Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

beruskanula
19. dub 2013

dnes svíčková

nemue
19. dub 2013

Děvčata, prosím, nevíte některá jak dlouho vařit červenou řepu na boršč?

kajalka
19. dub 2013

Buchtičky se šodó!

sofinulik
19. dub 2013

kuřecí vývar a hlíva ustřičná na paprice a smetaně, halusky 😝

krakorka
19. dub 2013

u nás dnes zeleninový vývar s písmenkama 🙂 a od včera francouzské brambory 😉

blahova_andrea
19. dub 2013

pstruh pečený se zeleninou a bylinkami s bramborami ve slupce, domácí kinder řez

wahu
19. dub 2013

Krůtí vývar s domácími celozrnymi nudlemi, guláš z krůtí kýty, strouhaná mrkev s jablky a rozinkami zakápnutá limetovou šťávou s troškou třinového cukru.

helcenka
19. dub 2013

U nás dnes francouzské brambory.
Zítra bude vepřová plec na žampionech s těstovinami, v neděli bude "zemlbába" s jablíčky ze zahrádky a tvarohem 😀.
A v pondělí frčíme s prckem na kontrolu, takže na oběd zůstaneme ve městě u babičky a bude asi jehněčí....

monyliny
19. dub 2013

Hrachová polévka,znojemská omajda s br.knedlíkem 🙂

nemue
19. dub 2013

ruský boršč a svíčková

kammka
19. dub 2013

včera a dnes totéž: zelňačka a vepřové plátky zapečené s cibulí, rajčaty, bramborami a šlehačkou...
zítra kopřivový špenát, volské oko, brambor...a čočková polévka.
kringel je skoro snědený, tak asi něco upeču..možná piškot s pudinkem a navrch směs rybízů z mrazáku.
nebo možná něco, do čeho padne víc vajec..Míša řezy...něco vymyslím 😀

na neděli možná vytáhnu z mrazáku poslední kus hovězího, na plátky na houbách s rýží...

edeltraut
19. dub 2013

Manžel si dal zbytek jatýrek a k večeři budou langoše - ano zase 😀. Zítra kuřecí plátky na zelenině s bramborem a vývar. V neděli asi kohout na smetaně s knedlíkem.

sabisek
19. dub 2013

K obedu jsem si dala krupicovou kasi a k veceri budou testoviny s lososem a kremovou omackou. Upekla jsem jeste vlockove susenky s jogurtem - jsou zdrave 😉 , zitra rolada z veproveho a brambory, v nedeli jiz tradicne chicken pie. 🙂

prdecek
19. dub 2013

dneska zbytky 🙂
zítra špenát, pečený buček a domácí bramborový knedlík, možná nějáká buchta - poraďte nějákou

xvitk101
19. dub 2013

Dnes polévka z uzeného masa se zeleninou a palačinky s jahodami. zítra gnocchi s cuketou a tuňákovou omáčkou s kapary.

timbouctou
19. dub 2013

takže popořadě: brokolice zapečená s cibulí, cuketou, šunkou, smetanou a sýrem, brokolicová polévka, štrúdl
Kalkatská pánev - kuřecí prsa s kokosem, mlékem, jablkem, protlakem, zakysankou, k tomu rýže, cizrnová polévka s opečenou šunkou a česnekem
dnes vepřová krkovice se smetanovým špenátem a domácím brknedlem, kompot

@prdecek štrúdl? Ten je nejrychlejší. Taky můžeš udělat linecký koláč s ovocem nebo pudinkovou náplní. Nebo pudink 😀

1luciferka1
19. dub 2013

dnes byla rychlovka kuskus s cuketkou, cibulí a fenyklem, zasypaný parmazánem a navh pečená sušená rajčátka a ted jsem dodělala kyselici na zítra, at je hezky odleželá 🙂

prdecek
20. dub 2013

@timbouctou štrůdl byl minulý týden, nakonec udělám kynutý koláč s borůvkama, ten dlouho nebyl 🙂

babulinkab
20. dub 2013

bramboračka a jinak dojíme ještě zbytky
zítra plněné papriky, rajská omáčka, těstoviny

jimmy1
20. dub 2013

včera bramborovo-celerový krém s krutonkama, hlívový guláš s chlebem, pro Martínka (a pro tátu k večeři) palačinky
dneska zbytky 😉
a zítra vůůůůůbec netuším 😖

nemue
20. dub 2013

boršč od včera, bramborová kaše a kuřecí řízek s kukuřičnou strouhankou a meruňkový kompot, odpolko manžel upeče bábovku 😉

beruskanula
20. dub 2013

dnes i zítra pečené kuře, brambory v troubě

janicka1984
20. dub 2013

domácí sekaná s br. kaší 🙂

xpila
20. dub 2013

K obědu zbytek fazolovo-bramborového guláše a k večeři celozrnná pizza.

kajalka
20. dub 2013

Krůtí steaky (naloženo včera večer), brambory a dušená zelenina. Zítra se chystám na zapečený brambory s kopřivama a budu doufat, že vydrží i na můj pondělní oběd.

prdecek
20. dub 2013

dnešní kynutý koláč - napůl borůvkový a napůl meruňkový 🙂

vendullka
20. dub 2013

rizoto

eyael
20. dub 2013

@vendullka my taky 🙂 😉 kuřecí vývar s nudlemi a zeleninkou a k tomu zeleninové rizoto s kuřecím masíčkem a případně posypané strouhaným sýrem. K tomu červená řepa.

monyliny
20. dub 2013

Kapustová polévka s krutony a francouzské brambory s hlávk.salátem.A upekla jsem štrůdlík 🙂

hanule61
20. dub 2013

ahojky, tak taky přispěju, jakou jsme dnes měli dobrotu: Babské kuře:
1 ks celé kuře (já 4 stehna), 6 ks brambor (větší), 1 lžička majoránky, 3 stroužky česneku, 1 špetka kmínu, 1 špetka pepře, 1 lžička vegety, 4 vejce, 3 rohlíky, 1 ks cibule, 2 lžíce sádla, 150 g uzené slaniny 1 dl mléka, 1 špetka soli, já přidala ještě 3 trojůhelníčky taveného sýra.
Syrové brambory nastrouháme (já použila mixér), vymačkáme z nich přebytečnou vodu. Potom je přemícháme s majoránkou, česnekem, troškou soli, špetkou kmínu, pepře a dvěma vejci. Vznikne nám bramborákové těsto (bez mouky). V druhé míse nakropíme na kousky pokrájené housky mlékem. Na pánev dáme trochu sádla a na kostky pokrájenou uzenou slaninu, promícháme a zpěníme na ni cibulku. Navlhčené housky promícháme se dvěma vejci, přidáme vegetu a vmícháme osmaženou slaninu s cibulí a já přidala ještě na zjemnění ty 3 trojůhelníčky sýra. Potom smícháme bramborákovou směs a směs z housek dohromady. Pekáč (hlubší) vymažeme sádlem a vlijeme promíchanou směs. Kuře rozpůlíme (já použila ty stehna, můžete třeba i špalíčky nebo křidélka) a osolíme ( můžete jemně posypat grilovacím kořením). Vložíme jej do směsi na pekáč kůží dolů, trošku ho přitlačíme (dosáhneme toho, že kuře si vytvoří jakési "hnízdečko"). Přikryjeme a pečeme v dobře vyhřáté troubě. Já pekla prvních 15 min. při 220 st.
v horkovzdušné troubě a pak 45 min, při 175 st. Když je maso téměř měkké, obrátíme kuře kůží nahoru (já tak učinila asi po 30 min.) a dopečeme do křupava. Mně se osvědčilo dodržet tyto teploty, aby bylo obojí dobře propečené. Jinak se může stát, že bramboráková směs bude řídká, nepropečená a kuře už hotové, nebo naopak. I když je to časově náročnější a dá se říct, že i kalorická bomba, všichni jsme se olizovali až za ušima. Jinak jsem recept čerpala z www. stránek: Recepty.cz a je tam na něj spoustu chvályhodných recenzí a vychytávek.