Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

1983hr
10. únor 2012

@kulenka ahoj jak delas ty řízky rytíře Firdoše?Mužes mi hodit recept do ip?Děkuju

1983hr
10. únor 2012

Holky máte nějaky tip na dobrou pomazánku kterou mužou i děti?Ale bez rybyček a aby nebyl třeba mixer ani mlínek.

cervena_vila
10. únor 2012

@zuhur žlutý obal značka ruf? Tak to bude asi mrcha droždí, z toho jsem upekla oba chleby ušaté 😖

cervena_vila
10. únor 2012

@1983hr co sýrová? Nastrouhaný eidam + kysaná smetana. Normálně bych tam dala česnek, ale třeba se šnitlíkem bude určitě dobrá.

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@1983hr celerová
celer povařit do poloměkka nastrouhat na jemnou přidat tvaroh a uvařená nastrouhaná vejce a na zjemnění2 lžíce zakysané smetany 1 stroužek česneku a dle chuti sul a pepr😀

1983hr
10. únor 2012

@cervena_vila A jaký poměr?

cervena_vila
10. únor 2012

@1983hr začínám sýrem a dodávám smetanu, dokud to nemá vhodnou konzistenci.

1983hr
10. únor 2012

@brusinka.pusinka
@cervena_vila Děkuju vyzkouším

kulenka
10. únor 2012

@brusinka.pusinka Buchta chutná 😉 Jen ji příště musím udělat vyšší a větší podíl tmavého, to já radši 😀

brusinka.pusinka
10. únor 2012

Jsme ráda že Majolková bucta chutná 😀

kulenka
10. únor 2012

@1983hr
Řízky rytíře Friduše
4 řízky z kýty
lžička soli
lžička pepře
lžička solamylu
lžička worchesterské omáčky
2 stroužky česneku (lze nahradit lžičkou sypkého koření harísa)
1/2 lžičky majoránky
1/2 lžičky pálivé papriky
1/2 lžičky sladké papriky
2 vejce
3 lžičky kečupu
4 lžičky oleje

Maso nakrájíme na plátky a naklepeme. Ostatní suroviny rozšleháme. Maso naložíme do marinády a necháme ho v chladu rozležet nejméně 24 hodin. Řízky osmahneme na rozpáleném oleji 3-4 minuty z každé strany. Podáváme na topince nebo s brambory doplněné volským okem.

Varianta pro líné - vajíčko, sůl, pepř 😀

Zítra by byly dobré, ale lepší jsou dýl odleželé 🙂

helcas
10. únor 2012

dnes jen kuřecí vývar s nudličkama..trošku jsem to ošidila

kulenka
10. únor 2012

@brusinka.pusinka Po neděli chci vyzkoušet ty sušenky z ovesných vloček a nějaké sýrové muffiny 🙂

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@kulenka sušenky jsou fajnové dělávám je i na vánoce a velikonoce a mufiny jsou lepší ty Pizzové i když i ty sýrové jsme mňam 😀

kulenka
10. únor 2012

@brusinka.pusinka Muffinů ozkouším vícero 😉 Dostala jsem muffinovou formu, tak ať se tu jen nepovaluje 😀

reruna
10. únor 2012

@brusinka.pusinka prosím tě, ještě nikdy jsem nedělala kynuté lívance, našla jsem si tvůj recept na s. 161, chtěla bych to zítra zkusit, nechám si těsto udělat v pekárně - to se pak peče v troubě? nebo se to smaží? těsto si vyválíš, vykraješ kolečka - a jak dál?

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@reruna ne je to řidčí těsto dělám na oleji nebo na přepuštěném másle na pánvi a nebo lívanečníku, těsto nedělám v pekárně je to zbytečné 🙂 a pokud chceš jěště lepší jsou ty z podmaslí jsou bez kvasnic a jsou užasně nadýchané 🙂 str. 182

nellygray
10. únor 2012

@reruna lívance se dělají stejně jako palačinky, na pánvi nebo v lívanečníku. 😉

tyrisa
10. únor 2012

Já mám chuť na nějaké dobré kynuté ovocné knedlíky,nemá někdo nějaký tip? 😉

reruna
10. únor 2012

@brusinka.pusinka díky🙂podmáslí nemá, dá se to nahradit mlékem?

eviss
10. únor 2012

ahoj holky ctu muffinky slane,date recept? 🙂

reruna
10. únor 2012

@tyrisa http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2420 ještě jsem je nezkoušela, ale recept vypadá dobře

tyrisa
10. únor 2012

@reruna děkuji 🙂 Mě se nechtělo hledat na netu,vím,že je tam spousta receptů,ale tady holky mají vždy nějaké supr vychytávky 😀

gab7
10. únor 2012

@monivo já mám recept od kolegyně z práce 🙂

skořičáky:
60dkg polohrubé mouky
špetka soli
5dkg cukru
skořicový cukr
3dcl mléka
3žloutky
3dkg kvasnic
12dkg másla - rozehřátého

-) do mísy dát mouku,sůl,cukr,vejce,máslo
-) mléko + kvasnice -) kvásek
-) zadělat těsto a nechat vykynout
-) vyválet plát,potřít máslem,posypat skořicovým cukrem a stočit do rolády,nakrájet na kolečka...péct při 200´C
do růžova
Dobrou chuť 🙂 Mě doma mizí rovnou z plechu ještě teplé 😵

luciesofi
10. únor 2012

Holky, vy mi tu zase děláte chutě...asi udělám lívance nebo ty skořičáky 🙂

miskadis
10. únor 2012

knedlíky s vajíčkem a kyselá okurka

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@eviss strana 312

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@reruna nedá to podmáslí je místo kvasnic😀

brusinka.pusinka
10. únor 2012

@tyrisa strana 171 jsme dávala receptík

laloona
10. únor 2012

dneska vaří drahá polovička 😀