Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

samik2008
7. říj 2011

tak já sem už nastoupila do práce,tak přes týden nevyvařuju,já jím v práci,manžel taky,dcerka ve škole a synek ve školce,tak dělám jen studené večeře.Ale potřebuju poradit.Dneska mi tchyně dala krásný květák,tak přemýšlím co s ním zítra na oběd,na obalovaný nemám chuť,tak nevím jestli zapéct třeba s bramborem nebo něco jiného,třeba někdo poradí,díky 😉
@moudivlacek tak ty řezy musí být výborné,hned sem dostala chuť na nějaký zákusek 😀

moudivlacek
7. říj 2011

@kammka musej,musi se to ulezet 😀 😀 😀

pelenka
7. říj 2011

@moudivlacek jee nebyl by receptík na řezy?

moudivlacek
7. říj 2011

jj hodim vecer az bude maly spat,mam v notasu a net zas v pevnym kompu 😀

tak k vece spagety se susenymi rajcatky nakladabymi v oleji,cesnekem a cerstvou bazalkou 😵

kammka
7. říj 2011

holky nebyl by rcp na buchtu s jabkama, ve který zahučí hodně mlíka??? mám z kravína a nějak jsem nestihla spotřebovat, tak aby se využilo.. jablek přivez tatínek zas půl igelitky a to je tu ještě jedna celá a pytlík rubínů, já se picnu.
malý jsem udělala k véči krupičku ale nějak jí nejela a teď koukám, že to dojíždí kocour, no aspoň se nažere a bude od něj kliiiiiddd..

aaadus
7. říj 2011

@kammka dohromady nevím, ale hodně mlíka spolkne tady ta buchta
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=71520
Jablka nevím, já je moc v lásce nemám. Tchýně si je strouhá do sklinek na zimu. Ale jestli se to nějak zavařuje nepovím.

jimmy1
7. říj 2011

@samik2008 dělala jsem minulý týden květák zapečený s bramborama, strouhaným sýrem a smetanou a jen se po něm zaprášilo, byla to fakt mňamina 😉
květák jsem povařila a rozebrala na malé růžičky, případně trochu nakrájela, brambory syrové nakrájet na hranolky, promíchat s osmaženou cibulkou, případně pórkem a strouhaným sýrem, promíchat všechno dohromady a dát to vymazaného plechu, zalít směsí vajec a mléka. Z koření jsem použila jen pepř, kmín a sůl. Péct na 200st. cca 45 minut, prostě aby to bylo hotové a mělo zlatavou barvu 😉

moudivlacek
7. říj 2011

ovocne rezy s pudinkem

testo: 220g polohr mouky, 150g moucka cukru, 100ml mleka, 4 vejce, 1 vanilkovy cukr, 1/2 prasku do peciva, 1 lžíce kakaa, napln: 1 ovocny kompot (co kdo rad, tresne,broskve,ja ted delala s mandarinkama...), 600ml mleka, 2 pudinky kokosove nevarene (napr Dr Oetker, ja mela 1 kokos,tak jsem k nemu dala 1 cokoladovej a dobry 😀 ), 1 vanilkovy cukr, 2 vanicky tucneho tvarohu, marmelada, kokos na posypani

Vejce vyslehame s cukrem,vanilkovym cukrem, mouku smichame s prdopec a kakaem, mouku pomalu vsypeme do vajecne smesi spolu s mlekem, ja to sleham rucnim slehacem do jemna, vymazeme vysypeme formu,nalijeme testo a na 200st peceme cca 30 minut, nechame vychladout, mezitim z mleka, pudinku a cukru vyslehame krem, vmichame tvaroh, vychladly korpus potreme marmeladou, pomazeme pulkou kremu, poklademe ovocem a na nej druhou pulku kremu, uhladime, posypeme kokosem a dame do sruheho dne ztuhnout,zkuste to vydrzet,druhej den je to vazne o dost lepsi 😀 😀 😉

delala jsem uz po nekolikaty a pokazdy obmenuju, dneska jsem udelala svetlej korpus (bez ty lzice kakaa a cokoladovy pudink), minule jsem delala tmavej korpus a vanilkovej pudink,proste varinat je hodne a je to mnamka

takyja
7. říj 2011

@kammka A co žemlovka?
@aaadus Jo, to se nastrouhá a musí zavařit.

kammka
7. říj 2011

@aaadus jo to bych mohla...díky. a ty jabka tam taky zkusím zakomponovat, asi povařím s cukrem a skořicí pod ten pudink

@takyja na to nemám ty žemle.
ale taky mně to napadlo...

lenulka20
7. říj 2011

a ja dneska delala zabijačkovej gulášek🙂

beruskanula
8. říj 2011

dnes jen bramborové placky....zíta pečené kuře, nádivka a brambor

moudivlacek
8. říj 2011

na obed halusky s bryndzou a zkousela jsem novou polivku,moc nam chutnala,mela jsem od kamaradky 2 zlute patizony,chutnala hodne podobne hrachovce

Patizonova polevka

2 patizony
1 cibule
1-2 stroužky česneku
majoránka
(pepř, kmín) ten jsem nedávala
sůl
petrželka na ozdobu
olivovy olej
tvrdy chleba

Na trosce oliv oleje orestovat pokrajenou cibulku, patizon oloupeme a vydlabeme seminka,nakrajime na kosticky a trochu orestujeme, zalijeme zeleninovym vyvarem (davam radeji mene,abych nemusela zahustovat moukou, mame radeji husci polevky), zasypeme majorankou a varime do zmeknuti, mezitim si na kapce oleje opeceme na ksoticky nakrajeny chleb, polévku rozmixujeme tycovym mixerem, ochutime prolisovanym cesnekem, osolime, ozdobime petrzelkou a posypemem opecenym chlebem.

zuzi82
8. říj 2011

Dnes jsme měli guláš s kolínkama, na snídani tvarohové a povidlové buchty a na večeři listový závin se šunkou, sýrem, paparikou, žampiony a cibulkou. 😉

alenv
8. říj 2011

dneska výpečky, zelí, špenát a BK.. a zítra oběd u tchýně, která nabalí i na večeři 😀 😀

helcas
8. říj 2011

dneska cerstvy pstruh s bramborem, kvetakova polivka

crca
autor
8. říj 2011

Pečený králík na česneku se špenátem a br.knedlík a králičí vývar s nudlema,děcka měli boule až za ušima 😀

simonceli
9. říj 2011

dneska těstoviny s rajčatovo bazalkovou omáčkou a opékanou slaninkou, hovězí vývar..... a musím začít píct dort, aby to do úterka bylo dobré a zaleželé a hlavně, kdyby se nepovedl, ať stihnu koupit.

babulinkab
9. říj 2011

celerová polívka
kuře pečené s mrkví, hráškem a brambory v římském hrnci, zeleninový salát

sabcav
9. říj 2011

Kuře na paprice, knedlík+kolínka

pelenka
9. říj 2011

Francouzské brambory s červenou řepou, k véče ovarová polévka s kroupami.

kristi
9. říj 2011

kačenu, knedlik a zelí + Svijany

petrusam
9. říj 2011

někde něco koupíme = dnes nevařím 😀

zuzkkkaaa
9. říj 2011

my dnes pstruhy na česneku s bylinkovým máslíkem, hranolky v troubě a salátek 😝

zuzi82
9. říj 2011

Kotletka na rychlo s bylinkovým máslem, pečené brambory a švestkový koláč

zuzilinka
9. říj 2011

@zuzkkkaaa
Můžeš mi poslat prosím recept na pstruhy na česneku s bylinkovým máslíkem? Moc díky.

zuzkkkaaa
9. říj 2011

@zuzilinka jasan dám to tu, je to jednoduchý. 😉

pstruhy omyjeme, osolíme, ocitronujeme a popepříme, dovnitř do bříška dáme osminku citronu spolu s kořením bylinkové máslo, nebo jakékoliv bylinky.
Osmahneme na olivovém oleji z každé strany tak pět minut.
Potom dávám ještě pro jistotu (ale není to asi nutné) do trouby do pekáčku pod alobal a na každýho pstruha dám ještě plátek citronu a bylinkové máslo , krásně se rozteče. Ale dávám to tam spíš proto, protože čekám na hranolky, tak aby bylo vše hotové naráz. Je to výborná rychlovka. 😉

ofelieee
9. říj 2011

musaka z brambor, mletýho masa a bešamelu

simonceli
10. říj 2011

Tak jasně že mi ten korpus na dort nenaběhl 😠 jsem na nervy pomaličku, ale zkusím ještě jeden upíct.

kammka
10. říj 2011

tak my měli v sobotu kachnu s brkaší a jablkovou omáčkou, myslela jsem, že bude i na neděli, ale dorazila návštěva, tak jsem jim naložila, byli zvědaví na přes noc pečenou kachnu.. včera byl můj muž doučovat jednu dívenku v hospodě, kterou vlastní její babička, tak ho nacpali řízkama, takže ten zbyteček kachny zybl na dnešek pro malou a pro mámu, kterou jsme včera povolali, malá je nějaká uspolená už týden a nelepší se to a včera jí bolela šiška..
k tomu tam mají ještě polévku z dýně hokkaido se zeleným hráškem, aby to nebyla jen oranžová tekutina..
a na zítřek jim asi naordinuju špenát se sázeným vejcem a brambory, nebo nevim..

petrusam
10. říj 2011

smažák 😀