Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuzi82
3. říj 2012

@radka_h @kateczka Omlouvám se, že dávám recepty až dnes, ale byli jsme marodi a já zatím teda největší, tak jsem na netu vůbec nebyla, takže tady to máte:
Jablkový koláč
100 g másla, 100 g krupic. cukru, 3 vejce, 1 vanilkový cukr, súl, 1/2 citronu, 100 g polohrubé mouky, 4 jablka
Do másla našlehaného se dvěma třetinami cukru postupně zašleháme žloutky, vanilkový cukr, sůl a kůru z citronu. Z bílků ušleháme sníh a zašleháme zbylý cukr. Opatrně ho vmícháme do žloutkové hmoty a zlehka smícháme s moukou. Formu na koláč (kulatou) vymažeme a vysypeme. Nalijeme do ní těsto a posypeme oloupanýma a na plátky nakrajenýma jablkama, které jsme promíchali s citronovou šťávou. Pečeme 40 minut při 180 stupních.

Sladkokyselá čína
Kuřecí nebo vepřové maso nakrájíme na kostky a obalíme v těstíčku z vajíčka, soli, solamylu a hl. mouky. Každý kousek zvlášť osmažíme v oleji. Mezitím si na oleji osmažíme najemno nakrájenou cibulku, na plátky nakrájený česnek a na nudličky nakrájený zázvor. Když cibulka zežloutne, zalijeme octem (asi tak půl deci). Pak přidáme cukr, zalijeme vývarem a zakapeme sójovou omáčkou. Necháme povařit. Nakonec vmícháme solamyl rozmíchaný ve studené vodě a zakápneme dezertním vínem. Maso a rýži dáme na talíř a přelijeme omáčkou.

moudivlacek
3. říj 2012

@pitruskaskarolinkou ju to vypada skvele aspaldovou mouku zrovna doma mam, nedala bys sem receptik? diky

1luciferka1
3. říj 2012

dnes těstovinový salát co dům dal - s olivama, cizrnou, mozzarelou, rajčaty, polníčkem, kuřecím masem a nudličkami ze sojového masa 😀

1luciferka1
3. říj 2012

nemáte některá recept na domácí bulharku????

pitruskaskarolinkou
3. říj 2012

@moudivlacek na předchozí straně. Ale není to recept o množství 😉

kixi
3. říj 2012

@pitruskaskarolinkou vypadajii skvele...muzu poprosit o receptik?

radka_h
3. říj 2012

@zuzi82 Děkuji 🙂

evulka25
3. říj 2012

Bramboračku + těstoviny s rajčátky a sýrem

pajenka
3. říj 2012

Pečené kuře s bramborem, zeleninová polévka, prokládáná dýně

babulinkab
3. říj 2012

zítra bude
frankfurtská polévka
kuřecí nudličky, dušená mrkev, brambory

sarunatko
4. říj 2012

Holky, psal tady v poslední době někdo, co se dělá s vnitřkem z dýně - myslím ty vlákna se semínky - nebo jsem to četla někde jinde?

kristi
4. říj 2012

@sarunatko semínka oprazit?

kitinka76
4. říj 2012

@sarunatko o stránku zpátky... vaří to v polívce

sarunatko
4. říj 2012

@kitinka76 jé, děkuji, já su slepejš 🙂

sarunatko
4. říj 2012

@kristi děkuji 🙂 jo, a blahopřeji, já jsem si všimla až teď 🙂

nikiii
4. říj 2012

Prosím prosím o radu - chtěla bych udělat dort, aby tam byl hlavně tvaroh (a třeba zakysanka), ovoce (broskve?), ale hlavně aby to drželo tvar a nerozpadalo se to jako třeba takovej ten klasickej dort ze zakysanky+ovoce+piškotů, takže nejspíš nějak přidat želatinu? Nemáte někdo nějakej osvědčenej receptík?

pitruskaskarolinkou
4. říj 2012

k obědu zatím nemám jasno 😀 ale pro mýho Francoase, co má dneska svátek vyrábím Cheesecake 😅 😝 😵

remenova
4. říj 2012

@pitruskaskarolinkou Byla to BAŠTA 🙂

pitruskaskarolinkou
4. říj 2012

@remenova tak to je supr 😵

remenova
4. říj 2012

Holky, nemáte některá tip, jak udělat semínka z dýně hokkaido, aby byla poživatelná a chutná?

remenova
4. říj 2012

@remenova KOukám, že o kousek výš se to řešilo 😕

vendullka
4. říj 2012

Dneska skoro vánoce🙂 Kapří polévka, pečený kapr se zeleninou a bramborem

remenova
4. říj 2012

@timbouctou myslíš, že by to pak bylo dobré opražené a s trochou soli?

remenova
4. říj 2012

@vendullka Super, děkujíííí 🙂

vendullka
4. říj 2012

@remenova Není zač🙂

remenova
4. říj 2012

A ještě budu otravná 🙄 Nějaký receptík na palačinky s nějakou švestkovou omáčkou, polevou, směsí bo tak? 😕

luksi
4. říj 2012

@pitruskaskarolinkou ty špaldové keksíky vypadají dobře 🙂 nebyl by na ně prosím recept ? 🙂 děkuji

tina1506
4. říj 2012

Estonský kringel - tohle chci dneska prubnout :o)

http://www.mamincinyrecepty.cz/mazance-zaviny-b...

power700
4. říj 2012

@pitruskaskarolinkou super, taky chci cheescake udělat dceři k narozkám. Jaký děláš? Ten podle babsiegirl, tady jak dávala recept? nebo máš nějaký svůj osvědčený?