Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

krakorka
18. led 2013

Dnes u nás zapečené brambory s brokolicí a šunkou a v troubě se peče Banánový koláč 😉

zizala79
18. led 2013

holky, co s křenem? ještě jsem ho nikdy nekoupila 😅 a teď mám docela velký kus. dá se i vařit nebo jen studený? díky

jika10
18. led 2013

u nas zeleninova polevka a veprova pecene na houbach s testovinama 😉

aaadus
18. led 2013

Kuřecí maso na thajský způsob z rýžovými nudlemi

krakorka
18. led 2013

@zizala79 co křenová omáčka a nebo do pomazánky 😉

aaadus
18. led 2013

@zizala79 s křenem dělám jedině zelný salát

zizala79
18. led 2013

@krakorka a jak bys? jak omáčku, tak pomazánku? prosím jak pro blba 😅 tedy já jako trochu vařím, ale jak je nějaká novinka, tak se toho hned bojím...

krakorka
18. led 2013

@zizala79 tak pomazánku jsem dělala nedávno a fakt jednodušše-pomazánkové máslo a do toho jsem nastrouhala křen. 😉 a omáčku jsem ještě nedělala,ale když nám jí dělávali ve škole,tak jsem jí milovala.Ale určo jí někdy zkusím a dělala bych jí jako koprovku,jen místo kopru bych dala nastrouhaný křen. 😉

kammka
18. led 2013

já poslední dobou moc nevařím, jen o víkendu a v týdnu jen nějakou rychlovku, chlap a holka oběd mají, sobě většinou něco z mrazáku, vlastně vařím skoro denně příkrmy pro kluka.... ale dnes mám před sebou maraton, zítra jedem na vejlet do lesa do tee-pee, my máme přecpanej mrazák, takže bude mexickej guláš, játrová paštika a slané listové šneky....a k obědu pro nás rizoto

babulinkab
18. led 2013

česnečka a chlebovýma krutonama
pizza - půlka žampionová se slaninou a půlka šunková s kukuřicí

1luciferka1
18. led 2013

@aaadus prosím o receptík na to masko na thajský způsob, díky

nikiii
18. led 2013

Holky, prosím o radu, jak děláte ty rohlíky do polívky nasucho v troubě? Hlavně jak dlouho a na kolik to tam dáváte? Díky moc.

tina1506
18. led 2013

@nikiii já nakrájím klasicky na kostičky,troubu tak na 180 a sem tam promíchám, peču tak dlouho, až se mi líbí barva 😉

nikiii
18. led 2013

@tina1506 Díky moc, a děláš úplně nasucho, na pečícím papíře?

krakorka
19. led 2013

@nikiii já je třeba dělám nasucho na pánvičce 😉

tina1506
19. led 2013

@nikiii bez pečícího papíru, někdy úplně nasucho, někdy trošku pokapu olejem

pusolamy
19. led 2013

muzu poprosit o nejaky recept na lososa, nejlepe nejakou rychlovku 😉

klara31s
19. led 2013

Hovězí guláš,ale dělala jsem ho už včera večer,aby se rozležel🙂

nikiii
19. led 2013

Králík na smetaně, domácí knedlík, brusinky.

zizala79
19. led 2013

včera k večeři MM udělal pizzu 😵 dal tam prošlé cappari a měli jsme pak oba halucinnogenní sny 😀 ale ono to spíš bylo z toho, že jsme se toho přežr...
dnes k obědu dojíme pizzu a moji hlívovou bramborovou polívku a udělám čerstvý salát
k večeři bude bramborová kaše a hovězí plátek na přírodno
upéct chci máslové sušenky s pomerančovou kůrou 😵 tedy teď si zadělám těsto a kdy to budu dělat, to se uvidí

nikiii
19. led 2013

A ještě náš zákusek ke kafi - zbytek beberolády.

lucifereeek
19. led 2013

vývar s nudlema, španělský ptáček s rýží a okurkem

maxiiim
19. led 2013

Dnes byl bramborový knedlík,špenát,vepřové výpečky...
Tu křenovou omáčku myslíte bude jíst i 2,5letá dcera? Jasně že toho křenu nesmí být moc,ale i tak nebude to pro ni pálivé?
Už dlouho o ní taky uvažuji..😉 a k tomu asi taky hovězí masko,že?

babulinkab
19. led 2013

zítra bude kuřecí vývar a rybí prsty s kaší

@maxiiim no moje dcerka křenovou nechtěla. a výborná je i s uzeným masem

aaadus
19. led 2013

@1luciferka1 jasně 🙂
Kuřecí maso na thajský způsob
300g širokých rýžových nudlí, 1 lžíce oleje, 400g kuřecích prsou (může být i krůtí, hovězí, vepřové nebo kousky ryb bez kostí), 340g zelených fazolek, 1 červená cibule, 2 stroužky česneku, šťáva z 1 limety, 1 lžička mletého chilli, 1 červená chilli paprička, 1 lžíce rybí omáčky, hrst listů máty
Na oleji opečeme maso přidáme fazolové lusky, cibuli, česnek a vše opékáme asi 5 minut. Vmícháme limetovou šťávu, chilli koření, chilli papričku, rybí omáčku a asi 3 minuty prohřejeme. Nakonec přidáme scezené nudle a mátu.

aaadus
19. led 2013

Dnes byly masové koule se zelím a bramborem. Rychlé, levné a výborné

zizala79
19. led 2013

@maxiiim jj, udělala bych k tomu hovězí, teda naopak, tu omáčku k hovězímu 🙂 a dítěti (rok a půl) to nedám, ale rok a půl a dva a půl je velký rozdíl. záleží na jejích chutích

1luciferka1
20. led 2013

včera jsem udělala kotel chlli con carne a na to, že to byl první pokus, tak luxus 😵 zařadíme pravidelně do jídelníčku...a máme ho i na dnešek

krakorka
20. led 2013

U nás dnes bude hokus pokus-králík s bílou omáčkou.Kdysi jsem něco takového jedla u kamarádky a bylo to vynikající a včera se mi od jiné kamarádky podařiloo získat recept,tak vykoušíme a snad se trefíme do chuti. 😉

zizala79
20. led 2013

dnes dělám zatím chuťovky, cuketový koláč z listového, šneky z listového se šunkou a ty pomerančové sušenky, co k obědu, to se uvidí