Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

llllucka
19. únor 2012

@kammka:Jak děláš jablečný šátečky?
Dělala jsem včera ty listový šátečky s tvarohovo-pudinkovou náplní,jak sem někdo dával a manžel byl nadšenej🙂

reruna
19. únor 2012

Musím potvrdit, že perník je moc dobrý.-)

kukynka2
19. únor 2012

já dneska vařím podruhé v životě znojemskou omáčku s rýží a kuřecí polévku s domácím drobením 😉

martinka87
19. únor 2012

@llllucka juuuu, muzu poprosit o recept na ty saecky, doma je jablek, jak ... 😉

anieanne
19. únor 2012

Mám tu kousek vepřového a nevím, co s ním, tak jsem našla recept na nějakou žampionovou omáčku, uvidíme, zda se povede 🙂

yesu
19. únor 2012

@nikiii Já cibuli v takovým stavu taky moc nemusím, ale tady mi to fakt chutnalo!!!Ale příště bych to mohla zkusit i s tou zakyskou! 🙂

nikiii
19. únor 2012

@yesu Mně to taky chutnalo tak i tak, ale je pravda, že tím rozmixovaným se nacpaly i holky, což by jinak nezvládly 🙂

Jinak my dneska máme svíčkovou, na polívku jsem nějak zapomněla ji udělat 😀 😀 😀 😀 A jdu péct šátečky s tvarohem a část s povidlama, pekárna už chystá těsto. Kdo tuhle věcičku vymyslel, toho by měli zasadit do zlata 😎 😎

cervena_vila
19. únor 2012

@nikiii Strejda vařil marmeládu a usnul u ní. Když se po několika hodinách probral, byla to povidla 😀 To je asi jediný recept. Vařit tak dlouho, dokud to nezhnědne.

yesu
19. únor 2012

Holky mám doma půlku cihly sýra....smažák se mi dělat nechce, napadá vás něco jinýho co s tím??

krakorka
19. únor 2012

mrkvová polévka a vepřové zapečené na cibuli a bramborách zalité smetanou a posypané sýrem

renatuss
19. únor 2012

@yesu Tento recept mám od mé babičky a je to mňamka,cihlu nastrouhat,přidat vajíčko,tak aby vznikla hmota,která půjde dobře obalit,udělat placičky které obalíme jen ve srouhance a dáme smažit.Je to moc dobré 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pajula
19. únor 2012

zapečený květák se sýrem a salámem 🙂

pajula
19. únor 2012

@yesu - a co udělat sýrovou roládu 🙂

yesu
19. únor 2012

@pajula recept? 🙂

yesu
19. únor 2012

@renatuss to zní moc dobře, ale já nechtěla smažené 😒

nadja73
19. únor 2012

vcera bramborova polevka, kruti spiz nalozeny v sladkoanansove marinade s provensalskymi bramborami a dneska zase bramboracka a kulicky z mleteho masa v rajcatove omacce s ryzi a vecer udelam 2 plechy pizzy, klasika sunka/syr/houby🙂

pitruskaskarolinkou
19. únor 2012

vepřový vývar s nudlemi, varene masicko, rajska omáčka, testoviny.

kixi
19. únor 2012

dusene hovezi na zelenine, asi s ryzi dvou barev a moje milovana babovka 🙂

janule11
19. únor 2012

Vývar s nudličkama, svíčkovou ze srnčí panenky a k tomu nám babi dělá domácí houskové knedlíky 🙂

pajula
19. únor 2012

@yesu
sýrová roláda
30dkg eidamu v celku - může být ivíc
3 vejce na tvrdo
2 kys.okurky
měkký salám
kapie
cibule
Prostě tam můžeš dát co dům dá 🙂 🙂,záleží na tvé fantazii 🙂
Zeleninu a salám pokrájet,vejce oloupat a všechny suroviny na nádivku umeleme. Nádivku ochutíme solí, pepřem. Podle chuti můžeme přidat i játra nebo cokoliv jiného....
Cihlu sýru rozehřejeme v mikrovlnce nebo v horké vodě. Pak ji rozválíme a potřeme umletou nádivkou. Sýrovou placku stočíme do rolády a necháme ztuhnout.
Vychlazenou sýrovou roládu nakrájíme na plátky, rozložíme na mísu nebo talíř a můžeme podávat.

renatuss
19. únor 2012

@yesu Aha,tak to jsem asi přehlédla,ta roláda bude určitě taky dobrota 😉 😉 😉 😉 😉

pelenka
19. únor 2012

@nikiii Recept na povidla nemám, ale na frgály, to sis vzala teda pěkněj úkol, v Rožnově ve skanzenu nám říkali, že ta pravá hrušková na frgál jsou z celých usušených hrušek🙂

marecek4
19. únor 2012

dneska zkoušíme recept z týdenního prostřeno-děláme divoký kuře se šťouchačkama,k tomu klasika i kuřecí vývar s nudličkama nebo knedlíčkama-to ještě co se mi bude chtít a na odpoledne asi babůvku ke kafíčku 🙂

marhulinka
19. únor 2012

u nás dnes školková kmínová s mrkví, kuře na paprice a odpolko přijde návštěva,tak ke kávičce tvarohová se zakysanou smetanou 😵

kulenka
19. únor 2012

@pajula Ta roláda vypadá dobře a zní to jednoduše ... ale nikdy jsem neměla odvahu se do toho pustit 😅 Bojím se toho "rozehřejeme a rozválíme" 😅 😀

pajula
19. únor 2012

@kulenka - neboj se toho,je výborná 🙂,rozhřátý sýr poznáš a já rozvaluji přes potravinářskou folii a když nemám folii,tak přes igeliťák 🙂 a nebo pak je ještě jedna možnost a to sýr na plátky,dáš na pečící papír,okraje se musí překrývat,dáš do trouby,necháš změknout,pak vytáhneš plech z trouby,lehce projedeš válečkem a sýrový plát na roládu máš hotový 🙂 a začneš plnit 🙂

kulenka
19. únor 2012

@pajula To by šlo s těma plátkama 🙂 Až bude příležitost, zkusím to 😉

kulenka
19. únor 2012

A nemáte někdo recept na bagel? 🙂