Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pelenka
27. led 2012

@nikiii Mám x let ozkoušený recept:
400 g lasgní
500 g mletého masa
1 cibule
2 stroužky česneku 3 malé protlaky (nebo krabička drcených rajčat)
Olej, tymián, oregano, rozmarýn, pepř, sůl
15 dkg strouhaného sýru
2,5 dcl zakysané smetany
2,5 dcl mléka

Na oleji osmahnout cibulku, přidat mleté maso a česnek, okořenit dle chuti a podusit téměř do měkka. Ze sýra smetany a mléka svařit omáčku. Do pekáčku vrstvit maso, omáčku a syrové těstoviny, první je vždy maso a končí se sýrem. Péct asi 40 min na 200.

Recept mám léta osvědčený, různě doplňuju, střídám koření, přidávám zeleninu, ale jen ten základní recept je výborný, muž by to mohl 3x týdně🙂

eriska
27. led 2012

@llluckaaa @nikiii holky a z vepřové panenky, to je lahoda🙂 mňam..😉 ale nevím proč, mně je líto panenku obalovat, když je moc dobrá jen oprsklá a dodělaná v troubě k tomu hranole a brusinky..ale jednou za čas z ní jsou i řízečky a ty by zase můj muž jedl pořád😉
@janinka23 já hlívu dělala i jen tak na máslíčku se solí a kmínem a k tomu chlebík, nebo mamka někde vyčetla, že se má dát na plech, posolit, pokmínovat a dát péci a já z ní dělám polívečku asi takto🙂na másle osmahnu cibulku, pak na ní přidám na kousky nakrájenou hlívu, zase chvíli orestuju, přidám sůl, drcený kmín, sladko papriku, podliju vývarem a když se začne vařit, přidám rozmíchání a vařím, dokud není hlíva měkká a mouka provařená...někdy to schválně udělám hustší a je hlívový guláš s chlebem:DD

kammka
27. led 2012

@eriska řízky z panenky jsme měi nedávno, byly mooooc dobrý.. 🙂

janinka23
27. led 2012

@eriska děkujííí

handm
27. led 2012

@pelenka Italská bramborová omeleta

1 cibule¨
1 červená paprika
2 lžíce oliv. oleje
300g brambor
150g cukety
50g kukuřice
4 vejce
1/4 lžičky soli
pepř¨
50g strouhaného sýra

Orestovat cibuli, přidat papriku a dusit asi 2 min, ´pak přidat nastrouhané brambory a cuketu a kukuřici, dusit asi 8 min. Vše dát do zapékací misky, přidat rozšlehané vejce, sůl, pepř a půl sýra, zalít tím a péci asi 6 min v předehřřáté troubě. Na talíři posypat zbytkem sýra.
dobrou chut

jinak já dělala bez cukety😉 tu jsem ted fkat neměla 🙂 vrzla jsem tam místo toho kedlubnu😉

weri1
27. led 2012

@maybay tak můj manžel není chlap 😀 😀 😀 ten mi řízky z krkovice odmítá 🙂

dana3262
28. led 2012

@anieanne @aaadus tak to ja z mekace silim 😀 malymu tak kupuju salat (ma hrozne rad ty hranolecky z mrkve a kdyz je nejhur, tak dostane suchou pulku housky z hambace, ktera je ovsem taky osmazena :(
My dneska jedem k nam do zahradnictvi Chladek na svickovou a k veceri je knedlo vepro zelo s bram.kned.a vepr.ocasky. Jdu hledat v diskuzi tu babetu! 😀

nikiii
28. led 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, prosím prosím, nemáš osvědčený receptík na klasický lasagne s mletým masem?

llluckaaa
28. led 2012

@eriska Taky mi přijde, že je jí na řízek škoda. Přesně jak píšeš - představovala bych si jí jako steak, vevnitř ještě trošku růžovou a pěkně měkkounkou. Já ji nikdy nedělala, ale asi brzy zkusím 🙂

llluckaaa
28. led 2012

@weri1 Tvůj manžel drží redukční dietu? 😉

brusinka.pusinka
28. led 2012

@nikiii pisi z telegonu strany 102 a 142 davali holky recepty. varila jsem ten ze str.102:-)

nikiii
28. led 2012

@brusinka.pusinka Díky moc.

krakorka
28. led 2012

dnes kapr zapečený s různými druhy sýrů a brambory 😉

aaadus
28. led 2012

hovězí na hříbkách s rýží. A zítra hovězí vývar s játrovými knedlíčky, kuřecí placičky s br. kaší

augustka
28. led 2012

Holandský řízek a kaši 🙂

falca1
28. led 2012

dneska vepřový guláš s knedlíkem a zákusek Kefírový koláč

Kefírový koláč:
30dkg cukru
30dkg mouky
2 polévkové lžíce kakaa
1 lžička zažívací sody
1 neplná sklenka oleje (14lžic)
1 vejce
1 neplná sklenka kefíru (když se koupí kefír v papírové krabičce tak u dna nechat asi 1,5cm)
Plech vysypat strouhankou. Troubu vyhřát a po vsazení moučníku ztlumit. 15-20minut.
Může se polít citrónovou polevou (ušlehat - voda, citron, cukr)

pelenka
28. led 2012

Tak už se pečou pivní výpečky z plecka a po nich půjde na řadu babeta, asi se tu spustila babetová vlna🙂

weri1
28. led 2012

@llluckaaa ten a dietu? ne proč? 😅

pajula
28. led 2012

dneska to vypadá na zapečené šunkofleky s kys.okurkou 🙂

maybay
28. led 2012

jdu zkusit jablecny kolac, za vlacneho tvarohoveho piskotoveho testa. Cibulacku a bud nohy nebo testoviny se spenatem a uzenou kytou

llluckaaa
28. led 2012

@weri1 Že nemá rád krkovičku 😀

raaad
28. led 2012

kuřecí vývar s drobením
kuskus s kuřecím masem,
zákuseček: Míša řez

Dobrou chuť všem 🙂

gab7
28. led 2012

kuřecí plátek se sýrem a broskví + americké brambory 😉

gab7
28. led 2012

@weri1 můj manžel krkovici taky nedá 😀 ,to by umřel 😀 .ten jedině kuřecí prsa 😀 ....houby ví co je dobrý 😀

tyrisa
28. led 2012

Segedinský guláš...

zanet2009
28. led 2012

červené zelí, bramborový knedlík a pečenou kachnu 😅

marhulinka
28. led 2012

Houbový guláš,vepř.krkovička s bramborem a cibulí z pytlíku a buchta himaláje 😵

luciesofi
28. led 2012

Sekaná, dušená mrkev a brambory 🙂

peroli
28. led 2012

včera Kýta s hořčicí a cibulí - dělala jsem to poprvý a bylo to výborný 😵
a dneska Kuřecí prsa s br.kaší a teplým zeleninovým salátem.. - taky moc dobrý 🙂

nikiii
28. led 2012

@peroli To zní moc dobře ta kýta, podělíš se o receptík? 🙂