Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mjanca
20. únor 2013

u nas dnes gulas s hraskem, testoviny, mrkvova polevka s krupici a vejcem 🙂

pitruskaskarolinkou
20. únor 2013

@yesu vůbec to není složité ba naopak 🙂 určitě zkuste a přístě zkusíme s ořechy nahrubo 🙂

pitruskaskarolinkou
20. únor 2013

u nás dneska bulgurito - tak jsme to s dcerou nazvaly 😀
aneb bulgur se zeleninou a kuřetem 😉

yesu
20. únor 2013

@pitruskaskarolinkou a najdu někde recept?

tajemna30
20. únor 2013

@brusinka.pusinka moc ti děkuji, o je fakt jednoduché 😉

pajula
20. únor 2013

kuřecí játra na cibulce a slanině s rýží,ke kávě řezy den a noc 🙂

glimmer
20. únor 2013

rýžový nákyp s broskvemi ... 😉

eriska
20. únor 2013

my dneka pórková polívečka s řapíkatým celerem a pečené bílé papriky s vařeným bramborem

p.e.t.u.l.k.a
20. únor 2013

@pitruskaskarolinkou dneska jsme ho taky dělala podle tohoto receptu a super 😵

zizala79
20. únor 2013

slaný koláč z listového se zakysanou smetanou, zelený míchaný salát s čerstvým žampionem (ano, každému jeden 😀 ) a černými olivami

babulinkab
21. únor 2013

hrachová polívka s krutonkama, přírodní řízky od včera

liss_durman
21. únor 2013

Fazolovou polívku a roštěnou s rýží 🙂

nikiii
21. únor 2013

Dneska zeleninová polévka a znojemská s rýží.

valea
21. únor 2013

Poraďte nějaký vyzkoušený recept s krůtími prsy, prosím 🙂

ivik3
21. únor 2013

Vepřové panenka (vcelku osolit,opepřit,obalit ve sladké paprice-z každé strany tak půl minuty,pak dat na vyhřátý plech a pečeme při 160 st tak 10-15min) s batátovým pyré a redukcí z granátových jablek a batátovým chipsem na ozdobu.....včerejší degustace byla moc inspirativní!Určitě vyzkoušejte,je to za chvilku!

sarunatko
21. únor 2013

@prdecek podle jakého receptu pečeš ty rohlíky?

prdecek
21. únor 2013

@sarunatko
350 ml vlažné vody, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 2 lžíce olivového oleje, 500 g hladké mouky, 1 lžička instantního droždí
Postup

Suroviny vložíme v uvedeném pořadí do pekárny a necháme vypracovat a nakynout těsto (nebo zpracujeme ručně vařečkou).

Nakynuté těsto (je hodně řídké a lepivé) vyklopíme na hodně pomoučený vál a rukama roztlačíme na obdélník, přípdadně si pomůžeme válečkem.

Nakrájíme na trojuhelníčky a plníme párkem, sýrem nebo salámem (dle chuti). Já ještě přidávám trošičku gril koření.
Stočíme rohlíky. Pomašlujeme vlažnou vodou a sypeme mákem, kmínem nebo sezamovým semínkem.

Plech vložíme do trouby vyhřáté na 220°C a pečeme do zhnědnutí.

prdecek
21. únor 2013

@valea krutí prsa na kari se smetanou

prsa nakrájíme na kostky, osolíme lžičkou soli a kari a přidáme lžíci solamylu
osmahneme z prudka na pánvi, přidáme na hrubo nasekanou cibuli a restujeme do zesklovatění
zalijeme smetanou a vaříme do zhoustnutí, dochutíme sojovou omáčkou

Je to dobré s rýží i těstovinama. Já teď vynechávám tu cibuli.

sarunatko
21. únor 2013

@prdecek Děkuji, ale nevím teda, jestli mě neodradilo to, že těsto je lepivé. To se s tím bude špatně pracovat, že?

zizala79
21. únor 2013

@sarunatko
@prdecek
já jsem dělala rohlíky podle tohohle receptu, nelepily se, byly super, tři dny v sáčku ještě nebyly tvrdé, dobré. ale nedělala jsem je plněné, tak to nevím, jak by dopadlo
dělala jsem je s kmínem
kysnout je slovensky kynout, kdyby něco, já to nevěděla, tak mě to pořád vrtalo hlavou 😀

BIELE ROHLIKY

muka 00 - 250g
muka 0 - 250g
maslo - 70g
250ml vlaznej vody
21g drozdia
1 cajova lyzicka cukor
2 cajove lyzicky sol

na potretie: mlieko s vajickom
na posypanie sezam

Takze:
rozpustime maslo.
Preosejeme muky so solou, pridame kvasok (z vody a drozdia) a rozpustene maslo.
Zamiesime pruzne, vlacne, nelepive cesto, kt. v teple nechape kysnut 2-3 hodiny, do dvojnasobneho objemu.
na pomucenej doske vytvarujeme valec, kt. rozdelime na 10 casti. Bez dalsieho kysnutia kazdu cast vyvalkame do ovalu so spickou (to sa este naucim emoticon emoticon ) a zvinieme od sirsej casti ku spicke a vytvarujeme rohlik. Pri praci s cestom treba stale podsypavat mukou, aby sa nam cesto nelepilo. Rohliky ulozime na plech a nechame 20 minut podkysnut. Potom potrieme studenym mliekom s vajickom a solou a posypeme sezamom.
Dolezite: na spodok truby dame nadobu s vriacou vodou...

pecieme na 200st .... 10 minut.... (ja som dnes dala 15 minut, boli dake svetle... )

prdecek
21. únor 2013

@sarunatko ono se to tam píše, ale záleží na mouce, mě teda ještě nelepilo nikdy a to tento recept používáme často

pitruskaskarolinkou
21. únor 2013

grilovaná kuřecí prsa s provensálským kořením, pikantní kuskus, grilovaná cuketa, mrkev, kapie a cibule s olivovým olejem

ia.
21. únor 2013

mám obě děti nemocné, od soboty nejí, už nevím, co bych jim podstrčila. K nabídce je čočková polévka, hovězí vývar, bílá fazolková a palačinky s marmeládou...

nellygray
21. únor 2013

@ia ani s palačinkama se nechytneš? 😒 Ty u nás frčí vždycky. I když je fakt, že začátkem ledna měla malá bronchitidu a to teda nejedla FAKT NIC, snad 5 dnů (z toho 3 v nemocnici). ☹ To už byla krizička.
U nás včera k večeři pošírovaná kapsa z kuřecích prsou, plněná sýrem, šunkou a paprikou, se smetanovou žampionovou omáčkou a rýží. Dnes jsme k obědu zrecyklovali zbytky, omáčka už nebyla, ale zato jsem k tomu opekla mladou cuketu.

ia.
21. únor 2013

@nellygray no právě že palačinky byly u nás vždy sázka na jistotu, tentokrát ani to ne☹ nejí od soboty, dr říkala nenutit, tak uvidíme.... 😔

nellygray
21. únor 2013

@ia. co mají za nemoc? Mně v nemocnici taky říkali, ať to neřeším, že vydrží bez jídla dlouho, hlavně když pije. Malá pila teda skoro jen mlíko, což mi nepřišlo vhodný, ale dr. říkali, že je to fuk, že to s tím zahleňováním není tak horký, tak se všude říká, že je hlavní, že do sebe dostane aspoň něco. Je teda fakt, že pak byla jak chodící mrtvolka, zelená a strašně hubená, ale rychle to dohnala. Tak držím palce, ať se to u vás brzy zlepší.

kammka
21. únor 2013

@ia. hlavně že pijou. teda doufám, že pijou..

my měli šunkofleky, zbyly i na zítra..holku mám doma, tatínek včera na nádraží večer nenašel klíče od auta, tak jel dom busem a ráno mým autem..a v tom autě byl kočár, takže dnes smůla, sedíme doma..a musela jsem vařit, no aspoň mně to donutilo..a fany je ráda, že nešla do školky.
na víkend plánuju kuře s bramborem, dlouho jsme to neměli.. a pak z mrazáku brknedle, zelí a zbytek uzeného z žeber..

ia.
21. únor 2013

@nellygray
@kammka díky holky, jj pijou dost, resp. ten malý i jí, ten starší nejí vůbec...mají silnou chřipku, starší má vyšší CRP,takže ATB..

eriska
21. únor 2013

@ia. to mě mrzí, ať jim je brzy lépe..u nás vždy zabere krůtí vývar s nudlemi, nebo se zvířátky, kdy u toho dělám blbniny a něco do sebe dostane..nebo na masle osmažená šunka, nastrouhaná mrkev, brambor a pak rozmixované na kaši..to mu jede..a kompoty..

u nás zbytek pórkové polívky s řapíkatým celerem a pečený kančí oříšek na zelenině s vařeným bramborem