Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pajula
17. únor 2013

kuřecí vývar se zeleninou, hranolky a kuřecí masíčko na slanině a cibuli zapečené sýrem 🙂

babulinkab
17. únor 2013

@pitruskaskarolinkou knedlíky vypadají krásně, s čím byly?

u nás zapečený brambory (s cibulí, hráškem, mrkví, párkem) a navrch sýrem

llluckaaa
17. únor 2013

Špenátová polévka, zapečené brambory s vepřovým masem a smetanou.

krakorka
17. únor 2013

u nás dnes pečené kuře se zeleninou,normálně je to i s bramborem,ale ty nemáme,tak to bylo s rýží 😉

katka_mel
17. únor 2013

Tak my dnes prdelačku a kynuté borůvkové knedlíky. 🙂 Mňam

pitruskaskarolinkou
17. únor 2013

@andinecka tady je můj recept na MMB : http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=83620&use...

@babulinkab dneska co mrazák dal, protože si je vymyslel muž neplánovatě, takže v každé je 1merunka a 1 švestka 🙂
uplně nej ale miluju právě borůvkové, co měla dneska
@katka_mel 😉

sabisek
17. únor 2013

Tento vikend jsem byla kucharinka. Manzel ma dneska narozeniny a tak jsem ho rozmazlovala. Vcera k veceri Chicken and Bacon pie (kolac z kuretem a slaninou), jako dezertik jahody s cremem a cuktrikem, k snidani jsem upekla krehke rohlicky a cerstve vymackani pomerancovy dzus, obed bude dojizdecka kolace z hranolkama (moc nam ho nezbylo) a vecer asi sandwich se sunkou, syrem a avokadem. No akdyby byl jeste hladik, tak se doplacame bananovymi muffiny politymi cokoladou.

zuzi82
17. únor 2013

Špagety s tuňákem

beruskanula
17. únor 2013

my dnes meli pečené kuře, brambory a nádviku, budem mít i zítra🙂

andinecka
17. únor 2013

@pitruskaskarolinkou děkuji 😵 😵

xuxie
17. únor 2013

@otyna docela jo, jen toho ćasu je málo a tay se člověk musí krotit s kořením, se těším, až budou pidižvíci větší a do naší kuchyně se vrátí chilli 😀

eriska
17. únor 2013

u nás včera vařila babička, uzené s br. kaší a fazolová polívka
dneska si pánové poručili mini řízečky a zase br. kaší, kuřecí vývar s kapáním a ke kafíčku perník od maminky
na zítra je v plánu žemlovka s karamelovými jablíčky..

pitruskaskarolinkou
18. únor 2013

dneska u nás losos na másle a oregánu, máslová zelenina s kousky libové uzené slaniny ze zabíjačky, šťouchané brambory s pažitkou 😵

kacenka1111
18. únor 2013

@beruskanula Ta nadivka byla v kuratku? Prosim, nemela by jste recept? Babicka delala tu na kure, do pekace a ta mi moc nechutna. Dekuji🙂

beruskanula
18. únor 2013

@kacenka1111 : v kuratku ne 😉 , tadle byla ta klasicka do pekacku 😀 🙂

kacenka1111
18. únor 2013

@beruskanula aha🙂 ja ho proste nemuzu sehnat☹

beruskanula
18. únor 2013

@kacenka1111 : tak treba nektera z holek-treba brusinka, poradi 🙂

yesu
18. únor 2013

Holky mám tu kýtu a potřebuju uvařit něco na dvy dny, poradíte?

pitruskaskarolinkou
18. únor 2013

@yesu já bych asi udělala plátky na houbách 🙂na to bych měla ted chut 😵

pitruskaskarolinkou
18. únor 2013

@yesu případně ala svíčková 😵

yesu
18. únor 2013

@pitruskaskarolinkou a recept by byl?

pitruskaskarolinkou
18. únor 2013

@yesu na ty plátky ?

Kýtu nařežu na plátky, jemně poklepu paličkou, naříznu kraje, aby se nekroutila, osolím, opepřím a jemně posypu každý plátek hl.moukou. Na rozpáleném oleji orestuji cibuli a až má barvu opeču plátky, aby se zatahly. Pak trošku podleju, jen aby se ponořily a přidám nejlépe sušené hříbky - předem namočené na chvíli do vody, případně žampiony - ty bych si bokem orestovala na pánvičce než bych je vložila k masu. A dusím do změknutí. Pokud je nakonci potřeba zahustit, pak troškou mouky ve vodě rozmíchané. Pak ještě přidávám nasekanou petrželku 😵 a jíme s rýží nebo štouchačkama.

eriska
18. únor 2013

@kacenka1111 já myslím, že když mrkneš do seznámku receptů, že najdeš určitě tam bude recept od brusinky a pak tuším, že dělala nádivku i Zuzi
@yesu jj, na houbách to je dobrota, nebo na znojemskou, obojí tu jsou určitě receptíky, koukni do seznámku, vím že to sem už brusinka dávala..já teda ráda kýtu dělám i tak, že ji nakrájím na plátky, naklepu, osolím, opepřím, popřípadě koření, hodím na to skleničku domácího leča a šup s tím do trouby, ke konci někdy přidám i strouhaný sýr..nebo na paprice, klasika..taky dělám jen tak, že je nakrájím na plátky, naklepu, kořeníčko, potřu hořčicí, zapráším moukou..na sádle osmahnu hodně cibulky, odhrábnu stranou, zprudka opeču masko, podliju, dám pokličku a šup s tím do trouby..krásně masíčko změkne, kolikrát není potřeba díky cibuli ani zahušťovat..já pak ke konci třeba masa vyndám a rozmixuji tyčákem, když se mi nechce, tak to nechám jen tak, nebo pro chuť přidám na kostičky osmaženou slaninu, nebo houby, nebo uvařené vajíčko, kápii, kyselou okurku..

nellygray
18. únor 2013

Včera k obědu špagety s omáčkou ze smetany, uzeného lososa, s mrkví a hráškem, aby to bylo hezky barevné. K večeři celerový salát s vařenými vejci s žitným chlebem, děti rohlík se šunkou. Dnes k obědu cizrna dušená na paprice, s pórkem a žampiony, k tomu jako příloha těstoviny ze včera. Děti jedly velmi ochotně, což mě mile překvapilo. 🙂 K večeři buď žemlovka s tvarohem nebo vytáhnu kus krůtího masa z mrazáku a udělám nějakou roládu.

helcenka
18. únor 2013

@babulinkab - slaninové tyčky dělám hrozně jednoduše - z listového těsta. Rozválím na hodně tenko, nařežu na malé užší obdélníčky, doprostřed obdélníčku dám proužek anglické slaniny nebo jiné, dávám teď často farmářskou nebo třeba nějakou pikantní, potom obdélníčky po delší straně přimáčknu k sobě - mají tvar tyček, pomažu vejcem a peču.
Recept na punčák jsem půjčila tchýni, nabídla se, že ho tentokrát upeče, já si ho zpaměti opravdu nepamatuju, už jsem ho dlouho nedělala, takže až ho vrátí, hodím sem recept.

Jinak u nás jen vývar z kostí se zeleninou, nudlemi a vajíčkem. Po včerejší oslavičce to bylo to pravé.
Zítra budou pečená kuřecí stehýnka s mrkví, hráškem a rýží. A mrkvový salátek.

medvidek
18. únor 2013

Dneska jsme měli kuřecí vývar a zapečené tětoviny s masíčkem a zeleninou a na zítra jsem uvařila hovězí na houbách. A jako mňamku na závěr, roláda z BE-BE sušenek s rumem.

zuzi82
18. únor 2013

Dnes rozstřelené kuřecí špízky (neměla jsem ani jehly ani špejle 😀 ), pečený brambor, na svačinku domácí pribiňáček a na večeři bude kulajda

kristi
18. únor 2013

měli jsme lososa

zizala79
18. únor 2013

domácí hamburgery, salát, bílý chleba

brambora20
18. únor 2013

My měli dnes polévku z červené čočky a špenátové lasagne se šunkou.