Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

lamarika
12. črc 2014

Česnekovo-zeleninová polévka, čínské kuřecí placičiy a vařené brambory

martinakl
14. črc 2014

@lamarika Mohla bych poprosit o recept na ty placičky? 🙂

lamarika
14. črc 2014

@martinakl je to úplně jednoduchý 😉 Vezmeš 2 větší kuřecí prsa (je to tak pro 2 dospělí a dítě) a nakrájíš je na malé kousky (dělá se to lépe opravdu z malých), smícháš s najemno nakrájenou středně velkou cibulí, lžící solamylu, 1 vajíčkem, lžičku sójové omáčky. A necháš alespoň 2 hoďky uležet a pak na rozehřátém oleji uděláš placky cca jako dlaně a osmahneš z obou stran.
Já ještě do směsi přidávám špetku grilovacího koření nebo kari nebo červené papriky pro chuť a trochu nastrouhaného sýra. Moje mamka přidává ještě na jemno nasekaný pórek. Můžeš dát třeba i lžíci hořčice. Fantazii se meze nekladou 😉 je to fakt bašta i třeba jako pohoštění s chlebem 😉

martinakl
14. črc 2014

@lamarika Jé, to znám jako cikánské řízky. S kari 🙂 Ale děkuju!

lamarika
14. črc 2014

@martinakl každý tomu říká jinak 😀 Je to hodně známé 🙂

eldoradoh
14. črc 2014

Dnes pečené kuře s bramborem a zítra domácí pizzu alá Pohlreich a kulajdu 🙂

misaskul
16. črc 2014

Nějaký dobrý recept na vepřovou panenku? Mám v plánu ji celou naložit (nevím do čeho) a pak asi v kuse upíct. Nevím zda jen tak nebo v alobalu.

luznicarka
17. črc 2014

@misaskul asi bych jí ještě zabalila do slaniny aby zůstala co nejvíc šťavnatá 🙂

me79
17. črc 2014

Plněná krůtí kapsa s listovym špenátem a žampiony, gratinované plátky brambor a cukety s cibuli a parmezanem a zapecena rajčata pod grilem sypana strouhankou s bazalkou. Jako dezert broskve dusene na víně s kopeckem šlehačky.

lucifereeek
19. črc 2014

karbenátky s brambor. kaší + okurkový salát

samik2008
19. črc 2014

u nás dnes filé na másle,brambor a spařená zeleninka...a na zítra mám vytáhlé kuř.maso,ale ještě nevím co s tím 😒

denisska
19. črc 2014

Vepřové na hřibkách, opékané plátky brambor s bylinkami, a dip z bylinek, česneku a zakys.smetany

sarunatko
19. črc 2014

Dnes jen brambory ve slupce a volské oko, byli jsme celé dopoledne venku. Zítra budou karbenátky a kuřecí vývar.

maybe72
20. črc 2014

tak u nás dnes hrstková polívka, meruňkové knedlíky, na odpoledne zeleninový salát s balkánským sýrem, vychlazený meloun 😉

lucifereeek
20. črc 2014

pórková polévka, kuřecí kapsa, hranolky a večer ještě jalbečné řezy

barinkas
20. črc 2014

@lamarika zkus ještě obdobu 🙂 nedávej sojovku, jinak stejně. Ale nastrouhej sýr. Dělám to kvůli malé i bez cibule občas, nebo část jen. JInak dávám tam špetku taky jak ty tam sladké papriky.
Fakt to je dobré 🙂 A nepřipéká se to.

martinakl
22. črc 2014

Dnes kuřecí steak a cuketa na el. grilu, zítra hrachová kaše a bulgurové karbanátky.

sarunatko
22. črc 2014

zeleninová polévka a palačinky

lucifereeek
26. črc 2014

rajská polévka s těstovinami, lečo s vejci a chlebem

ducik
26. črc 2014

cuketa plnena mletym masem, brambor v pare

mykolaapsi
26. črc 2014

lívance s borůvkami a šlehačkou, rajčatovo-cuketová polévka

spirulina
26. črc 2014

kuřecí řízky s bramborovým salátem a jako dezert domácí pribiňák s angreštovo rybízovou omáčkou

kammka
26. črc 2014

vařím právě poslední jídlo tohoto týdne, jsem ko, zítra hrášková nebude, děti si vařily dnes na ohni a s množstvím polévky to přehnaly, tak ji budou mít k obědu.. místo pizzy byly lívance se skořicovým cukrem a dnešek jsem prohodila: na zítra dělám guláš a dnes byly špagety 😉
příští týden jedu s dětma na chatu s kamarádkou, prej mi zakážou vařit, bude se jen grilovat 🙂

lucifereeek
30. črc 2014

hovězí vývar, hovězí maso s mrkví a bramborem

spirulina
30. črc 2014

pečené kapie s balkánem, tymiánem a česnekem. s rýží

zvirka
5. srp 2014

Dneska mexický guláš s kukuřicí a hráškem, k tomu rýže, sypané parmezánem, pro syna bez. Zítra chci dělat špenátovou polévku s krutony, už jsem ji dlouho nedělala. poradíte recept, aby chutnal i tříletému? Špenát miluje, takže v tom by problém být neměl.

ladik1
5. srp 2014

Hovězí vývar a pastiňákové placky s bramborama

ajny123
5. srp 2014

Dnes jsme obědvali čočku s balkánským sýrem, na večeři bude zapečená treska a na zítra vařím kuře na paprice zahuštěné ovesnými vločkami.
http://www.recepty.cz/recept/dokonala-cocka-s-b...
http://www.recepty.cz/recept/zapecena-dietni-tr...

zdenka35
5. srp 2014

Ja mela vcera embryotransfer 🙂 tak dnes varil manzel ovocne knedliky 🙂

berynka
5. srp 2014

Zeleninovou polévku, kuřecí plátek se šťouchanými brambory