Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ia.
12. dub 2013

zítra kuřecí vývar s nudlema, pečené kuřecí stehýnka, jasmínová rýže. (koupila jsem ve sparu nějaké francouzské bio kuře, tak jsem zvědavá)
v neděli snad zbyde polévka a bramborák s kostičkama uzeného na plechu

janicka1984
12. dub 2013

k obědu guláš s bramborami. a k večeři bude smažené kuře se zelným salátem

jaja01k
12. dub 2013

Vepřová krkovice s bramborovým knedlíkem a špenátem, broskvový závin s tvarohem.

kammka
12. dub 2013

dneska jsem prvně od zabijačky vařila, pokud nepočítám v neděli pečený prejt s bramborem a zelím...
takže dnes hustá bramborová polévka z ovarového vývaru s kroupami, večer špízy z vepřových ořezů s paprikou a cibulí vše pečené s bramborami, na zítřek chystám řízky s kaší, polévka stejná, té bude asi dost i na neděli, pokud nám s ní někdo pomůže, což je u nás po víkendu normální, že se někdo přidá k práci a pak i k jídlu, když nezbyde, bude v neděli asi hráškový krém, jako druhý chod šunkofleky, prvně asi zkusím domácí fleky, máme dost vajec... a náš řezník nám vyudil žebra...

kammka
12. dub 2013

....a jako moučník jsem dnes pekla litý koláč s černým a červeným rybízem.. 🙂

prdecek
13. dub 2013

kuřecí vývar s játrovými knedlíčky, smažený sýr a brambory
zítra zbytek polévky a domácí uzené kuře a chleba nebo bramborová kaše

nemue
13. dub 2013

hovězí vývar s domácímí nudlemi, obalovaný květák s bramborem a koláč s pudinkem a bebe sušenkami

janicka1984
13. dub 2013

Dneska poprvé vařím v římském hrnci, tak jsem zvědavá na výsledek 🙂 Kuře na pórku a žampionech s bramborami

klara31s
13. dub 2013

Řízek s bramborovou kaší.

llluckaaa
13. dub 2013

Ahoj kuchařinky, prosím poraďte začátečnici 🙂 Znáte nějaký dobrý recept na těsto na pizzu? Naši prcci jsou po pizze jak diví, tak jsem se rozhodla jim doma nějakou nachystat, jen nevím, jak mám připravit těsto ☹

kajalka
13. dub 2013

@llluckaaa Já buď dělám pizzu z listovýho těsta koupenýho a nebo pak podle oka těsto: Kopeček hladký mouky, do hrnku rozdělám půlku droždí v teplý vodě, trtínek cukru a mouku, ať to moc neteče. Pak to osolím a zaleju oliváčem. A vždycky bylo dobrý. Snad někdo dá přesnou gramáž.

A dnes dělám plněný bramborový knedle a k tomu zelí z hlávky.

llluckaaa
13. dub 2013

@kajalka Děkuju. Já bych právě radši domácí těsto, když to budu chystat i dětem 😉 Jak dlouho to necháváš asi tak kynout?

janicka1984
13. dub 2013

@llluckaaa já dělám těsto z 250 g hladké mouky (podle potřeby i víc), 15 g droždí, 150 ml vlažné vody, 2 lžic oleje, sůl, troška cukru. smíchám a nechám chvíli odpočinout (někdy jenom 10 minut, někdy i hodinu, podle času)

katka_mel
13. dub 2013

Tak u nás dnes čočka na kyselo s klobásou a pohanková polévka. Odpoledne upeču jablkový štrůdl z listového těsta.

esterka610
13. dub 2013

U nás dnes k obědu špenátová polévka s pečivem, upečený makovec a odpoledne si opečeme první letošní buřtíky 🙂 prckové se na to už týden těší.
Zítra pečené kuře na dva dny, čeká mě noční.

blahova_andrea
13. dub 2013

já dneska huráááá nic. babička nám všem třem upekla domácí pizzu 😀

blahova_andrea
13. dub 2013

@janicka1984 a jak to tedy dopadlo? 😉

janicka1984
13. dub 2013

@blahova_andrea povedlo se 🙂 akorát příště musím použít víc koření

joygiorgo
13. dub 2013

smazene zampiony s tatarkou

blahova_andrea
13. dub 2013

@janicka1984 a vařím se v tom nějakým úplně jiným způsobem než když to mrsknu do běžného pekáče? já to znám jen z televize myslím 😅

samik2008
13. dub 2013

holky prosím máte nějaký dobrý recept na roládu?myslím korpus aby byl pěkně nadýchaný.Díky moc

janicka1984
13. dub 2013

@blahova_andrea musíš ten hrnec napřed namočit do studené vody (ta se pak mění v páru, jídlo se nepřipálí a peče ve vlastní šťávě), nemusíš přidávat tuk (opsáno z internetu 😀 ). je dobrý, že můžeš péct maso i brambory najednou, maso zůstane šťavnatý. nandáš do hrnce, strčíš do trouby a min.hodinu a půl si toho nemusíš všímat 🙂

blahova_andrea
13. dub 2013

@janicka1984 páni, tak to zní dost jednoduše a zdravě...že bych si příště od ježíška taky přála něco do kuchyně, ať si to nepřeje pořád jen přítel? 😀

janicka1984
13. dub 2013

@blahova_andrea zdravé i jednoduché to je. jen trošku náročnější na čas 🙂 já jsem si ho přála už dlouho a konečně jsem si udělala radost 😵

kajalka
13. dub 2013

@samik2008 Dělám piškotový těsto. 5 vajec rozklepnu, nasypu na ně kopičku cukru, přidám 5 lžic horký vody a začnu šlehat. V origoš receptu je 5 lžic polohr. mouky, ale mně už se to několikrát zdrclo, dávám víc.

blahova_andrea
13. dub 2013

@janicka1984 tak na čas...ono to s některými jídly nebývá rychlejší ani v jiném nádobí a ještě se to musí hlídat a běhat kolem toho a my takový ty kotlíkový jídla z jednoho hrnce máme rádi, tak třeba se k tomu taky dopracuji, každopádně díky za info 😉

lucifereeek
13. dub 2013

přátelské kotlety s hranolkama a zítra kuřecí maso na houbách s rýží

nellygray
13. dub 2013

@samik2008
Mám super recept od jedné holky tady z MK. 🙂 Roláda je rychle hotová, výborná a stáčet se dá za studena úplně bez problémů.
5 vajíček
5 lžic cukru krupice
5 lžic polohrubé mouky
(příp. 2 lžíce kakaa nebo pro ořechovou variantu ořechů)
Ušleháme si nejprve bílky. V jiné misce žloutky s cukrem. Když děláme kakaovou variantu, zašleháme i kakao. Nakonec přidáme mouku a ořechy, když děláme ořechovou variantu a sníh z bílků.
Nalejeme na pečící papír a pečeme do zlatova. Po upečení i s papírem sundáme z plechu a nemusíme ani stáčet. Po vychladnutí naplníme.

luznicarka
13. dub 2013

holky dotaz když chci zapékat zítra s masem i brokolici asi jí mám ped tím povařit že. Nějak sem to pozapoměla už dlouho sem brokolici nezapejkala 😅

babulinkab
13. dub 2013

oběd zítra výpečky, zelí, knedlík
a odpo první grilovačka, takže maso, klobásy, grilovaná kukuřice, zelenina, pivo,....doufám, že bude hezky