Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
28. bře 2012

@anieanne Babička vždycky dělávala "sekanici" - tedy nádivku někdo říká a k tomu bramborový salát😉🙂

handm
28. bře 2012

A jinak u nás dnes jen hustá krémová polévka se zeleninou a králíkem.

llllucka
28. bře 2012

@brusinka.pusinka:díky,já právě nestihnu do zdravé výživy sjet.V Globusu je prý koutek pro bezlepkovou dietu,ale nevím,jestli tam budou mít i ten bujón.Potřebuju min. 0,5l a doma mám cca 0,4l,tak v nejhorším použiju,co mám a naředím (vývar dělám silný,tak by to nemusel být problém).Kdyby byla čas,tak udělám,ale ten bohužel nemám.Ale tu pohankovou mouku by mít mohli.
Polévkové koření doma nemám,nepoužívám.

brusinka.pusinka
28. bře 2012

@llllucka já mylsela to polévkové koření ve zdravé výživě oni tam mají nějaké jako vegetu my doma máme solčanku 😀

llllucka
28. bře 2012

@brusinka.pusinka:a polévkové koření je něco jako vývar?Já právě kostky a tyhle věci moc nepoužívám,tak se v tom nevyznám.Už ať máme větší mrazák a člověk nemusí tyhle věci řešit.

brusinka.pusinka
28. bře 2012

@llllucka já to doma také neřeším ale když jedeme na chatu tak musím nějak vyřešit nepotáhnu celý mražák😀 a jíst se musí tak chodím do zdravé výživy pro tyto věci... jinak doma jen z věci co nakoupíme vaříme bez kostek a veget.-D

anieanne
28. bře 2012

Palačinky s marmeládou a zakysanou smetanou, na večeři pečené kuřecí čtvrtky na zelí, s br. knedlíkem nebo bramborovými plackami, ještě nevím 🙂

maybay
28. bře 2012

@kammka prosivana deka je mnamka

maybay
28. bře 2012

dneska udelam asi sekanou a zkusim ji v domaci pekarne. Zkouseli jste uz?

maybay
28. bře 2012

@brusinka.pusinka delas domaci halusky?

brusinka.pusinka
28. bře 2012

@maybay dělám recept jsme sem dávala 😀 strana 351🙂

falca1
28. bře 2012

včera večer jsem dělala povidlovej perník 😀 a dneska dopoledne grahamový rohlíky

zuzi82
28. bře 2012

@1luciferka1
Velikonoční nádivka s kopřivama
Máslo, 3 žloutky, 12 dkg strouhanky, 1/10 l mléka, oprané a nasekané mladé listy z kopřiv, sůl, muškátový květ, šunka nebo uzené na kostičky, ze 3 bílků sníh
Opatrně smícháš a nacpeš do kuřete. Zbytek dávám buď do kastrůlku, nebo kolem kuřete. 😉

zuzi82
28. bře 2012

My dneska vinnou klobásu s bramborovou kaší. Na večeři bude žampionová polévka s opečenou houstičkou. 😉

eriska
28. bře 2012

holky, já vůbec nestíhám, je krásně, jsme pořád venku a když jsme doma, tak to znáte..prďolka malej zlobí, nechce přes den chrupkat, což mě mrzí, jsem si na tu hodinku a půl "klidu" zvykla 😅

u nás dnes kanec s mrkví a brambůrkem, k večeři ředkvičková pomazánka, včera a předvčírem šunkofleky, zítra obalovaný květák s br. kaší

kuchařinky, poraďte, budeme mít oslavu druhých narozenin, dortík objednaný, ale osalvy budou tři 😠 tak na jednu udělám jablíčkový nepečený, ten oslavenec i část rodinky má rádo, ale co ten třetí dortík? nemáte nějaký osvědčený, pečený, nepečený (nemusí to být klasika ovoce, piškoty + zakysanka, tvaroh, atd..)

zuzi82
28. bře 2012

@eriska Tenhle je výborný:
Rychlý Cheese Cake “Nepatlej se s tím"

200 g spekulek (sušenky Spekulky od Opavie)
30 g rozpuštěného másla
2 rodinné lučiny ve vaničce
3 celá vejce
120 g krupicového cukru
špetka soli
1 lžička citronové šťávy
2 zakysané smetany
1 vanilkový cukr
Spekulky rozdrtíme (v mixéru), pokapeme máslem, promíchneme a nasypeme do dortové formy. Na korpus nalijeme směs z lučiny, celých vajec, krupicového cukru, citronové šťávy a špetky soli (já to míchám ručním šlehačem). Celé to šoupněte asi na 25 minut do trouby na 190 stupňů. Na upečený základ dáme ještě dvě kysané smetany smíchné s vanilkovým cukrem a vrátíme na 5 minut do trouby na 210 stupňů. Po vychladnutí dáváme k moučníku jahody, borůvky, maliny, ostružiny. Nebo taky nic. Nejlepší je třetí den. Toho se ale málokdy dožije.

pelenka
28. bře 2012

@eriska http://www.ceskykulinar.cz/recept/jogurtovy-dort, u nás oblíbený tenhle nebo můžu nabídnout do maila putovní email s recepty na studené dorty ze smetany🙂

helcas
28. bře 2012

@eriska my máme teď nejoblíbenější dortík klasický piškot, na něj smetana ke šlahání+vymačkaný jeden nebo jeden a půl pomeranče + dr. oetker pudink za studena(smícháno dohromady raz dva v ručním míchači)..je skvěle osvěžijící

kammka
28. bře 2012

tak deku jsem dělala teprve dneska..
včera jsem dojedla zbytky z víkendu, k večeři jsme si dali jen hranolky s kečupem, ale pak přišel hlad, tak jsem dělala ještě rajčatovou omajdu se špagetama, byla moooc dobrá, česneková, ale místo eidamu by byl lepší parmezán...
dnes čočka s volským okem a okurkou, dojedla jsem před chvílí, pže kolem desáté jsem došla k závěru, že nemá cenu se přemáhat, když stejně jen ležím na gauči, stejně z něj nevstanu, dítě ve školce.. a z postele jsem vstala v půl jedný..no a ve tři do školky, pak pro mlíko, stavit se u známé, co nám hlídala s kusem tý deky a s mlíkem, pak dom...
na zítra plánuju buchtičky se šodo, udělám velkej plech, bude na mrazáku na večeře..teda jestli zbyde... 😎 😀
nějak začínám mít chutě na sladký, dnes jsem si dokonce koupila čokoládu..

kammka
28. bře 2012

@brusinka.pusinka takže jsme už dvě vajíčkový provokatérky??? 😀 😀 😀 😀

kammka
28. bře 2012

@anieanne jehněčí či skopové, nádivka... jinak mně nic nenapadá..

kulenka
28. bře 2012

Pečené kuře, dušená zelenina, brambory 🙂

@helcas to vypadá zajímavě ten krém 😕 Ztuhne to? Mohla bych to použít i do piškotové rolády?

helcas
28. bře 2012

@kulenka ten puding se slehackou ztuhne po velice kratkem promiachani v husty krem...a apk v lednici to vydrzi v pohode tuhe..nekdo do toho dava i ztuzovac, ale ja tyhle veci nerada pouzivam, snazim se, aby to bylo co nejhodnotnejsi..a na tlustsi piskot radsi dvojnasobne mnozstvi - cast doprostred a cast navrch..ja delam piskot slaby, staci tedy jen navrch

kulenka
28. bře 2012

@helcas Tak já to do té rolády zkusím 🙂 Obvykle dávám jen marmeládu a na to zakysanku - to taky ztuhne v pohodě - ale ať je změna 🙂 A ztužovač nepoužívám, proto se ptám, jestli to bude držet takhle 🙂
Díky za tip 😉

anieanne
28. bře 2012

@kammka Jj, nakonec budu dělat pečené kuře, nádivku a br. knedlík... K tomu beránek, mazanec, možná zkusím jidáše, to bude muset stačit 😀

brusinka.pusinka
28. bře 2012

já peču hlavičku s kopřivami a berana a mazanec🙂 na jídlo většinou jedeme k babi a dědovi a ti mají kachničku🙂 a nebo králíka😀 😀 a dělám i jidáše😀 ty děti i dospělí milují

kulenka
28. bře 2012

@brusinka.pusinka Co je hlavička? 😅

brusinka.pusinka
28. bře 2012

@kulenka to je velikonoční nádivka s masem
Velikonoční hlavička
500 g vepřové plece
250 g uzeného masa (nejlépe uzený bůček)
5 vajec
1 chlebíčková veka
1/4 l mléka
svazek petrželky
nasekané kopřivy nebo další nasekané jarní bylinky
sůl
pepř a máslo.
Veku rozkrájíme na kostičky, zalijeme mlékem v němž jsme rozšlehali žloutky a necháme rozležet. Vepřové maso uvaříme, zvlášť uvaříme i uzené a po vychladnutí je nakrájíme nadrobno. Rovněž bylinky nasekáme, kopřivy před přípravou spaříme horkou vodou.
Kostičky veky, maso i bylinky smícháme, mírně osolíme a opepříme. Bílky ušleháme na tuhý sníh a vmícháme do směsi. Pekáč silně vymastíme máslem, nádivku do něho rozložíme a urovnáme, povrch pokapeme ještě máslem a upečeme v předehřáté troubě dozlatova.
Podáváme teplé i studené s jarním salátem. Vývar z masa použijeme na polévku.

kammka
28. bře 2012

@brusinka.pusinka teda díky za rcp na hlavičku.. já dělám jen z uzeného, ale tohle bude taky mňamka.. ale menší dávku, u nás nejíme lopatou 😀 😀 😀 a asi upeču králíka+lisotvý špenát+brambor (br.knedlik)
my jezdíme k rodičům o Vánocích, tak jsem loni před Velikonoci oznámila , že jedny velké svátky chcem b ýt tradičně doma a užít si koledu a klid... no jasně že tchýně zas ze mně páčila, kterej den o Velikonocích přijedeme.. jako by to mělo bejt povinný.. 😠 😠 😠 😠