Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

terryfox
20. led 2012

@tygrous já tedy bílé jogurty dávám malému, ten je zbožňuje, spolu s obyč rohlíkem a chlebem je to pro něj největší lahůdka 😵 sama miluju sýry a taky si je dávám, ale třeba mlíko už nepiju... přijde mi, že se po něm hned osypu na bradě, vypadám pak jak v pubertě 😢
jo a já taky obvykle používám ovesmilk, ale měla jsem tu to tekuté, tak přišlo na řadu 🙂 jo a vajíčka mám tedy moc ráda, hlavně ta míchaná na cibulce 😵

pamal
20. led 2012

@alenv asi to bude fakt tou moukou jak píše reruna, já jsem hladkou nikdy nedala. A při vytahování propíchnout aby se nesrazil.

alenv
20. led 2012

@pamal tj.. to propichu.. já právě našla recepty s hladkou tak si říkám.. ju ty budou hebounké a pr 😀

michamicha
20. led 2012

@terryfox
@tygrous když už tady pějete ódy na náhražky mlíka, já mám nejradši rýžový od provamelu (např. do kafe), ale na vaření dávám to z DMka, protože je skoro o polovinu levnější 😅 to od provamelu mi chutná teda víc, ale v rámci úspor, protože máme obrovskou spotřebu 😝

tygrous
20. led 2012

@michamicha Fakt to rýžové od Provamelu chutná líp? Tak to musím zkusit😉 Mně totiž to z DMka nechutná vůbec😅, snesu ho max. v rýžové nebo kukuřičné kaši...ale malej ho i pije s chutí naštěstí😉

tygrous
20. led 2012

@alenv já dávám do knedlíků jen polohrubou (tak to dělá i moje mamka) a jsou dobré...s hrubou mi právě přijdou takové tuhé...

terryfox
20. led 2012

@michamicha já kupuju převážně taky ta dmková, ale z toho rýžového jsem jednou dělala puding a nakonec jsme ho vyhodili, měl tu pachuť, taky mi tohle mlíko nechutná 😝 Tak taky to provamelový zkusím 😉

mikkisek
20. led 2012

Holky, zkoušely jste ty donutky? Díky

michamicha
20. led 2012

@tygrous jj, malýmu na pití taky chutná, ale on vypije cokoliv co má bílou barvu 😅 co jsem vypozorovala, tak po tom z DMka zůstává na té kojenecké láhvi takový zrnitý povlak a to od Provamelu to nedělá 😉 a ovesné je dobré ještě H+ od Oatly, to mají v Globusu 🙂 jenom mě mrzí, že když prodávají v DMku i Provamel soya, že tam nemají i to rýžové 😠

tygrous
20. led 2012

@terryfox jo, tak pudink z residrinku jsem taky vyhodila😀, ale teď jsem ho dělala z nouze malýmu a snědl ho s chutí😅 A míchaný vajíčka taky miluju😉, to jen v buchtách je nahrazuju😀 Já třeba dřív milovala kakao, třeba večer před spaním, ale už jsem ho dva roky neměla a vůbec mi nechybí😅 mně teda mléčné výr.nic nedělají, ale kvůli té dietě kvůli malýmu při kojení jsem si toho dost načetla a celkem jsem si klasické mlíko znechutila😅
jinak ještě tu mám v zásobě mandlové mléko a chci zkusit udělat mandlové přímo z mandlí, tak jsem na to zvědavá😉

tygrous
20. led 2012

@michamicha fakt v globusu maji to Oatly ovesné? To s vápníkem?? Já ho objednávám přes net jednou za čas, protože v šipce mi jednou objednali jiné s vanilkou a to mi vadilo...

michamicha
20. led 2012

@terryfox a v jakym poměru jsi dělala ten puding? já dávám vždycky míň mlíka 🙂 když jsem to poprvý dělala podle návodu s DMkovým, tak to bylo řídký 😝 takže teď dávám tak poloviční množství mlíka na pytlík pudingového prášku 😉 a když už jsme u těch náhražek, tak třeba smetana (nevim jaká to je firma, ale jmenuje se to crema di riso - mají to v tescu a snad i v globusu) se mi moc neosvědčila, docela by mě zajímalo jak se dá vyšlehat (viz. obrázek na krabičce 😅 ), ale na zahuštění se mi osvědčila ovesná náhražka smetany (název nevím - koupila jsem jednou v tescu a jednou ve zdravé výživě), akorát té se nesmí dát moc, protože potom je tam ten oves hodně cítit a není to ono 😒

michamicha
20. led 2012

@tygrous jj, mají ho tam 😉

michamicha
20. led 2012

@tygrous co jsem slyšela, tak mandlové je prý nejlepší, ale to malej nemůže (zatracený alergie 😔 )

tygrous
20. led 2012

@michamicha No paráda, tak díky palačinkám jsem tu zjistila takovou pozitivní věc😀 To bude mít manža radost, že nám nebude muset v regálu překážet zásoba 10 krabic mlíka😀

michamicha
20. led 2012

@tygrous 😀 😀 😀

tygrous
20. led 2012

@michamicha no já to mandlové ještě Honzíkovi nedala, ale chcit o teď právě zkusit... ale zas se mu po půl roce objevil ekzém, tak se teď pídím, po čem...a to sjem si myslela, že už bude kdli, když byl klid půl roku a BKM už normálně toleroval... Teď jen doufám, že druhé mimi bude v tomhle směru ok, když to řeším preventivně už teď...

michamicha
20. led 2012

@tygrous já chodim kupovat mlíko po 3 krabicích, vydrží nám tak na 5 dnů max. 😅

terryfox
20. led 2012

@michamicha @tygrous Holky, to mandlové jste koupily ten Ecomil? V tetrapaku? Ono je hodně drahé, já chtěla to sušené, ale ta plechovka stála snad tři stovky, tak jsem si zase nechala zajít chuť 😀 Ale mandle zbožňuju, tak bych to ráda zkusila...
To Oatly mi chutná moc, výborná je i ta Oatly smetana na vaření, kupuju buď tu, nebo tu sójovou od Provamelu, obě jsou výborný jak do omáček, polévek, nebo je často dávám na brambory se zeleninou (případně i masem), různě to navrstvím, každou vrstvu poliju smetanou a vrch pak taky a ještě víc 😉Ale řekla bych, že ta sójová jakoby víc ztuhne, zdrcne se, je na tohle lepší 🙂

@tygrous kakao jsem milovala, ale teď si ho dávám jen na Štědrý den k snídani s vánočkou 🙂 jinak já začala mlíko řešit taky v době kojení, kdy se malý osypal a hlavně byl furt nafouklý a prostě to nebylo ok 😖

@michamicha no, Míšo, dělal jsem to dle návodu 😅 byl řídký a hnusný 😀 takže díky za radu, zase to zkusím!

falca1
20. led 2012

jak děláte sladké červené zelí - budu ho vařit poprvé - 😀

terryfox
20. led 2012

@falca1 to si taky nechám poradit 🙂 dělám jen bílé z koupeného v pytlíku, z tohoto, je moc dobré:
http://www.bioletnany.cz/sortiment/pomazanky-dz...
Já přidávám strouhaný brambor a ochucuju tak, že ochutnávám a dolaďuju, co se mi zdá, že tomu ještě chybí 😀

michamicha
20. led 2012

@terryfox ha, tak ta ovesná smetana co jsem kupovala, byla taky od Oatly, ta moje paměť 😅 jinak zelí dělám stejně 😉

babulinkab
21. led 2012

celerová polívka
katův šleh, rýže

tygrous
21. led 2012

@terryfox Jo, to mandlove mam od Ecomilu v tetrapaku, mam s vapnikem a dnes jsem ho otevrela a je vyborne 😵 Ale cena desna, to jo, ja to koupila jen na vyzkouseni a na prostridani s temi dalsimi... A ten puding delam z min mlika a vic pudinku a stejne mi to enchutna, je to takove chutove "ridke" a to mi vadi...

jimmy1
21. led 2012

svíčková na smetaně, houskový knedlík 😵

kris2008
21. led 2012

zapecene kotlety ,bramborem a slehackou + syrem 🙂

llluckaaa
21. led 2012

My máme dnes sekačku s bramborovou kaší. A peču dort k narozenám pro tchána. Je to něco jako perník.

@kris2008 To taky rádi vaříme 🙂

pajula
21. led 2012

U nás to bude ražniči na plech a brambory ,okurkový salát. 🙂

ladida.l
21. led 2012

Dnes vařím plněné bramborové knedlíky s uzeným, k tomu kyselé zelí. Polévka uzená s rýží.

hnedoocka23
21. led 2012

Dnes dva obědy: Květák s bramborem,porkem a šunkou na plechu, zapečený se smetanou a sýrem... 🙂 a Hříbkovou majdu s knedlíkem 🙂