Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
24. únor 2012

@brusinka.pusinka Prosím tě, na který straně jsou ty majolkový housky? Nemůžu je nějak najít ☹

jimmy1
24. únor 2012

@brusinka.pusinka jsem si říkala, že i citronová poleva by na té mrkvové buchtě mohla být mňamková 😉

brusinka.pusinka
24. únor 2012

@nikiii 343 strana
@jimmy1 určitě také může být

falca1
24. únor 2012

@jimmy1 u nás se dělá tahle Vodová buchta:

3vajíčka větší množství 4vajíčka
9lžic vařící vody 12lžic vody
20dkg cukru 26dkg cukru
20dkg polohrubé mouky 26dkg mouky
kakao

Z bílků sníh. Žloutky, vodu vyšlehat - přidat cukr a mouku, vše vyšlehat přidat sníh. Půlku těsta odlít a přidat vrchovatou lžíci kakaa. Pak těsto nalít do bábovkové formy - světlé/ tmavé /zbytek světlého.

brusinka.pusinka
24. únor 2012

@jimmy1 strana 340 je i jednoduchá roláda také bez másla a mléka😀

weri1
24. únor 2012

@brusinka.pusinka začala jsem dělat kefírovou buchtu, ale zjistila jsem že nemám jedlou sodu, dá se to něčím nahradit?

kulenka
24. únor 2012

@weri1 Weri já měla sody jen jednu lžičku, tak jsem dala druhou kypřícího prášku 😅 A byla dobrá 😀

brusinka.pusinka
24. únor 2012

@weri1 děj prdopeč je to také kypřící přípravek 😉

weri1
24. únor 2012

@brusinka.pusinka děkuji tak nějak jsem si to myslela, ale nějak nepeču, tak jsem šla radši pro radu, jdu na to

alenv
24. únor 2012

dneska čočka, uzený, vajíčko, okurka

kammka
24. únor 2012

já byla dnes na kontrole, jsem hotovson, stihla jsem nakoupit, tak na víkend bude buřtguláš s chlebem a hovězí kližka na žampionech s rýží.. polévka kuřecí. dnes jsme oběd nikdo neměl, jen co dům dal, tedy spíš lépe řečeno, nevařila jsem...

kammka
24. únor 2012

...a něco na mně zase leze, donutila jsem se sníst polívku, malou nenutím, má chleba s medem, dnes hho měla i k snídani..jinak k obědu jogurt a nic... jestli jsem ten bacil chytla od ní, ani se nedivim, že nechce moc jíst.. ☹ samozřejmě si vymejšlí, řeknu máme kuřecí polívku, chce rajskou.. zeptá se, jaký bude zejtra masíčko, řeknu hovězí, ona by chtěla kuře,protivná je jak činže...ach jo, snad s na zejtra líp vyspíme... 😖 ☹

falca1
24. únor 2012

tak já jsem dopekla majolkovou buchtu od @brusinka.pusinka - výborná už jsme s manželem koštovali 😀, myslím že do neděle padne 😀 a stihla jsem česnekovou pomazánku k večeři

petrajavor
24. únor 2012

Tak vypadají moji šneci recept od @brusinka.pusinka

kammka
24. únor 2012

@petrajavor šikulka.. a určitě jsou moooc dobroučký..
malá dnes chtěla péct 😀 ale jak jsme byly doma včera samy, tak tu ještě zůstaly ty koblížky a ztuhly a cukr se na nich rozpustil, tak to není už ono....příště udělám tak, aby se hned snědly.. ☹ čerstvé jsou super.

petrajavor
24. únor 2012

@kammka jojo moc nám to chutnalo 🙂

sarunatko
24. únor 2012

Tak hlásím, že rohlíky jsou super!

eliskaka
24. únor 2012

Dobrý večer.Jak se jmenuje prosím přesně diskuze k domácí pekárně.Recepty,rady,atp... Děkuji předem

beruskanula
24. únor 2012

zítra cmunda po kaplicku 🙂 😉
a v neděli kuřecí čína 🙂 😉

weri1
24. únor 2012

@zuhur tak kočár vypranej, na rychlý praní 30 minut na 40 otáčky 400 a nic se nezničilo, je jak novej 🙂

kefírovej koláč výbornej, dělala jsem ho podle receptu podle @falca1 jelikož ten recept je kratší než od @brusinkapusinka ...nic víc v tom není, ale já nerada dlouhý recepty 😀 a byl výbornej, ještě jsem ho rozkrojila napůl a potřela džemem...

petrajavor
25. únor 2012

Ahojky holčiny,tak já tento víkend nevařím 😀 A mám radost jako malá....teda udělám jen polévku na popravení pro manžela,jinak jdeme na oslavu a v ne k tchánům 🙂
Jen teda nevím co budu vařit v pondělí 😝

eriska
25. únor 2012

my dneska máme taťku na sčítání zvířátek, tak jedeme za babičkou na obídek, bude vývar, pečený králík a rejpaný knedlíčky se zelím, co ke kávičce nevím🙂 a zítra má taťka chuť na výpečky, špenát a br. knedlík

nikiii
25. únor 2012

My máme dneska guláš bez míchání, s rýží asi.

sarunatko
25. únor 2012

Dneska vepřo knedlo zelo a jako dezertík mamka přivezla ovocnej dort, tak se těším.

eliskaka
25. únor 2012

@zuhur Moc děkuju.

kixi
25. únor 2012

smažený štikozubec chilský, zeleninový salát s kukuřicí a pažikou...mňam!

mamkamarketa
25. únor 2012

kucharky,prosim poradte mi nejakou buchtu s pudingem,nebo me odkazte prosim na nakou stranku 😵 pudingovou babovku mame radi,ale chtela bych zkusit neco noveho.diky moc 😵

prdecek
25. únor 2012

gulášová polévka, pečené kuře s cizrnou

pitruskaskarolinkou
25. únor 2012

polévka z uzeného ze včera, smažená tilápie a bramborová kaše, šopský salát, ke kávičce můj nejmilovanější perník 😵
Na pozdější odpoledne čekáme návštěvu, takže budou pečená medová kuřecí křídla s chlebem, kozí rohy, nakládané hříbky v octě a jednotlamky s česnekovou 🙂