Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

beruskanula
21. únor 2012

my dnes hovezi vyvar, prejt, brambor a zeli...

zitra bud plneny papriky nebo kureci prsa s nivovou omackou 🙂

boban
21. únor 2012

@aaadus díky a prosím jak dlouho se zhruba pečou?? a jak se to plete?? 😀 😀 jsem tady antitalent 😀

kammka
21. únor 2012

@boban já taky ujíždím na pečivu, ale třeba chleba já nemusím skoro mít....takže kupuju většinou tak půlku a můj muž zuří, ten koupí celej bochník a když něco upeču, tak si dá o víkendu 2x2 krajíce k snídani, holka půl krajíčku, já max jeden, a pak to letí zvířátkům...
@eriska no kdybych koupila ještě stoptusin a bylinkovej čaj jak jsem měla v plánu a těhu vitamíny, tak by to bylo podobný..u nás účet za rýmu obvykle kolem 500,- neb nosní spray+sinupret (ten teda vydrží)+bylinkový čaj+mucosolvan...to na to pětikilo vyjde... a často má rýnu i některej z nás dvou, tak ještě nosní spray nebo kapky pro dospěláka...

já mám zaděláno na housky a koláčky budou jindy, neb jsem blb koupila jen jednu kostku droždí, myslela jsem, že tu mám suchý a je ho špetka....tak kouknem na povidlový preník.. ať se s malou zabavíme a je co jíst...

aaadus
21. únor 2012

@boban 20minut při 200stupních, je to v receptu 😉 A pletou se jako cop ze 3 pramenů a hezčí jsou, když se začne plést zprostředka

boban
21. únor 2012

@kammka u nás se taky často vyhazovalo pečivo,ale ted co jsme těhu tak se málokdy stane že nám kousek chleba nebo rohlík zbyde 😅 jsem koupila včera večer 6 rohlíků,manža říkal že nebude už večeřet,tak jsme si to rozpočítala,že mu 2 nachystám do práce,1 sni Tadík a jeden já na véču,a dva mi zbydou na snídani..jenže ejhle,manža dostal chut na čerstvý rohlík a jeden co jsme měla mít na snídani tak mi snědl 😅 takže já ráno měla jen jeden a to mi fakt nestačí 😀 😀 navíc mi ktomu snědl termix 😀 takže moje snídaně byla v čudu a to jsme se na ní od toho veřčera těšila 😀 😀 😀 😉

boban
21. únor 2012

@aaadus 😕 z prostředka??to je na mě trochu moc 😀 😀 😀 no uvidíme jak to zvládnu 😝

aaadus
21. únor 2012

@boban na tom nic není. Však cop uplést určitě umíš 😉

cajori17
21. únor 2012

potřebuji poradit,mám doma jednu vanicku tvarohu,mouku,vejce,mleko prdopeč,cukr,van.cukr...poradíte co z toho můžu vytvořit\?

kammka
21. únor 2012

holky radu: nemám doma čoko polevu, lze ji nějak vyrobit, pokud mám holandské kakao??? ☹ na ten perník.. ale možná by šel i bez polevy...

boban
21. únor 2012

@aaadus no snad to zvládnu 😀 😀

brusinka.pusinka
21. únor 2012

@kammka
čokoládová poleva z Kakaa
2 lžíce kakaa
6 lžic moučkového cukru
2 lžíce másla nebo ztuženého tuku
3 lžíce vody
Postup

Vše dáme do menšího kastrůlku,vložíme do větší nádoby s horkou vodou a ve vodní lázni rozehřejeme,až se všechny části dobře spojí.Vzniklou středně hustou polevu ihned použijeme,protože rychle tuhne.

@cajori17 někdy dřív jsme davala recepty na jeden tvaroh 😀 pečení 😉 prolistuj pozpátku

kammka
21. únor 2012

holky, ještě dotaz, kolik z otho množství těsta housek, aby to nebyli chcípáci, ale dalos e to sníst??? ab\ byly takový hezky baculatý??

@brusinka.pusinka moc moc díky\, to jsem myslela, jen ty poměry a množství, na to nemám buňky..

brusinka.pusinka
21. únor 2012

@cajori17 strana 322 je bábovka a těsto tvarohové na záviny či šátečky😀

cajori17
21. únor 2012

@brusinka.pusinka díky 🙂

eriska
21. únor 2012

@kammka já dělám nejraději: moučkový cukr, holandské kakao a máslo..utřít, natřít na perník pomazaný marmoškou a je to mňamina🙂....co se housek týče, já dělala menší a z poloviny těsta toho receptu a bylo jich 8, ale byly fakt malý..prckovi, ale moooc chutnali🙂

kammka
21. únor 2012

@eriska housky v troubě, udělala jsem jich 12, sypané sezamem... tak jsem zvědavá...
možná ještě dnes dojde na ten perník, ale taky musím hodit slepicím a tak a tak se mi nechce.. před chvílí jsem vytuhla v ložnici.ani nevím na jak dlouho.... 😒

maybay
21. únor 2012

vlockova polevka a ryze basmati s kurecim masem a zeleninkou

boban
21. únor 2012

houstičky jsou luxusní 😵 😵 akorát nám příjde málo slané,takže tam příště přidám trochu soli a nebo koupím pekařskou hrubou sůl a posypu je tím 🙂 jinak jsou výborné,moc nám chutnají,jen Tadík je nechce 😠 😝 😀

holky můžu se ještě něco zeptat ktěm houskám??proč se musí potírat jen bílkem??celým vajíčkem by to nějak zkazilo??díky

maybay
21. únor 2012

o vikendu jsem delala dortik podle receptu od @petrajavor byl vyborny 🙂

petrajavor
21. únor 2012

@maybay to je super,že vám chutnal 🙂

zuhur
21. únor 2012

@boban já je potírám celým vajíčkem a nic se neděje 😉

maybay
21. únor 2012

@petrajavor super recept jsi objevila. Byl teda hoodne vysoky, pekla jsem ho nadvakrat

petrajavor
21. únor 2012

@maybay no mám ještě jeden kdybys chtěla....ten dělám manželovi,když si zaslouží 🙂 říkám,že klame tělem,je čokoládový s ořechem a plněný karamelem ale povrch je bílý 🙂

aaadus
21. únor 2012

@boban taky potírám celým vajíčkem

kammka
21. únor 2012

housky super... asi je nebudu moct dělat moc často.. akorát jsem myslela, že vykynou víc. ale bodejt, já si schrupla, trochu mi spadlo těsto v pekárně 😀 ale dobrý, tatínek je jí na dvě sousta..
@maybay ten je...fakt krása.. i ten druhej úrosím vyfotit.. dík 😉

neu.sona
21. únor 2012

@eriska Jeee, ty houstičky vypadají skvěle!! Nemohla bys mi dát prosím recept? Snažila jsem se to tady najít, ale jaksi mi to nejde. Děkuji.

aaadus
21. únor 2012
neu.sona
21. únor 2012

@aaadus Děkuji. Akorát jsem nepochopila to namáčení do sody. To se mi přece ta houska rozpadne, když jí tam dám,ne?

kulenka
21. únor 2012

@petrajavor Já bych chtěla prosím 😀 Receptů není nikdy dost 🙂

kulenka
21. únor 2012

@neu.sona Tak smysl taky neznám, ale když jsem si hledala recept na bagely, tak podle něj se vykynuté, neupečené pečivo taky nechá přejít varem ve vodě ... něco na tom asi bude 😀 Snad to tady někdo vysvětlí 😕