Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ivett
27. zář 2012

dnes odjezd pryč do neděle, tak něco, čeho nezbyde a je to rychlý a nenáročný 😀 takže palačinky...

pajdula
27. zář 2012

dneska: vývar a těstovinový salát, zítra: kuřecí játra s porkem a rýži, v sobotu lasagne a v neděli maso na houbách 🙂

beruskanula
27. zář 2012

k obedu jsme dojedli kapustu s hovezim a bramborem ze vcerejska, k veceri udelam par bramboraku

zitra budou kefirove livance s povidly a v sobotu pecene kure s nadivkou 🙂 dal nevim 😀

xuxie
27. zář 2012

Probíhalo stěhování, moc se nevařilo, takže dnes prvně zas "normální" oběd: Polévka z máslové dýně a rajčat s knedlíčky ze špaldy a pažitky, krůtí kostičky s paprikou a cuketou a bramborová "sláma" (nakrouhaný brambor s majoránkou a sýrem, zapečený v troubě na pečícím papíru v kupičkách - jsou z toho takové roztomilé placky a křupe to, malý to má moc rád)

sarkar
27. zář 2012

Zítra bramborové placky pečené na kamnech, v sobotu u nás bude kamarádka, takže něco v jejím stylu - kuřecí maso s broskví a sýrem a nové brambůrky a v neděli vařené hovězí s křenovou omáčkou a hrnkový knedlík. Možná i něco upeču, mám doma hrušky, jablka a spoustu kompotů...

kixi
27. zář 2012

bramborové lokše s povidlím a mákem...sice makačka, ale ten výsledek..voní nám celý dům jako na jarmarku 🙂))

jika10
27. zář 2012

Dneska pecana kuraci stehynka jen tak s chlebikem, mozna domacim 😉 Zitra k snidani livanecky, k obedu zapecene testoviny s masem a zeleninou 😉
@kixi Hned bych se pozvala, tohle nam delala babicka, kdyz jsme byli mali 🙂

kixi
27. zář 2012

@jika10 jj, je to vzpominka na detstvi...neskutecne to voni 🙂)

sal80
27. zář 2012

@kixi My měli nedávno lokše s česnekem a k nim kačenku 🙂

zuzik24
27. zář 2012

Dnes jsme měli žemlovku a všichni se oblizují ještě teď 🙂

sal80
27. zář 2012

U mě dnes proběhla zapečená kotleta s bramborami,zeleninou a sýrem...a protože jsem sama doma, mám zase 3 dny co jíst 😅 😅 😅

kammka
27. zář 2012

tady je lazaret
předevčírem, než maminka vstala, udělala si dcerunka z půlkilovýho jogurtu snídani - nedojedla..k obědu měla rajčatovou polívku s tarhoňou, já rizoto, včera už ji nechtěla, tak oběd bez polívky - holanďan s brkaší, večeře palačinky, ale dcerunka si vymyslela, že chce trochu tý kaše.. dnes k obědu konečně ty palačinky...k večeři asi budou vaječný chleby. zítra dorazí kamarádi na brigádičku, udělám bramboračku a obalím vatovce, s bramborem.. a buchty.sobotu neděli nevim, s marodem nemůžu na nákup...ale v mrazáku je možná ještě nějaká kačenka, to už tu ale bude další rodina, tak to asi nebude stačit.. budu muset na nákup až zítra, snad budou mít otevřeno aspoň v lidlu.. ☹ ☹ ☹
mám tu sice hodně mlíka, ale pracanty buchtičkama se šodo asi neuspokojím... 😖 😔

jaja01k
27. zář 2012

"čína" s kuřecím masem a zeleninou, k tomu rýže

kixi
27. zář 2012

@sal80 s cesnekem je zkusim priste..nebo s tvarohem..je to fakt velka mnamka 🙂

aaadus
27. zář 2012

Včera byly na oběd těstoviny s cuketou, na večeři losos s chlebíkem. Dnes oběd u rodičů - hovězí vývar s játrovými knedlíčky, plněné papriky s rajskou a knedlíkem. Zítra grilovačka, tiramisu, bábovka, šneci z listového těsta

pajenka
27. zář 2012

@kammka Co jsou vatovce?

kammka
27. zář 2012

@pajenka velikááááánský pýchavky...

pajenka
27. zář 2012

@kammka Aha 😀 díky, u nás teď hřiby nerostou 😒

beruskanula
27. zář 2012

@kixi : mnammmmm 😵 😵 super, uz mam jedno jidlo na pristi tyden🙂 s povidlama mnam 🙂 😵

kixi
27. zář 2012

@beruskanula jj 😀 akorat to teda byla makacka..hlavne delat rychle, ty ktere jsem opekala pomaleji a dele byly tuzsi...hned po usmazeni jsem je vsechny potirala rozpustenym maslem...

beruskanula
27. zář 2012

@kixi : ta makacka ale stoji za to 😵 😀 😀

heaven_angel
27. zář 2012

dneska slaný palačinky se šunkou, ementálem a rajčátky a sladký palačinky s hruškou a čokoládovým medem..

heaven_angel
27. zář 2012

@kammka jee, ty vatovce teda závidím, z nich jsou nejlepší řízečky 🙂 zítra jdem taky na houby, tak snad něco najdem..

kristi
27. zář 2012

@sal80 jezis to vypada dost dobre teda...

janinka23
27. zář 2012

@kixi - Juu můžu poprosit o receptík na ty lokše?

handm
27. zář 2012

Tak u nás dneska ledvinky se smetanovou omáčkou a rýží, na zítra mám naložená kuřecí prsa - pokus podle Zdenka P. (@kristi) 🙂 a krkovici taky tak, jsem zvědavá, zda bude na gril počasí, na pánev by toho byla škoda... a v troubě už upečený apple crisp. Malej dostane po plavání hráškový krém a my se k obědu taky odbydeme něčím drobnějším, aby bylo místo na tu grilovačku😉🙂

kristi
28. zář 2012

dneska pojedu na nakup a pac jsme o vikendu doma, tak zkusim rozlitany ptacky a taky kure na zeli, mam na nej proste chut 🙂 🙂 🙂

prdecek
28. zář 2012

dneska segedínský guláš s knedlíkem a jahodový pudink s jahodama 😀

tina1506
28. zář 2012

včera bramboračka, dneska bude kuře na paprice, zítra asi květákové karboše :o) a včera jsem se po dlouhé době odhodlala poprat s kynutým těstem... vzhledově teda nic moc, ale chutnají 😎

kixi
28. zář 2012

@janinka23 jasne 🙂 1kg brambor uvarit ve slupce, vychladnout, nastrouhat. Pridat cca 300 g hladke mouky, nedesit se, ze je to testo nejdriv hodne suche, ty brambory to vsakuji postupne...lehce osolit...z testa valet tensi placky, hodne podmoucovat, jinak se ti budou lepit...smazit na suche panvi, radeji zprudka nez pomalu (byly by tuhe). Po opeceni (uvidis podle tmavych fleku na plackach) potrit rozpustenym maslem a skladat na sebe. Potom jsem na to davala naredena povidla vodou a smichana s mletym makem a sypane cukrem. Je to piplacka, ale za 2 hodinky jsem to mela i s uklidem 🙂