáš i nějaký osvědčený recept na pletýnky nebo nějaké takové drobnější pečivo? Díky.

ia.
16. črc 2012

vrátili jsme se po 14 dnech od moře, takže návrat do kruté reality, starší syn má prázdniny, takže budu vyvařovat hlavně jídla, co má rád.
dneska kulajda místo hřibů zelené fazolky, pečené kuře, jasmínová rýže, kompot
zítra polívka stejná, nudle s mákem
středa zeleninová polívka, bramborová kaše, losos v páře
čtvrtek zeleninová polívka, rozlítaní ptáčci
pátek rajská polívka a na druhé buď dojíme rozlítané ptáčky, nebo budou palačinky nebo něco to ještě netuším co 😅
v sobotu jdeme na křtiny synovci, takže manžel si objednal hovězí líčka s kaší, já vepřovou panenku na grilu se smetanovo hříbkovou omáčkou, starší syn kuřecí řízek s bramborem a kečupem..