Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zizala79
17. čer 2013

@abcdef22 já jsem dělala jen pro dítě. na olej rajčata a pórek, pak králík a pak dusit, až je to hotové (obvykle vařím cca hodinu). sama jsem to neochutnala, ale vonělo to dobře a kluk se po tom olizoval až za ušima

abcdef22
17. čer 2013

@zizala79 děkuji, to by taky asi šlo, ještě počkám jestli někdo napíše takovou tu klasiku a když ne, tak to vyzkouším. králíka dělám jen na svíčkovou, ale v tomhte teple to chce něco "lehčího" 🙂 ještě jednou díky 🙂

helcenka
17. čer 2013

@abcdef22 - králík na slanině s cibulí a hořčicí - to dělá mamka, já králíka nedělám ani ho nejím, takže zbytek rodiny si na něm pochutnává u babičky a šmakujou si.
Králíka normálka vcelku osolí, trochu pomázne hořčicí, dá do pekáče, přidá velkou cibuli na kolečka nakrájenou, bobkový list, nové koření, slaninu na drobounké kostičky, trochu podlije a peče asi na 180, ze začátku přiklopený, ke konci pak odklopí, podle potřeby přisolí, přidá lžičku hořčice a udělá šťávu. Ničím nezahušťuje.
Většinou to dělá s vařeným bramborem nebo bramborovým knedlíkem, někdy i šťouchané brambory nebo třepané brambory. 😉
Také dělá z králíka králičí čínu.

abcdef22
17. čer 2013

@helcenka děkuji 🙂 já to taky nejím, ale zbytek rodiny jo 🙂 tak jsme na tom podobně

berenika39
17. čer 2013

ženy, prosím:
když dám do něčeho syrové vejce, a zmrazím to, stačí to na likvidaci všelijakých breberek, stejně jako když se vejce uvaří? konkrétně se ptám na zmrzlinu, domácí, sníh z bílků, našlehané žloutky, smetana, ovoce.
díky!

berenika39
17. čer 2013

@abcdef22 králíka peču s uzeným, nebo slaninou:
osolit, opepřit, přidat na kostky bud slaninu nebo uzený bok nebo uzenou krkovici, ne nic suchého🙂), kopec cibule, kopec česneku jen nakrájeného, přidat bobkový list, a nové koření - jen málo....podlít., péct pomalu, přikryté. nakonec odkrýt a nechat zčervenat. je z toho dobrá štáva. k tomu cokoliv. 🙂

petule246
17. čer 2013

@berenika39 - zmrazení breberky nezničí, vygúglila jsem, že: Zmrazení potravin salmonely neničí, pouze je uchová v klidovém stadiu, ve kterém dále přežívají. Po rozmražení potraviny se opět probouzejí k životu.

berenika39
17. čer 2013

@petule246 uáááá moc děkuju....tak to nebudu riskovat 😎 . navíc mám vajíčka od nás z vesnice, domácí a salmonelozu jsme si jednou střihla, společně se starším synem a myslím, že stačilo 😀 😀 . bude jen zmrzka tvaroh, smetana, ovoce, a čistá ovocná.

hancula
17. čer 2013

@babulinkab můžu se zeptat, jak se ta jídla zavařují? taky bych ráda něco na dovču navařila, ale nevím, jak na to. a jak dlouho to jídlo takhle vydrží a jak se musí skladovat - za jakých teplot? moc děkuji! 😵 😵

babulinkab
17. čer 2013

@hancula já přesně nevím, jak dlouho vydrží, zavařuji tak týden před dovolenou, po zavaření, i při převozu, i na místě pro jistotu skladuji v ledničce.
zavařuji na asi 95-100 stupňů hodinu, a za 24 hodin zavařím stejně ještě jednou.
zatím se mi nikdy nic nezkazilo.

hancula
17. čer 2013

@babulinkab to zavařujete v troubě?

babulinkab
18. čer 2013

@hancula v zavařovacím hrnci

petule246
18. čer 2013

@berenika39 - nemáš zač. Naši taky dělají zmrzku bez vajíček a je výborná.

abcdef22
18. čer 2013

@berenika39 děkuji 🙂 jinak co se týká mražený, jak psala paní, rozhodně se tím nezničí (my jsme v práci uchoválali salmonelu v chladícím boxu a mrazícím a pak nám zas krásně narostla, takže tudy cesta nevede, jen var ji zničí 🙂 )

berenika39
18. čer 2013

@abcdef22 no už mám strach dostatečný 😀 , dík za info, rozhodně to nebudu pokoušet🙂. to je tedy pěkně odolná potvora 😀

abcdef22
18. čer 2013

@berenika39 no já mám celkem velký strach z takových potvor, jsem dělala na hygieně a jsem tak trošku tím "postižená" 😀, takže já jsem víc než opatrná co se týká vajec a kuřecího masa 😀 tohle bych prostě neděla, jak to varem neprojde, tak nejíst 🙂

berenika39
18. čer 2013

@abcdef22 🙂 to musí být strašné, když o tom víš víc 😀 😀

jinak u nás frčí momentálně klasické bramborové placky se spoustou syrové vychlazené zeleniny.
(uvařené brambory, nastrouhané, jedno vejce, hrst hrubé mouky, sůl, všechno od oka, povede se vždycky). peču na teflonové pánvičce, potřené sádlem!, fakt to chutná jinak, než na oleji. 😉

edeltraut
18. čer 2013

květákové placičky s bramborem a zeleninový salát 🙂

edeltraut
18. čer 2013

@berenika39 Na ty jsem úplně zapomněla, ty nám dělala babička. Hned zítra budou 😉

berenika39
18. čer 2013

@edeltraut jj, taky je umím od babči🙂

a ještě tedy když u ž jsem tu - o víkendu jsem dělala "co dům dal" u tchýně...fakt vykopaná lednice a bylo to moc dobrý:
kuřecí prsa, byly v mrazáku🙂, na cibulce, na teflonce na oleji, osmahnout. k tomu: mraženou zeleninu, celý pytlík, jakékoliv asi, balíček mražených hub, podusit do měkka a zakápnout vorčestrem a sojovkou. když to bylo všechno měkké, tak lžičku solamylu ve studené vodě, a šup - byla z toho taková směs na špagety🙂 , druhý den se to dojedlo s rýží🙂 v jednom kotlíku, rychle, bez práce.

victress
18. čer 2013

@helcenka co jsou třepané brambory???

helcenka
18. čer 2013

@victress - to jsou brambory normálka uvařené ve vodě s kmínem a osolené, když se scedí, tak do horkých se dá máslo (podle chuti) a pak se přidají buď nasekané čerstvé bylinky nebo koření, přiklopí se pokličkou a několikrát se s nimi "zatřepe", aby se všechno dobře promíchalo a zároveň brambory změní trochu konzistenci.
Nám všem to chutná a je to zase trochu jiná varianta přípravy brambor. U nás nejvíc jede máslo, drcený kmín a čerstvá pažitka 😀 .

sarkar
18. čer 2013

Tvarohové knedlíky s jahodovou omáčkou, za 25 min. bylo uvařeno i snědeno 🙂

nemue
18. čer 2013

kulajda, jinak nic... v tomhle vedru není chuť
za to na svačinku zahučela celá čtvrtka vychlazenýho melounu 😀

xuxie
18. čer 2013

Komu se chce vařit, tak u nás byla dnes studená okurková s koprem a jogurtem a italský bramborový salát (lze podávat teplé i pokojové teploty): Brambory uvařit ve slupce a nechat vystydnout. Uvařit rajčata a cuketu, rozmixovat s česnekem a solí. Na pánvičce s troškou oleje pár minut opéct kousky ryby (já měla lososa, ale v nouzi i tuňák z konzervy), žampióny na kousky a ćervenou papriku na kousky. Oloupat brambory, nakrájet na kousky a smíchat vše dohromady. Přidat na půlky nakrájené černé olivy a přikápnout pár kapek citrónu, případně trošku pepře.

nemue
19. čer 2013

palačinky s ovocem a jogurtovou zmrzlinkou 😉

ladie
19. čer 2013

Včera brokolicová polévka a těstovinový salát s kuřecím masem.

Dneska pro prcka svíčková na smetaně s těstovinama. Pro nás špízy na gril (kuřecí maso, žampiony, zelenina, slanina), opékané brambory a zeleninový salát.

sofinulik
19. čer 2013

flicky se zelickem, omastene maslem a cibulkou a pro manzilka na vecer cinske nudle se sladko-kys.omackou a bambusovyma vyhonkama 😝 on ty kapustove fleky nechce ani videt 😅 takova dobrota 😵

sofinulik
19. čer 2013

@berenika39 hmmmm a nemas nekde napsany kolik ceho presne to nevim jestli to dam od oka ale asi jo 😒

berenika39
19. čer 2013

@sofinulik na co? na ty placky bramborový? cca 6 vvětších brambor, 1 vejce, a až budou nastrouhaný, tak je na stole rozhrnu a celou plochu posypu hrubou moukou. třeba 4 lžíce? zkus, max to jednou nevyjde a pak už budeš vědět.