Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
5. únor 2012

Holky, nemáte nějaký recepty na vaření kde by byl med? Máme svůj vlastní a já s ním téměř nevařím, jen občas peču 😵

hnedoocka23
5. únor 2012

česnečka a segedín s knedlíkem 🙂

petja
5. únor 2012

Polévka z červené čočky a zapečené těstoviny se salátem

cervena_vila
5. únor 2012

@ined77 Já jsem přesnídávky dělala jako marmelády. Do vypařených suchých sklenic jsem nalila horkou směs, zavřela, otočila dnem vzhůru. Víčka se "přicucla" sama, jen jsem měla problém s těmi maličkými skleničkami, co má hami jako první lžičku, tam se to nepřichytlo. Normální skleničky se třeba čtyři přichytly a jedna ne - tu jsem dala do lednice a snědli jsme ji nejdřív.
A dělala jsem jen rozvařená jablka nepřislazovaná a zahuštěná instantní rýžovou krupičkou. V kombinaci s hruškama byly ještě sladší.

kulenka
5. únor 2012

Kuře na kari s mandlovými lupínky, k tomu pečené brambory 🙂

lili1986
5. únor 2012

Kuře se smetanouvou omáčkou knor:D Sice na ty polotovary moc nejsem ,ale to je super vložíte do zapekaci mísy prsíčka a směs zamicháte ve smetaně a je luxusní oběd🙂

lili1986
5. únor 2012

@nikiii Mě tak napadá jen krupička nebo ovesná kaše s medem🙂

yesu
5. únor 2012

U nás dnes rýžový nákyp s meruňkama 🙂

yesu
5. únor 2012

@kulenka dáš recept?

aaadus
5. únor 2012

bažantí vývarek a bramborový oběd

veru23
5. únor 2012

řízky naruby a brambory s cibulkou

kammka
5. únor 2012

@ined77 a ty máš teď tolik čerstvého kvalitního ovoce, že se ti vyplatí zavařovat??? proč to prostě pokaždý neuděláš čerstvý.. 😉 a pokud ti jde o dávku na tejden, tak tam to prostě postav do kastrolu na plotně a chvli povař a pak nechej pro jistotu v lednici.stejně je v každým druhým rcp na zavařování v troubě jiná teplota a doba zavařování...
já bych se s kupovaným ovocem nenamáhala..tak jedině když je toho hromada ze zahrady a nevím co s tím..

kulenka
5. únor 2012

@yesu Čerpám tady http://www.koreni.cz/recipes.php?rid=192 zatím nezklamali 😉 Tohle kuře dělám dneska poprvé, jinak jejich směsi používám pořád 🙂

yesu
5. únor 2012

Holky kde najdu ten seznam receptů?????A jak si dám tu stránku do oblíbených?Vždycky bylo vpravo nahoře přidat do oblíbených a teď už to tam není!!!!

kulenka
5. únor 2012

@yesu https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r... nahoře vpravo je líbí se mi to nebo tak nějak 🙂

kulenka
5. únor 2012

@yesu Aha, ty to tam už nemáš, protože máš tohle téma přidané do oblíbených 😉 😀

jmisa
5. únor 2012

My měli vepřové s cibulovo hořčičnou omáčkou s rýží a na večer bude čočková polévka a domácí houstičky.

ined77
5. únor 2012

@cervena_vila 🙂 ...to je dobrý tip, moc děkuju 🙂 .

@kammka 🙂 ..já to nemyslela na teď, jen jsem si na to vzpomněla, když holky zmínily zavařování 😉 .
jinak čerstvé dělám, ale mám na to dva malé jedlíky a tak by se mi zhodilo mít něco do zásoby 😉 .

yesu
5. únor 2012

@kulenka aha no super, blondýna 😀

yesu
5. únor 2012

Holky koupila sem hlívu a nevím co s ní??? 🙂 🙂

kulenka
5. únor 2012

@yesu 😉

kammka
5. únor 2012

@ined77 jo tak to jooo... no koukni po netu na zavařování ovoce v troubě a uvidíš, že ty teploty a postupy 🙂 jsou různé...

llluckaaa
5. únor 2012

@nikiii U nás máme med každý den ke snídani s ovesnými vločkami, banánem a jogurtem. Spotřebu máme slušnou, ročně cca 15 kg, a to s ním nepeču ani nedávám do čaje...

Dnes vepřové na paprice s kysanou smetanou a k tomu naturálka.

llluckaaa
5. únor 2012

@yesu Tu mám ráda do bramboračky nebo s vepřovým, sladkou paprikou a kysanou smetanou. Když nedám hlívu, nahrazuji žampióny.

llluckaaa
5. únor 2012

Holky, já jsem slyšela (ale už nevím kde), že se dá zavařovat v myčce. Myslíte, že je to blbost, nebo se to někde dělá?

jmisa
5. únor 2012

@llluckaaa už jsem to četla
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7242

prý to funguje, já zatím zavařovala akorát džem nebo výživu a na to mi stačilo naplnit to horké do sklenic a otočit dnem vzhůru, takže nemám ozkoušeno.

maybay
5. únor 2012

@martinka87 recept na tvarohovo povidlovou buchtu je tady myslim na strane 22 ja jsem dala na pulku povidla - teda spis visnovou marmeladu protoze manzel povidla nerad a na druhou pulku jsem dala maliny

llluckaaa
5. únor 2012

@jmisa Jé, děkuji, to se mrknu, třeba se to bude někdy hodit.

ined77
5. únor 2012

@kammka ....díky🙂.

handm
5. únor 2012

My dneska bramboračku a domácí pizzu 🙂