Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

timbouctou
27. srp 2012

@renny7 jééé, my máme spoustu bezinek, jak děláš likér?

handm
27. srp 2012

dneska se u nás dojídaly zbytky z víkendu... králík na houbách, falešná svíčková. A na zítra chystám "játro" 😀😀 nejspíš s rýží a omáčkou. A upečená je buchta - tvarohový sypaný koláč se švestkama

helcenka
27. srp 2012

@radka_h - já dělám ještě cuketu v trojobalu (občas dám i mezi plátek šunky, sýra...) nebo v těstíčku s brkaší
a taky nadívanou cuketu ( peču v troubě, cuketu oloupu, vydlabu, seříznu "čepici", naplním směsí z mletého masa - někdy hovězí, někdy vepřové, soli, trochu bazalky, drceného kmínu, na malé kostičky nakrájenou kapií, občas vylepším zeleným hráškem, kukuřicí nebo nastrouhaným sýrem, cuketu naplním, nasadím čepici, dám plátek másla, když je skoro upečeno, sundám čepici a cca 10 minut dopeču na 250). Dětem to hrozně chutná, dělám s bramborama, brkaší nebo třepanýma bramborama popř. se šťouchanýma bramborama.

renny7
27. srp 2012

@timbouctou Likér dělám- 2kg bezinek, 1 litr vody, 1 kg cukru, 1 vanilkový cukr, 0,5 l rumu, 1 hrnek silné kávy (dávám 4 lžičky kafe) bezinky omýt, dát vařit, tak 10-15 minut, pak přecedit, dělám to přes plenu 🙂 , pak znova vařit, přidat cukry, kávu bez logru, a rum tam dávám až to neude horký. 🙂 Loni jsem ho dělala ze dvou rumů, letos ze tří 😀 Jinak už mám i tu marmeládu a je fakt výborná 😀

jakoubka
27. srp 2012

zítra bude hrstková polévka a řízek s kaší 🙂

nikiii
28. srp 2012

My dneska dojídáme sekanou, a na koho nevyjde, tak dostane palačinky. A ještě upečeme hrnkovou mramorovanou bábovku. A ke snídani tam na nás čeká vaječnej salát a čerstvý pletýnky.

kristi
28. srp 2012

ted prave cesnecku pro toho pana, co stale heka v posteli, ze je mu po vcerejsi kalbe blbe 😀 😀

pitruskaskarolinkou
28. srp 2012

placičky (karbenátky) ze sojového masa, mrkve, celeru, br.kaše, zelenina 😉
Večer cizrnový salát.

radka_h
28. srp 2012

@helcenka Děkuji za recepty. vyzkoušime 🙂

ia.
28. srp 2012

dneska květáková polívka a květákový mozeček. tatínek už hlásil, že se nají v práci 😀

beruskanula
28. srp 2012

u nas dnes holandske rizky a stouchane brambory, malej mel brambory zapecene s kvetakem 🙂

ia.
28. srp 2012

@beruskanula můžeš pls hodit recept na holandský řízek?díky

eloana
28. srp 2012

jee holandany jsme delali vcera....dneska mame svestkove knedliky

@ia. jinak nas recept je -dobre mlete maso, cihla-nastrouhame pulku te kostky,sul,pepr, mleko- dela manzel a jsou uzasne

beruskanula
28. srp 2012

@ia. : urcite🙂, ja ho mam tusim od brusinky🙂

-50 dkg libového bůčku (plecko)
-20 dkg tvrdého sýra 30%
-3 lžíce hladké mouky
-2 lžíce strouhanky
-1 dl mléka
-2 vejce
-sůl a pepř podle chuti
-strouhanka na obalení
-olej na smažení

Do dobře umletého bůčku zapracujeme mléko (někde jsem slyšela, že se dává aby stáhlo mastnotu, ale já ho dávám i když to dělám z plece). Přidáme ostatní suroviny, ochutnáme a dosolíme a dopepříme.
Rukou vytvarujeme řízky podle našich představ, které obalíme ve strouhance a dáme do rozpáleného oleje péct. Pečeme po obou stranách.

beruskanula
28. srp 2012

@eloana : 😀 tak svestkove knedliky jsem chtela delat dnes, ale uz nezbyly svestky 😅 😀 , vcera padly do koláče 😵
tak jsem udelala holandany, uz jsme je dlouho nemeli 😎

timbouctou
28. srp 2012

@renny7 dík, to vypadá dobře 😀 na jaké množství likéru to vyjde? A ještě jak děláš tu marmeládu?

timbouctou
28. srp 2012

mám tady mezery 🙂 tak víkend jsme měli u kamarádů na chatě vyloženě žrací, klobásky a masíčka na grilu, bramborový bác, chilli con carne, česnečka a jiné dobroty.
Doma vymetýno, takže cibulačka, tátovi do práce těstoviny s konzervou, nám brambory se zadělávanou mrkví.
A dostali jsme hromadu padančat a švestek, takže budou tři štrůdly a dva drobenkový koláče.

2hanah
28. srp 2012

My dnes květákovou polévku a domácí buchtičky s krémem, děti pekly 🙂

renny7
28. srp 2012

@timbouctou tady ta jedna dávka tak na 2 litry (+-) 🙂 Já tu mám přes 6 litrů 🙂 obdaruju příbuzný, a je to i pěkný dárek 🙂
Marmeládu jsem udělala úplně jednoduše, 2,5 kg bezinek dát do hrnce a vařit, pak jsem něco přecedila, ale trochu jsem jich tam nechala, a dál jsem vařila s dvěmi žel.cukry 🙂

zuzi82
28. srp 2012

My jsme si dnes na snídani dali koláč s broskvema a drobenkou, na oběd byl hovězí vývar s noky a pečené kuře se špagetama, na svačinu jogurtová pěna s karamelovým banánem a na večeři salát s kuřecím masem. 😅

luciesofi
28. srp 2012

Holky, mám prosbu - dostala jsem od kamarádky velkou dýni hokaido a ráda bych z ní udělala přesnídávky - pro malou na zimu. Máte nějaký recept? Na dýni samotnou nebo s něčím.. Děkuju!

kristi
29. srp 2012

dneska bude rizoto s liskama a dala bych si k tomu kousek biftoura

michamicha
29. srp 2012

my budeme mít dneska vepřovou sekanou (uvnitř schovaný párek) s bramborem a pórkovou polívku 🙂

ia.
29. srp 2012

mimino má dneska rajskou omáčku z domácích rajčat s těstovinama a telecím masem, starší syn má vepřové kousky na smetaně s těstovinama a já dojídám květákový mozeček ze včera, pže jsem zjistila, že to jím jenom já 😝

prdecek
29. srp 2012

u nás babičino kuře ze včera, ale už bez kuřete, takže jen těstoviny s tou směsí, ale je to dobré i samotné a na večeři obložený talíř s houskou 🙂

michaelka83
29. srp 2012

Holky nemáte prosím recept na švestkový nákyp? 🙂

pitruskaskarolinkou
29. srp 2012

kapusta 😉

lajcikova
29. srp 2012

játra a brambor

zizala79
29. srp 2012

hráškové risotto

zizala79
29. srp 2012

@luciesofi já si většinou zeleninu zamražuju uvařenou (rozvařenou a rozmačkanou) a po jednotlivých druzích, maximálně porce na dva dny, to bude i dle věku holčičky tak akorát na zimu. můžeš kombinovat dle libosti potom