Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
21. únor 2012

@neu.sona já pochopila, že se to dělá u preclíků, mají pak tmavý a kožovitý povrch..

zuhur
21. únor 2012

@neu.sona to se opravdu dělá jen u těch preclíků. U housek ne.

neu.sona
21. únor 2012

@zuhur
@kammka děkuji. super 🙂

maybay
21. únor 2012

@petrajavor posli posli 🙂 mnam

maybay
21. únor 2012

@kammka diky, urcite ho vyfotim az se do nej pustim

petrajavor
22. únor 2012

@kulenka @maybay ale nemám obrázek jak to vypadá....Jinak se mi hezky vlezl do malé dortové formy...není to nic těžkého,když budete péct dejte vědět jak dopadl 🙂
Dort "co klame tělem"
pro všechny co milují čokoládové dorty. Já ho teď pekla drahému a první byl zklamaný že dort není čokoládový a ak jej rozkrojil a byl mile překvapen.
Potřebujeme:
Piškot:
4 vejce
4 lžíce cukru
4 lžíce mléka
5 lžic polohrubé mouky
100g čokolády,aspoň 70% (já dávám vždy celou čokoládu)
1 lžíce másla
2 lžíce ořechů
1 prášek do pečiva
Náplň:
1 sladké salko
Poleva:
1 šlehačka ke šlehání(200ml)
1 ztužovač šlehačky
1 pomazánkové máslo nebo lučinu (200g)
Postup:
Žloutky,cukr a mléko ušleháme,přidáme rozpuštěnou čokoládu a roztopené máslo. Pak mouku,prášek do pečiva,ořechy a sníh z bílků. Nalijeme do vymazané formy a pečeme. Při 180°C asi 25 minut. Salko si předem uvaříme. Asi 2,5h v uzavřené plechovce,ponořenou ve vodě (plechovka musí být neustále pod vodou aby plechovka nevybuchla). Necháme vychladit. Dort rozřežeme a a naplníme karamelem ze salka. Ušleháme šlehačku se ztužovačem,pak přidáme pomazánkové máslo a znovu ušleháme. Vzniklou hmotou použijeme jako polevu dortu.

maybay
22. únor 2012

@petrajavor mam na nej chut jenom kdyz to ctu 🙂 diky

babulinkab
22. únor 2012

rajská polívka
těstovinový salát s dresingem ze zakysané smetany a parmezán

petrajavor
22. únor 2012

@maybay vůbec není zač 🙂 kdybys měla ho dělala a měla pak fotku,tak mi dej vědět,hodila by se mi,ale péct jej budu asi až později....

maybay
22. únor 2012

@petrajavor dobre, ja jeste nevim kdy ho budu pect, minuly vikend jsem delala tamten tak tenhle tyden ho asi neupecu. Dam vedet

petrajavor
22. únor 2012

@maybay jojo no já jej budu péct asi v březnu to mi přijede kamarádka,ale uvidím....

kulenka
22. únor 2012

@petrajavor Díky, vypadá skvěle 🙂 Jen nevím, kdy se k němu dostanu ...

marhulinka
22. únor 2012

Dnes kmínová polévka s mrkví a krupičkovýma knedlíčkama, kuřecí závitek se zelím s rýží

nikiii
22. únor 2012

My dneska asi znojemskou s rýží, a co dobrýho upečeme ještě nevíme, asi vytáhnu meruňky a pak se uvidí. 🙂

kimm88
22. únor 2012

Ahojda, nemáte někdo recept na nějakou výbornou piškotovou roládu i pro "začátečníka" v pečení? 🙂

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@kimm88
jednoduchá piškotová roláda
5 vajec | 10 dkg pískového cukru | 10 dkg hladké mouky | 1 meruňková zavařenina
Postup přípravy receptu Jednoduchá a výborná piškotová roláda:
Žloutky oddělíme od bílků a z bílků ušleháme tuhý sníh. Žloutky třeme s cukrem do světle žluté pěny. Po částech přimícháme mouku a nakonec zlehka zamícháme sníh. Hmotu rozetřeme na plech vyložený pečícím papírem (papír trochu pomastíme). Pečeme v mírně vyhřáté troubě asi 15-20 min. dozlatova. Ihned odstraníme papír a ještě horkou roládu potřemě meruňkovou zavařeninou a srolujeme. Necháme vychladnout. Můžeme pouze pocukrovat nebo polít čokoládovou polevou.

kimm88
22. únor 2012

@brusinka.pusinka Děkuji pěkně, vypadá luxusně, hned se na ni vrhnu 🙂

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@kimm88 😉

eriska
22. únor 2012

já včera vyndala mleté, tak ještě večer jsem udělala jednoduché karbenátky v troubě a k tomu ještě kuličky, takže dneska karbenátek s bramborem a salátek, zítra rajská..po oba dva dny hovězí vývar s nudlemi, mrňousek si poručil🙂

boban
22. únor 2012

@zuhur @aaadus tak drahé vajíčka a já žoutek kydla do koše 😀 😀 😉 no příště potřu celým...manža mi pro jistotu koupil ty kvasnice dvoje,takže tuším že je bude brzy znova vyžadovat 😵 😀

brusinka.pusinka
22. únor 2012

dneska zapečené mleté maso se špenátem a bramborovou kaší😀 polívka zustala rajská ale jen pro dcerku😀

petrajavor
22. únor 2012

tak u nás dneska bude čočka 😝 tak jsem zvědavá zda to bude jedlé...

nikiii
22. únor 2012

@kimm88 Já dělám tuhle:
Roláda
Na 1 roládu potřebujete: 6 vajec, 6 vrchovatých lžic polohrubé mouky (asi 150 g), 6 zarovnaných lžic cukru krupice (asi 100 g), 1 prášek do pečiva, 3 polévkové lžíce studené vody, špetku soli, 300 g marmelády a ovoce a šlehačku dle chuti.
Mouku, cukr a prášek do pečiva smíchejte dohromady a všechna vajíčka rozdělte na žloutky a bílky.
Bílky vložte do misky na šlehání, přidejte 3 lžíce studené vody a špetku soli a vyšlehejte tuhý sníh. Díky vodě a soli krásně drží.
Když je sníh vyšlehaný, postupně střídavě přidávejte žloutky a prosátou směs s moukou a celou dobu stále dál šlehejte. Vznikne tak lehké tekuté těsto.
Troubu roztopte na 180 stupňů (horkovzdušnou na 160 stupňů). Plech vystelte pečicím papírem, těsto na něj vylijte a rovnoměrně rozprostřete. Pak jej vložte do vyhřáté trouby a pečte asi 8–10 minut.
Ještě horkou roládu opatrně srolujte a nechte vychladnout. Pokud se bojíte, že by pak nešla z pečicího papíru sundat, vězte, že to určitě nebude problém. Pro jistotu ji ale ještě můžete přikrýt vlhkou utěrkou.
Vlažnou ji pak rozmotejte, potřete dostatečnou vrstvou marmelády a opatrně srolujte zpátky. Při tomto rolování už samozřejmě opatrně odlupujte i pečicí papír. A je hotovo.

marhulinka
22. únor 2012

@brusinka.pusinka mňaaaaaaam to bych si taky dala - klidně obojí 😀

eriska
22. únor 2012

@boban já mám žloutek ještě v lednici a čeká na své uplatnění, ho dám buď do buchty, nebo v pátek budou asi šunkofleky, tak do nich..
@brusinka.pusinka brusi, dávala jsi receptík na rajskou polívku? já miluju rajskou omáčku (teda, neděláme ji z rajčat)tak bych polívku zkusila..tak bych tu pohledala..jestli nedávala, prosím, prosím o receptík

boban
22. únor 2012

@brusinka.pusinka roládka vypadá báječně,asi dneska udělám 😅 jen mě zajímá co je mírně předehřátá trouba?? 😀 kolik asi stupňů?? 😀 Holky neměla jsme v plánu za tohle těhu hodně přibrat,ale jak tak vidím tak to bude zase jako u prvního 😝 jsou tu samé dobré recepty,kdo má potom ty kila shazovat?? 😠 😀

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@eriska strana 63 je moje tomatová polévka 😀
@boban já předehřívám jen na nejnižší stupeň cca.150 stupńů

boban
22. únor 2012

@brusinka.pusinka díky po kontrole se stavím do obchodu a odpo ji upeču 😉

brusinka.pusinka
22. únor 2012

Děvčata včera jsme dělala salamandry na večeři pro inspiraci posílám recept😀
Zapečené ,,Salamandry"
1 malá sklenice leča
20 dkg měkkého salámu
10 dkg tvrdého sýra
česnek dle chuti
kečup
mletý pepř
sůl
Postup
Vše pomeleme na masovém mlýnku, přidáme dle chuti česnek, kečup, mletý pepř, sůl. Směs namažeme na krajíce chleba nebo veky a posypeme strouhaným sýrem.
Zapékáme v troubě do rozpuštění sýra. klidně použít housky je to výborné

a pomazánka slonní žrádlo taktéž moji milují😀
Slonní žrádlo
2 polévkové lžíce hořčice
2 polévkové lžíce kečupu
2polévkové lžíce oleje
2 polévkové lžíce vody
2 kostky cukru
půl kávové lžičky chilli
30 dkg měkkého salámu (gothaj, český salám)
3 větší kyselé okurky
1 cibuli
2-3 lžíce majonézy
Do rendlíku přidejte 2PL hořčice, kečupu, oleje a vody. Přidejte 2 kostky cukru a půl kávové lžičky chilli. To vše dejte svařit. Až se kostky cukru rozpustí stáhnětě rendlík z plotny a dejte zchladit. Než svařená směs vychladne, do misky si zatím nastrouhejte salám, kyselé okurky a najemno nakrájenou cibuli. Poté do misky přidejte svařenou směs a 2-3 lžíce majolky. Vše řádně promíchat a je hotovo.

marhulinka
22. únor 2012

Tak zapeč.Salamandry určo udělám,to zní výborně a sloní žrádlo taky dělám často 😵