Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kulenka
4. bře 2012

@eicul82
Řezy Rafaelo
1 hrnek polohrubé mouky
¾ hrnku cukru moučka
½ hrnku oleje
4 vejce
7 lžic mléka
1 prášek do pečiva
pikantní marmeláda
Ušleháme žloutky, cukr a olej do pěny. Pak přidáme mouku, mléko, prášek do pečiva a nakonec lehce vmícháme sníh z bílků. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech a při 180 st.C upečeme. Dáme vychladnout a na vychladlý řez namažeme pikantní marmeládu.
Mezitím připravíme:
4 dl mléka
4 lžíce polohrubé mouky
1 vanilkový cukr
10 dkg kokosové moučky
25 dkg másla
10 dkg cukru moučka

Mléko, mouku a vanilkový cukr uvaříme na hustou kaši, vmícháme kokosovou moučku, zakryjeme a dáme vychladnout.
Máslo a cukr vyšleháme, přidáme vychladlou kaši a vymícháme do hladka. Na řez potřený marmeládou natřeme krém a povrch hustě posypeme kokosovou moučkou.

No, dělala jsem je poprvé, takže přesně podle receptu, ale vrstva krému je na mě moc silná, klidně bych udělala z poloviny 😉 Je to spíš takové sváteční, ke kafi na návštěvu 🙂
Ještě mám v záloze recept na takové ty klasické - upéct korpus posypaný kokosem, ještě teplý polít šlehačkou. Ty jsem taky nikdy nepekla, ale zkusím je 🙂

reruna
4. bře 2012

včera langoše, dneska filé a bram. kaše, jablečný štrůdl a slané tyčinky z listového těsta

reruna
4. bře 2012

@kulenka tak si aspoň spravíte chuť po té nepovedené s řepou 🙂 vypadá to dobře a ten polívaný šlehačkou a posypaný kokosem jsem kdysi dělala a bylo to dobré...

zuhur
4. bře 2012

Kuřecí polévka, pečené kuřátko a hrášková rýže a jako zákusek bude asi dort - babička slaví narozeniny.

kulenka
4. bře 2012

@reruna 😀 Vypadá a dobré to i je 🙂 Ještě jsem vytvářela majolkovou od Brusinky, jak na ni drahý poprvé koukal skrz prsty, tak teď ji vyžaduje 😀

pitruskaskarolinkou
4. bře 2012

už měsíc vysněná sekaná a bramborový salátek 😵 😵 😵 😵 polévka - kachní vývar s nudlemi.
Ke kávě a pro návštěvu - závin s pudinkem a višněmi 😵

krakorka
4. bře 2012

Dnes vařil manža a byly vynikající lasagne se zeleninou. 😵

beruskanula
4. bře 2012

@pitruskaskarolinkou : juuu, br. salatek 😵 🙂 ten my naposledy o vanocich 😀

jinak u nas dnes nakonec vyvar plus sunkofleky od vcerejska 😅

a zítra bud spenatek nebo rizoto 😎

ivigirl
4. bře 2012

salát s řízečkama z vepřové panenky a zákusek indián na plechu 😉

tyrisa
4. bře 2012

Pečené kuře,br.kaše,babykarotka a brokolicový krém.

peroli
4. bře 2012

u nás pstruh s bylinkovým máslem a nepečenej karamelovo-pudinkovo-broskvovo-šlehačkovo-jahodovej dort se sušenkovo-čokoládovým "těstem" 😀 😀 😀

mamkamarketa
4. bře 2012

@aaadus
@peroli
zensky dekujuu. topinky s pomazankama meli uspech 😵 musim je delat casteji 🙂 😵

peroli
4. bře 2012

@mamkamarketa a jaký pomazánky jsi nakonec dělala?

peroli
4. bře 2012

a tady je ten nepečenej dortík 🙂 taková trošku improvizace ale byl moc dobrej

marhulinka
4. bře 2012

U nás dnes byla znojemská s rýží, pikantní směs s rýží, kuřecí vař.maso...v pořadí prcek,taťka a já 😀 O víkendu jsem nepekla,od čtvrtka se začíná oslavovat,tak bude jídla až až

peroli
4. bře 2012

@marhulinka to jako zveš? můžu dojet?? 😀 😀 😀 😀

marhulinka
4. bře 2012

@peroli 😀 😀 no nejdřív nakouknu jaký budou dárky a pak klidně pozvu 😀 😀

peroli
4. bře 2012

@marhulinka trošku poupravím jednu hlášku "dárky netreba, masa tri kusy" 😀 😀 😀

marhulinka
4. bře 2012

@peroli 😀 😀 joo to bereme taky 😀 😀

mamkamarketa
4. bře 2012

@peroli ja delala pro sebe tu s tou nivou jak si psala a byla fakt moc a moc dobra,misto bile papriky jsem dala mrkev. super.
a masovou jsem delala podle @aaadus
musim koupit tu certovskou omacku. to je neco pro manzu. asi to podniknu v tydnu. topinky mel dneska poprve zivote a mely uspech 😀

peroli
4. bře 2012

@mamkamarketa topinky poprvé v životě? 😨 😀 to je dobrý!!! 😀 😀
a množství sis odhadla, jo? já dávám většinou tak cca 1/2-3/4 z té výseče, asi 1 velkou lžíci másla (rama a tak..) a přibližně 2 lžičky zakysky.. prostě podle oka.. 😵
a nezapomeň mi dát vědět jak vám ta masová směs bude chutnat 😉 já to dělávám taky od oka ale asi tak nějak přibližně:
česneky tak 2-3 stroužky,
prsa 2 menší,
celej svazek cibulky,
kari (nebo karim??? bože to je slovo 😅 😀 ) to posypu po celým povrchu ale bude to tak 1-2 lžičky určitě,
protlak celej
a kečup nebo čerta už jen tolik aby to úplně neteklo.. 😉

mamkamarketa
4. bře 2012

@peroli je to american 😀
ja to delala pro sebe,takze jsem delala mensi mnozstvi a fakt moc dobry. ta mrkvicka to ''osvezila''
kari mam ale karima asi ne 😀
urcite dam certa,on miluje palivy. pri pohledu na jeho enchiladas mi hori pusa 😅

peroli
4. bře 2012

@mamkamarketa tak to abys mu tam ještě nakrájela tak půl kila jalapeňos 😀 😀

peroli
4. bře 2012

@mamkamarketa 😀 😀 taky karima nevedu 😀 ale čím to posypat? "kari to posypu" mě zní divně.. 😅 😀 😀 takže asi "karim to posypu" ?? ach ten češtin.. 😅 😅 jsem fakt kopyto 😀 omlouvá mě aspoň to že jsem ze školy už fáááákt dlouho 😀 😀 a 3 děti taky udělají svý 😀
topinky resp. chleba sice nemaj ale opíkaj tousťáky, ne? i když to má asi do topinek daleko i tak.. 😅 😀

peroli
4. bře 2012

@mamkamarketa abych zase nezněla ale jako úplnej debža 😅 😀 vím že kari se neskloňuje ale v tu chvíli mi to kari na začátku věty znělo fakt divně.. ale teď jak si to pořád opakuju tak už mi to zní normálně.. asi nějaká porucha na přijímači 😀 😀 já dneska v noci spala jen od 3:30 do 6:50 mezitím bylo ještě jedno kojící mezipřistání takže mě ber s rezervou.. 😅 😅 dneska mám nárok plácat blbosti 😅 😀

mamkamarketa
4. bře 2012

@peroli toastaky maj,ale ty jejich nadychany buchty nasi sumave nesahaj ani po kotniky 😀
bud v klidu,ja se taky obcas pristihu,ze neumim cesky 😅 😀
asi mu tam budu muset neco prisypat,pac on i ty jalepenos zajida cili 🙄 😅 texas nooo 😀

mamkamarketa
4. bře 2012

@peroli pohoda zeno 😎 mas u me palec nahoru za pomazanky 😵 😀

peroli
4. bře 2012

@mamkamarketa tak to mám dobrý.. 😎 za směs se snad zvedne i ten zbytek 😀 😀

nikiii
5. bře 2012

Dneska chutním zrychlenou verzi svíčkové v hrnci, k tomu karlovarskej knedlík a dceřiny milovaný brusinky. Včerejší buchtu jsme právě dojedly, tak ještě asi něco upečem.

falca1
5. bře 2012

dneska zbytky ze včera - zelí, knedlík 😀