Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

allye1
12. dub 2012

@kammka taky nápad, nějak mě nenapalo dávat sýr do mrazáku 🙂 Ale se seznamem se poděl 😀

kammka
12. dub 2012

@allye1 no úplně košer to není, ale když už ho vyndáš z vakuovaného obalu nebo když je to useklej kus jen v papíru, tak lepší, než aby na něm v lednici něco vyrostlo...jak je dost suchej, tak je i po zamražení sypkej, my ho třeba moc nespotřebujeme, na mně je dost aromatický, na velkou porci špaget mi stačí lžička 😀 a malá sýr na těstoviny nechce vůbec, ani eidam..ten si radši dá jen tak samotnej do ruky...

s tím seznamem to nebude tak horký... asi sýr a olej.... hlavně jak se chystá to mimi... já oliváč moc nemusím, rozhodně na něm minimálně vařím, spíš do studené, nekoupila jsem ho už dost let, spíš k nám vždycky přijde darem..ale na mazání miminka je naprosto super.. no možná mu napíšu i nějaké těstoviny, lasagne asi...on není moc na to nakupování, taky by se mi mohlo stát, že doveze to samý, co se dá koupit tady v lidlu... ☹

allye1
12. dub 2012

@kammka oliváč na miminko? Tak to je SUPER 😀

kammka
12. dub 2012

@allye1 jo chlap byl taky vždycky z toho vedle, když našel oliváč v koupelně, nebo jem ho po koupání pro něj poslala do kuchyně.. je lepší mít dvě lahve.. navíc mi ten rok, co se malá narodila ,dala kamarádka litr oleje značky Frantois, takže ho Fanča měla rovnou podepsanej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 já na ni kupovala slunečnicovej v lékárně, ale taky nebyl úplně levnej, ačkoli v porovnání s nějakou NIveou nebo Johnsonem... a roziko osypání je po rostlinném oleji takové kvality skoro nula...já si zas třeba v létě mažu přeschlá chodidla sádlem, holt není nad přírodní matroš 😀

falca1
12. dub 2012

dneska zbytek uzené polívky a asi jahodové knedlíky 😀

prdecek
12. dub 2012

rizoto ze zbytku pečeného masa a peču v pekárně sázavskej chlebík

brusinka.pusinka
12. dub 2012

u nás dneska smažený květáček a brambory.-) 😀

eriska
12. dub 2012

my máme dnes segedínek🙂

djn
12. dub 2012

kuřecí vývar, kovbojský kotlík s chlebem, žemlovka, krupicový nákyp s jablky

kammka
12. dub 2012

já jsem do lednice dala pro malou sváču: domácího piškotíka - piškoty pokapané naředěnou marmeládou a zakryté ušlehanou šlehačkou s trochou cukru a jogurtu...je toho tak 4 porce a dohromady to vyšlo na míň, než ten jeden kelímek, co se prodává.. příště vyšlehám šlehajdu s tvarohem, teď jsem musela zpracovat bílej jogurt, malá si ho ráno otevřela a nasypala na to kakao... a snědla z toho 400g kelímku ani ne třetinu....naštěstí to nezvládla pořádně promíchat ode dna...

taky jsem dojedla poslední kousek buchty z Velikonoc...tak přemejšlím, co stvořit... ☹ 🙂 😉
zítra je pátek, to tatínek bývá doma a o víkendu jede navíc na brigádu na táborovou louku.. tak něco s sebou, nejspíš vyhrajou buchty..ale musí mi namlít mák, posledně jsem z tý makačky měla zbytek dne tvrdý břicho a to jsem to mlela s přestávkama hodinu ☹ ☹ ☹ ☹

kammka
12. dub 2012

...a k obědu si ohřeju falešný boršč, i bez řepy moc dobrý , díky za tip 🙂 brusinka.pusinka

zuzi82
12. dub 2012

Tak my jsme si dnes dali Indické karí z krůtího masa s jasmínovou rýží a večer bude lečo. 😉

lenam
12. dub 2012

@zuzi82 Zuzi, tak to se zase musím zeptat, jak jsi to připravovala 🙂 děkuji!

handm
12. dub 2012

My dneska takovou trošku šizenou svíčkovou s králíkem a těstovinami a taky přemýšlím nad nějakou tvarohovou buchtou 😉🙂
@kammka taky jsem mazala prcka oliváčem, koupeným tedy v lékárně 🙂

reruna
12. dub 2012

@kammka domácí piškotík je určtiě levnější a zdravější, než ten kupovaný.... dobrý je i tvaroh s jogurtem, nebo zakysaná smetana s jogurtem s tím pudinkem bez vaření creme olé
U nás dneska zeleninoý kuskus se zbytky vepřového a buchtu ještě máme - red velvet piškot a na tom ten pudink ze zakysanky s jogurtem

zuzi82
12. dub 2012

@lenam Indické karí
Na oleji jsem osmahla rozdrcený římský kmín a na něj nasypala na malé kostičky nakrájenou papriku, nasekanou cibulku, česnek a čerstvý zázvor. To se asi 10 minut opékalo, pak se přidalo kari koření, mletý koriandr, kmín, sůl a asi 3 lžíce vody. Do toho hodíš na kostky nakrájené maso a opékáš. Nakonec se vlila konzerva krájených rajčat. Pak už jen dosolit a já i trochu dosladila, ať to není tak kyselé. 😉

lenam
12. dub 2012

@zuzi82 Zuzko,moc díky! Zkusím. A jí ti to i malý?

moudivlacek
12. dub 2012

kalichovsky gulas

zuzi82
12. dub 2012

@lenam Měl to i malý a celkem mu chutnalo. 😉

falca1
12. dub 2012

tak sice až skoro ve tři, ale konečně má uvařený jahodový knedlíky - lahoda 😀 😀

maybay
12. dub 2012

jdu delat kolac s nazvem za ktery vas budou milovat 🙂

pitruskaskarolinkou
12. dub 2012

dnes bylo uzené a šťouchané brambory s osmaž.cibulkou 😉
Zítra vaří Ikea 😵 😀

hanula11
12. dub 2012

@maybay nemám čas, hledat tu knížku, tak písnu jak to dělám:
PIVNÍ KOTLETY PODLE ŠTÍRA
Maso naklepeme (kotletky, nebo i jiné maso na řízky), osolíme, opepříme. Na kolečka si nakrájíme cibuli (hodně, podle množství masa, tak 2-3 cibule) a jednotlivé plátky potíráme hořčicí a cibulí, na to další a další. Zalijeme pivem a necháme v ledničce odstát (možno i dva dny).
Pak obalíme, stačí jen ve strouhance, ale může se i klasicky (vajíčko - strouhanka - případně mouka - vajíčko - strouhanka) a smažíme na sádle nebo na oleji.

dobrou chuť 😉 🙂

weri1
12. dub 2012

@brusinka.pusinka děkuji ti ženo 🙂

babulinkab
13. dub 2012

vepřový vývar
výpečky, zelí, br. knedlík

kixi
13. dub 2012

dneska se pustim do zelnacky, pekne huste a kysele 🙂

nikiii
13. dub 2012

My si dneska dáme buď sekanou nebo karbenátky. Nebo neměly byste jinej nápad z mletýho masa (ne špagety)???

reruna
13. dub 2012

@nikiii lasagne?

reruna
13. dub 2012

dnes žemlovka

pelenka
13. dub 2012

@nikiii mletý guláš, švédské kuličky