Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ined77
23. říj 2012

kapustová polévka, pečené kuře se šťouchanými brambory 🙂

kammka
23. říj 2012

holky, mám v mrazáku spoustu nakrájenýho pórku od mámy ze zahrady a v lednici asi dva litry šlehačky, nemáte někdo rcp na dobrou polévku, nějaký pórkový krém?? a jak moc to nadýmá???

ia.
23. říj 2012

zítra gulášová polévka ze dneška a houbová omáčka s bramborem a vajíčkem. Tchán opět přivezl houby, už jsem ho na kolenou prosila, ať už nechodí do lesa 😀 sušička už jede asi 14 dní v kuse a já nebudu nic jiného v zimě vařit, než maso na hříbkách a kulajdu 😀

cokoladova
23. říj 2012

@kammka jak moc nadýmá to netuším, ale jednoduše pórek hoď na trochu másla, orestuj, podlej troškou vody a pod pokličkou dus do měkka. Pak to projeď mixérem a nařeď šlehajdou. Já do toho dávám jeden masox a solím, ale pro prcky to asi půjde i bez toho 😉

kammka
23. říj 2012

@ia. tchán k vám chodí jíst?? 😀 😀 jestli ne, tak to zaveď, příští rok si dá pozor..a třeba ti přinese občas i borůvky :-P
@cokoladova děkuju, zkusím, možná mám na mrazáku kuřecí vývar.. takže žádná věda, myslela jsem, jestli se tam nedává třeba muškátový oříšek nebo něco takového.

kristi
23. říj 2012

mela jsem testoviny s tunakem, rajcaty, chilli, cibulkou a tak

cokoladova
23. říj 2012

@kammka ten pórek sám o sobě má chuť dost výraznou 😉

tajemna30
23. říj 2012

@ined77 prosím Tě jak děláš tu kapustovou polévku? Moc děkuji

nikiii
24. říj 2012

Smaženej květáček, brambory, tatarka a nějaká zeleninka.

marhulinka
24. říj 2012

Dnes krupičková polévka, vepřová kotleta dušená na leču a rýže.

jimmy1
24. říj 2012

@kammka obávám se, že pórek nadýmá dost ☹ my jsme vždycky dělali bramborovo porkovej krém a je to prdlavý 😖 takže teď radši neriskuju

kammka
24. říj 2012

@jimmy1 děkuju, tak v tom mrazáku počká do jara... 😒

jimmy1
24. říj 2012

@kammka no já teď polemizuju, jestli zkusit dýňový zelí nebo se na to radši vyprdnout... ale asi si radši nechám zajít chuť.

beruskanula
24. říj 2012

prave jsem udelala rizoto 😵 🙂, budem mit i na zitra

a v patek asi plnene bramborove knedliky 😎

monyliny
24. říj 2012

Kuřecí polévka s kapáním,buchtičky se šódó 🙂

beruskanula
24. říj 2012

@monyliny : 😀 😎 jeee buchticky, tak v patek udelam buchticky s kremem 😵, ty jsme uz dlouho nemeli.-) 😵

kammka
24. říj 2012

já jsem na buchtičky zadělala v noci a těsto šoupla do lednice.. tak teď by stačilo z toho nadělat hady a rozkrájet a upéct.. jenže na mně sed nějaký bacil, takže jsem ko a moc mi nejde ani sedět ☹ ale když už to je napůl hotový, tak se na to vrhnu...
@jimmy1 mně samo napadlo, že tu polévvku prostě nebudu jíst, ale nejsem si moc jistá, jestli by ji pak vůbec někdo jed..kdyžtak jí udělám trošku, na zkoušku..

ach jo, zítra jsme měli jet moštovat, ale nejsem ve stavu jít posbírat jabka ☹ kloktám slanou vodu a leju do sebe čaj.. 😝

beruskanula
24. říj 2012

@kammka : at je brzy dobre, ja do sebe taky leju litry caje 😝

zizala79
24. říj 2012

@ia. pošli nějaký hřiby sem 😅 zrovna zítra bude risotto, ale hříbky jsme museli koupit 🤐

dnes květákový mozeček s vařeným bramborem

zizala79
24. říj 2012

@monyliny @beruskanula @kammka jak ty buchtičky? a jak ten krém? prosím 😵

babulinkab
24. říj 2012

zítra bude těstovinový salát - s kuřecím masem, zeleninou, dresingem hellmann´s a sýrem

sarunatko
24. říj 2012

Dneska zelňačka a piškot s hrk hrk krémem.

monyliny
24. říj 2012

@zizala79 jednoduchý,bez vážení-3 hrnky polohr.mouky,půl kostky droždí,4 lžíce cukru,1 vanilk.cukr,trošku citr.kůry,špetka soli,3/4 hrnku vlažného mléka,2 vejce-z 1 lž.cukru,trochu mléka,droždí uděláš kvásek.Mouku,zbylý cukr,van.cukr,sůl-smíchat.Zbylé mléko a vejce rozšleháš.Až ti vzejde kvásek vše smícháš a zaděláš těsto-kyne asi 1-1,5 h. pak uděláš hady,kousky a do vymazanýho pekáče je dáváš vedle sebe-boky musíš promastit rozpištěným sádlem nebo máslem,aby ti šly pak od sebe. NO a pečeš.S krémem se nepatlám.Stejný jako na pudink-asi650 ml mléka,3 lž.cukru,van.pudink.-postup určitě znáš 🙂

zuzi82
24. říj 2012

@kammka Já dělám pórkový krém takto:
Uvařím brambory spolu s pórkem a bujonem. Osolím, opepřím a přidám špetku muškátového květu. Rozmixuju tyčovým mixérem. Nakonec vmíchám zakysanou smetanu a na nudličky nakrájenou a na sucho na pánvi opečenou slaninu. A na talíř přidám opečené krutonky z rohlíku. 😉

nellygray
24. říj 2012

Dostali jsme velký kus domácího uzeného, takže dnes šunkofleky a rajčatový salát. A zítra zapeču plátky uzeného s bramborami a kysaným zelím. Na svačiny pořád domácí jablečné přesnídávky, nestíháme to zpracovat jinak. 😀

pajenka
24. říj 2012

Bryndzové halušky s uzeným a cibulkou, velká mňamka

1luciferka1
24. říj 2012

segedin...ikyž jeho vrchol přijde až zítra, jak se odleží 😉

dandelion
25. říj 2012

Kuřecí kapsy s romadurem + brambor

prdecek
25. říj 2012

boloňské špagety na dnes a zítra a o víkendu špenát s vepřovým pečeným masíčkem a bramborovým knedlíčkem 🙂

zuzi82
25. říj 2012

My dnes lepkavá kuřecí prsíčka a pečený brambor. Ještě tu máme zbytek pórkové polívky a na večeři asi udělám nádivku se salátem. 😉