Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

marecek4
10. bře 2012

@mochenkaa tak si dejte chutnat,jen ještě počítej s tím,že pokud zůstane a naleží se zbytek tak bude zase asi nepoživatelný ☹,a co máš k tomu,dobrý by byly brambory ještě na částečnou neutralizaci

kulenka
10. bře 2012

http://www.apetitonline.cz/recepty/2429-pikantn... - Zrovna jsem dodělala, snad bude večer chutnat 🙂 Použila jsem Harísu od Antonína, Antonínovy bylinky a trochu sušeného rozmarýnu.

kammka
10. bře 2012

@nikiii ve čtvrtlitru mlíka rozmchat jedno vejce, nalít do pekárny, na to půl kila plhr mouky, nebo směs s hrubou, na to dvě lžičky cukru, balíček droždí , zapnout a později přidat nakrájený dva rohlíky. ty nemusí být... za hodinu dvacet je těsto hotový 😀

mochenkaa
10. bře 2012

@marecek4 jedli jsme to s chlebem. Já ten zbytek dám do mrazáku do miseček a tam se snad nerozleží 🙂

nikiii
10. bře 2012

@kammka Díky moc 🙂 Takže na program na kynutý těsto? A jak dlouho to pak vaříš prosím?

nikiii
10. bře 2012

Holky, prosím poraďte, nemáte některá recept na lasagne se špenátem? Moc bych si je zítra dala, ale zatím jsem je nikdy nedělala 😒

kammka
10. bře 2012

@nikiii 20mminut, ale ne moc zprudka, v osolené vodě... 🙂

heaven_angel
10. bře 2012

tak dnešní svíčková dopadla nad očekávání skvěle, radši jsem to nenechala náhodě a maso dělala v papiňáku, nakonec bylo tak měkký, že se nedalo skoro ukrojit, jak se rozpadalo 😀 nejdřív jsem orestovala maso podle rady @kammka a je to mňam.. děkuju za veškerý rady, jsem zvědavá, jak to ocení manžel, až přijde z práce.. 🙂

kammka
10. bře 2012

@heaven_angel bude čubrnět. že ho zdravíme 😀 😀

lenam
10. bře 2012

Chtěla bych se zeptat, zda máte nějaký dobrý recept na hovězí guláš. Moc děkuji.
Já dneska dělala tu babetu a moc nám to chutnalo. Zítra jdeme k přátelům, tak jsem udělala i prokládaný dort z piškot a ovoce.

weri1
10. bře 2012

ahoj holky

zítra přijde návštěva a já chci udělat na minutku hovězí na nudličky....jak to udělat aby mi to maso neztvrdlo....zprudka opéct a pak co? 🙂 dřív jsem ho dělala a vždy bylo dobré, ale ted si nějak nepamatuji jak dlouho a tak díky

peroli
10. bře 2012

@lenam
Pravý hospodský hovězí guláš

750 g hovězího masa - kližka nebo přední
300 g cibule (pravidlo kolik masa tolik cibule, ale na objem, nikoli na váhu)
sádlo
rajský protlak
2 PL mletá sladká paprika
3 PL majoránka
2 PL hladká mouka
střída ze dvou krajíců chleba na zahuštění (nebo brambora)
2-3 stroužky česneku
sůl

Cibuli nakrájíme nahrubo a osmahneme na sádle (nebo oleji, ale sádlo je lepší) - tak dlouho, dokud není opečená skoro dohněda. Udělá v guláši správnou barvu a chuť. Posypeme paprikou, přidáme rajský protlak a hladkou mouku na zahuštění. Chvilku ještě osmahneme a trochu podlijeme vodou. Maso nakrájené na větší kousky (cca 3x3x3 cm) nasypeme do základu aby se v něm obalilo. Osolíme, opepříme, přidáme 1 lžíci majoránky a zalijeme vodou, aby bylo maso ponořené. Dusíme, dokud maso není skoro měkké (cca hodinu). Průběžně přiléváme dle potřeby horkou vodu (nikoli bujón ani vývar), dochucujeme majoránkou. Pokud guláš ještě potřebuje zahustit, tak po hodině dušení přidáme nadrobno pokrájenou chlebovou střídou (asi 10 minut před koncem varu). Na konci vaření přidáme dle chuti prolisované stroužky česneku, dochutíme solí, pepřem, majoránkou.
Podáváme s chlebem nebo knedlíkem, posypané nakrájenou cibulí.

pajula
11. bře 2012

my dneska máme gulášek s bramboráky 🙂 a ke kávě tvarohovou buchtu

marhulinka
11. bře 2012

Včera bramborový salát,obalované kuř.masíčko,řízky,karbanátky😀 odpoledne dort ke kávičce. Dnes vyrážíme do restauračky na slavnostní rodinný obídek.

nadja73
11. bře 2012

dneska bude manzelovo oblibene kruti platek se sunkou, broskvi a syrem a domaci hranolky. Ke kafi pak ovocny piskotovy kolac s pudinkem a zelatinou. Holky nemate nejaky osvedceny recept na piskotovy korpus? Ja jsem ted cerpala jen z internetu. Diky

nikiii
11. bře 2012

Já dneska budu improvizovat lasagne se špenátem a kuřecím masem, tak se uvidí jak to dopadne 😎

kammka
11. bře 2012

@nadja73 na jedno vejce lžíce mouky a lžíce cukru...já vyšlehám napřed bílky s cukrem na sníh.... do sněhu přidávám jeden žloutek po druhém a pak opatrně vmíchám prosátou mouku... rychle na plech nebo d formy a šup do vyhřáté trouby, tak 170... ot je klasický piškot.
nebo lze klidně začít žloutkama s cukrem , pokračovat moukou a nakonec vmíchat vařečkou sníh z bállků..
pokud chceš uspořit vejce, tak lze dát stejné množství vody a oleje....a pojisiti to práškem do pečiva..
přesná váhová množství ti určitě dodá brusinka

kammka
11. bře 2012

@nikiii dej vědět, jak jsi dopadla. 😉

sarunatko
11. bře 2012

Dneska budeme mít brambory a vepřovou kýtu jen tak na minutku. Lucinka má něco jako svíčkovou s těstovinami a králíkem. Spěcháme, valíme na výstaviště na veletrh Pro dítě.

lorreine
11. bře 2012

Ahoj, ja dnes robim jeleni perkelt s feferonkama. Mnam, mam na to uz strasnu chut par dni. No a urobim citronovy kolac.
@sarunatko Ak sa chystas na veletrh, tak holky z nasi diskuse "porod v srpnu" tam boli a vsetky su maximalne sklamane, ze tam dohromady nic nebolo a slevy tak 10% alebo ziadne oproti cenam v normalnom obchode.

beruskanula
11. bře 2012

tak u nas dnes nakonec br. kase, sekana Globus 😅 😀 a okurkovy salat 🙂

nadja73
11. bře 2012

@kammka dekuju moc, neco teda vyvedu 🙂

falca1
11. bře 2012

dneska zbytek rybí polívky a brambory s ďábelskými řízky

nikiii
11. bře 2012

@kammka Tak to nakonec dopadlo myslím moc dobře, uvařila jsem napřed směs oliv. olej, cibulka, kuřecí maso, sůl, pepř, česnek, listovej špenát a smetana. A potom jsem vrstvila lasagne, směs, sýr, několikrát dokola, nahoru sýr a posypala jsem to kořením na pizzu a dala jsem to tak na 3/4 hoďky přikrytý zapéct. Dobrý to bylo moc a ještě nám i zbylo, tak se těším na zítra na pokračování 🙂

kammka
11. bře 2012

já dělám králičí musaku, ale malá si stejně dá koprovku, zbylo jí od včera dost...

ined77
11. bře 2012

pečené kuřecí špalíčky, dušená rýže, malý s cherry rajčátky, malá s mrkvovo-brokolicovým přelivem 🙂 .
polévka brokolicová s krutonkama od včera.

heaven_angel
11. bře 2012

výsledek mého dnešního úsilí - Pivní chléb.. je opravdu výborný, asi k tomu udělám celerovou pomazánku.. 🙂

anieanne
11. bře 2012

Kuřecí řízky, pečené brambory.

zuzi82
11. bře 2012

Včera pečený pstruh se zeleninou a brambory a dnes těstoviny se smetanovo-špenátovou omáčkou a kuřecím masem. 😉

tyrisa
11. bře 2012

V Makru jsem sehnala mražený mix hřibů.....to bude bramboračka,kulajda,houbový guláš 🙂