Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kajulka001
20. zář 2011

@nikiii je to fakt dobry da se to jist i studeny a muze se pridat vse podle chuti kdo ma rad nivu tak nivu nebo treba i nakrajenou klobasku pisu univerzalni recept 😀 kazdy podle sve chuti

pelenka
20. zář 2011

@brusinka.pusinka pěkně prosím, chtěla bych udělat mrkvové trojhránky, ale nemám heru, myslíš, že to půjde se sádlem?

brusinka.pusinka
20. zář 2011

@pelenka asi né zlatko sádlo je moc řídké a nevím jaký by mělo těsto tvar ale sádlové mňamky dělám takhle
Použité suroviny receptu Sádlové minikoláčky s marmeládou:
18 dkg hladké mouky | 15 dkg sádla | 15 dkg moučkového cukru | 5 dkg ořechů (vlašských nebo lískových) | 2 lžíce kakaa
Postup přípravy receptu Sádlové cukroví s marmeládou:
Všechny suroviny smícháme a vypracujeme těsto. Musíme mít trpělivost, chvilku to trvá. Pak těsto zabalíme do folie a dáme odpočinout do chladu.
Z těsta vypracujeme malé kuličky, vařečkou do nich uděláme důlky a dáme péci tak na 15 minut do trouby. Po vychladnutí důlky plníme marmeládou.

a tyto buchty dělala jsem v sobotu jsou užasné
Těsto
hladká mouka500 g
žloutek3 ks
cukr krupice80 g
dobré sádlo250 g
plnotučné mléko200 ml
sůl
sádlo na vymazání
Náplň
zralé měkké hrušky2 kg
cukr500 g
badyán
hruškovice1 pl. lžíce
Z hrušek vyřízneme jádřince a nakrájíme je na dílky, dáme do pekáčku a dobře zasypeme cukrem. Vložíme do vyhřáté trouby a upečeme je do tmavohněda, ale pozor aby se nespálily.
Promícháme a nameleme na masovém strojku nebo v robotu na hustou hmotu, kterou dochutíme pálenkou a čerstvě roztlučeným badyánem. Necháme vychladnout.
Do teplého sladkého mléka rozdrobíme droždí a necháme vzejít kvásek.
Mouku prosejeme a osolíme, přidáme kvásek a v něm rozkvedlané žloutky, vlahé rozpuštěné sádlo a vypracujeme těsto.
Zakryjeme utěrkou a necháme na teplém místě vykynout, pozor na chlad a průvan.Vykynuté těsto srazíme a necháme znova kynout, potom děláme placičky, plníme povidly a zabalíme.
Buchty dáváme na plech s vyšším okrajem, vymazaný sádlem. Necháme zase nakynout a potom dáme do vyhřáté trouby upéct dozlatova.
Upečené a vychladlé pocukrujeme moučkovým cukrem s pravou vanilkou.

ladida.l
20. zář 2011

@brusinka.pusinka ty sádlové buchty s hruškou určitě zkusím! Mňam.

brusinka.pusinka
20. zář 2011

@ladida.l u nás se jen zaprášilo a to jsem dělala 322 plechy 😉 i děda mlaskal a on má ze sladkého nejraději řízek 😉 😀 😀 😀 😀 😀

ladida.l
20. zář 2011

@brusinka.pusinka já je udělám dneska k večeři s kakaem, ale jen s poloviční dávky 😀

pelenka
20. zář 2011

@brusinka.pusinka ty hruškové vypadají úžasně, tak ty uložím na později. Já ani tak nepotřebovala zpracovat sádlo jako tu mrkev, vyklízím lednici než půjdu rodit, tak už bublá polívka🙂

monivo
20. zář 2011

Mohla by jste mi některá poradit recept na francouzské brambory, které chci dát i dceři, tzn. že je chci dělat bez uzeniny, uzeného masa apod.? Napadlo mě jedině mleté maso? Díky

mamkamarketa
20. zář 2011

@monivo a co uplne bez masa 😉

monivo
20. zář 2011

@mamkamarketa to by taky samozřejmě mohlo být 🙂 Takže myslíš jen brambory, zeleninu a pak třeba zalít vajíčkem a zapéct?

brusinka.pusinka
20. zář 2011

@monivo co třeba udělat toto u nás to letí a je to výborné
já to dělám tak že brambory poštouchám vařené , vymažu pekáček dám brambory na to mleté osmažené ochucené maso, a na něj naskládám oloupaná na kolečka či kostky nakrájená rajčata a bazalku, nesolím nepepřím to je v bramborech a v mase a udělám několik vrstev v zapekací misce a nakonec dávám vrstvu brambor a pak už jen zapeču a jíme

Jinak bych poradila když francouzké brambory tak jednoduše vynechej maso a udělej třeba s brokolicí, nebo cuketou , lilkem ,květákem , jinak bych nechala základní složení 😉

monivo
20. zář 2011

@brusinka.pusinka to první vypadá dobře, jenže já zase od mala nejím rajčata 😀 Ale zkusím to asi udělat nějak podobně a nahradit rajčata jinou zeleninou. Díky 🙂
Mě se totiž minule stalo, že jak to nemá nějaký sos, omáčku apod,, tak to na dceru asi bylo moc suchý. Tak nevim, jak to "zvlhčit". 😀

brusinka.pusinka
20. zář 2011

@monivo klidně použij místo rajčat ma másličku osmaženou a podušenu zeleninku co máte rádi 😉 a to máslo vlasně sosík co ti vznikde tak je doat vlhký 😉

deyana
20. zář 2011

@brusinka.pusinka prosím tě a ta cuketa se má loupat? já že mám asi půlmetrovou tak ji stejně nemůžu dělat celou a ani nevím jestli se jí ta slupka, já to loupala..

berruna
20. zář 2011

@monivo nejvíc to zvlhčíš cibulí a lžící sádla naspod pekáče nebo DP 😉

brusinka.pusinka
20. zář 2011

@deyana no já ji neloupala jen ji vydlabu a pečením krásně změkne a je moc dobrá 😉 a klidně udělej menší lodičky 😉

monivo
20. zář 2011

@berruna co je DP?

deyana
20. zář 2011

@brusinka.pusinka no co už, našla jsem si na netu že ty velký cukety s tvrdou slupkou jsou lepší oloupaný tak jsem ju oloupala, a už se peče, moc se na to těším, vypadá to hezky 😀

eriska
20. zář 2011

tak vás jdu dočíst, kuchařinky🙂
u nás včera kuřecí vývar s nudličkama a cuketové placičky, dneska pečené kuřáko s brambůrkem a zítra ze zbytků rizoto😉

zuhur
20. zář 2011

U nás dneska kuře na paprice.

majatob
20. zář 2011

u nas dnes byla patizonova polivka ala hrachovka 🙂 deti se olizovaly az za usima 🙂

eriska
20. zář 2011

@deyana nevím, jak děláš cuketové placičky, já je dělám takto a jsou super: nastrouhat cuketu smíchat s nakrájenou anglickou, stroužkem česneku, osolit, opepřit, přidat 2 žloutky, 5 lžic mléka a 7 lžic pol. mouky a nakonec vmíchat sníh z dvou bílků a je to strašná dobrota🙂

holky, a ještě se pochlubím, můj výrobek k 50. a 60. kamarádům😉

deyana
20. zář 2011

@eriska já jen místo brambor dávám cuketu, jinak stejný jako bramborák 😉

eriska
20. zář 2011

@deyana joo, tak já bramborák dělám jen brambory, česnek,sůl, pepř, majoránka, mouka...ale jsou fajn..já takové věci ráda🙂

berruna
20. zář 2011

@monivo domácí pekárna 😉

peroli
20. zář 2011

u nás dneska kapustové závitky 2v1 a pudinkovo-meruňkové kapsičky 🙂

peroli
20. zář 2011

@monivo já dělávám tyhle:

Královské francouzské brambory
syrové brambory oškrabat, nakrájet na tenké plátky, vymazat pekáček, dát vrstvu brambor, osolit, opepřit (pro děti samozřejmě vynechat, nebo dát jen zlehounka a jen na jednu vrstvu brambor), další vrstvu brambor, sůl, pepř.. a tak pořád dokola... pak ve sladké smetaně (dávám tu půllitrovou v krabičce) rozmíchám nastrouhanej sýr a tím ty brambory zaliju, strčím do trouby (někdy zakrývám alobalem někdy ne) a peču dokuď to není měkký 😉 a k tomu třeba leďák 😵 nebo rajčatovej salát (s cibulí, cukrem a octem) 😉 😵

peroli
20. zář 2011

@deyana @eriska já bramboráky neumím 😅 🙄 😀 už jsem je zkoušela hodněkrát a nikdy se mi nepovedli 😝
dělávám ten litej na plech a ten se mi teda povede vždycky 😵

babulinkab
21. zář 2011

kuřecí nudličky, dušená mrkev, brambory v páře

zuzilinka
21. zář 2011

Nemáte recept na nějakou mňamku s krevetami? Mám v mrazáku celý balík loupaných tygřích krevet, tak uvažuji co s tím... Předem díky.