Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
8. srp 2014

tenhle týden jsem toho moc nenavařila... kluk nemocnej a máme sedm štěňat.
takže v pondělí dojídáme rajskou s masovými koulemi a knedlíkem, a pak už nevím přesně...
těstoviny s omáčkou ve sklenici z lidlu, vaječná omeleta s fazolemi z konzervy, segedín, hráškový krém, opečené brambůrky, těstoviny se zeleninkou.. a k tomu domácí sýr, zelenina..
dnes s malým kontrola, pak nákup.. k obědu budou fleky, asi i k večeři, děti možná krupička..
na víkend jsem koupila vepřové ledvinky, miluju na cibulce s rýží, pak kuřecí stehna, ta upeču.. polévka nějaká jednoduchá zeleninová.. večer jsem pekla rafaelo řezy.
chystám se zavařovat přerpstlé okurky ve směsi se zeleninoupaprika, cibule, mrkev..) děláte někdo v myčce?? já takhle zavařovala loni švestky a byly super..ale u té zeleniny se trochu bojím, aby se to dosst zakonzervovalo..

ajny123
8. srp 2014

Na oběd byl náš experiment týdne - amarantový kotlík, na večeři dělám tvarůžkový koláč. A na chuť jsem zkusila jáhelné řezy. (Řezy a kotlík viz http://www.countrylife.cz/data/files/casopis-do... strana 8. Akorát jsem použila normální mléko a nesehnala řapíkatý celer.)

martinakl
11. srp 2014

Hovězí dušené s rajčaty a cuketou, zítra budu poprvé zkoušet cizrnu na paprice 🙂

petraemma
12. srp 2014

Tak já dneska dělala ovocné knedlíky, přišla na oběd tchýně, jinak bych vařila jen něco obyč. Jinak večer přijde manžel z práce a má slíbený guláš. Měla bych se do toho dát 😀

lucifereeek
12. srp 2014

kuřecí stehno s rýží, vývar s nudlemi

luccy.luccy
12. srp 2014

kuřecí vývar, kuře na paprice s rýží. jako dezert štrůdl. 🙂 pro mě ještě domací pizza s cuketou na večer a další dny. 🙂

luccy.luccy
12. srp 2014

@kammka to máš takový rozpis na každý týden? to je super. 🙂 a dodržuješ to opravdu beze změn? 😉 já bych si to taky tak naplánovala, ale to víš, někdy se změní situace ....

eimmy
12. srp 2014

dneska byl párek a zítra budu dělat "vejpečky" s bramborovým knedlíkem a šlenátem a pro sebe žampiony na cibulce a trochu listového špenátu.
k večeři pak salát z celozrných těstovin s tuňákem

kammka
13. srp 2014

@luccy.luccy kdepak, my tu máme každý rok partu dětí od muže ze školy.. rodiče jsou rádi, že je můžou upíchnout k lidem, které děti i oni znají. letos tu bylo skoro třicet lidí i s dozorem a mojí rodinou, tak to si musí člověk naplánovat, už kvůli nákupům, abych nejezdila jak blb každý den. člověk snadno přehlídne, že sice dělá dvě bramborové přílohy, ale ještě potřebuje do dvou polívek a na šišky.. s tím plánováním jídelníčku a nákupu strávím docela dost času.. tenhel jsem dodržela téměř stoprocentně, až na ty svačinky, nepekla jsem, muž totiž objednal v jednotě šest chlebů na den, tak nebylo třeba péct.
normálně vařím podle toho, co je doma.. jen na víkend se snažím vymýšlet a držet se plánu.
loni i letos do toho týdne vyšly synkovy narozeniny, letos se dokonce jedna holčička hned při příjezdu, jak biděla Toníka, ptala, kdy má narozeniny, pak zajásala "jé tak to bude zase dort"
moc se mi teda nepoved, ale chuťově byl super, příští rok se ale asi vykašlu na tvarování mašinek 🙄 🙄 😀 😀

bonavoxa
13. srp 2014

A dnes. Dnes nevařím nic 😀

kammka
13. srp 2014

v pondělí dušená mrkev pro malýho, k tomu těstoviny a já si dala ještě kopu zelených fazolek s praženou strouhankou a máslem..
včera vločková bramboračka
dnes brambory, vajíčko, špenát...
včera jsem našla vatovce, udělám večer řízky, když jsem tahala z mrazáku špenát, našla jsem dušené houby, poslední krabka, takže k tomu vatovci ještě míchanice, je malinkej.. jinak večeře co dům dal, chleba s něčím. dcera je u babi, malýmu stačí banán a kaše.. pro dva mně moc nebaví vařit ☹

kammka
13. srp 2014

@bonavoxa a na dva dny?? znám jeden úplně boží vtip.. 🙂 🙂 😀 😀 😀

mon_88017
13. srp 2014

Dneska vařim tak akorát puding 😀

eevvaa
13. srp 2014

plněné papriky s rýží a cibulačka, ale co zítra ?

petraemma
13. srp 2014

dělala jsem bramborovou kaši a pečeme s dcerou buchtu 🙂

luccy.luccy
13. srp 2014

@kammka aha, tak to jo. ale vařit pro 30 dětí, to bych asi nedala. 😲 Dort je teda parádní. 😉

petraemma
14. srp 2014

Maminky, co mám dneska vařit, poradte. Mám v lednici jenom pivo. :D

kammka
14. srp 2014

@petraemma k pivu je ideální kachna se zelím... 😀 😀

maybe72
14. srp 2014

...u nás dnes americké brambory s opečenou klobáskou a rajčatovým salátem, ke svačině buchta himaláje (s drobenkovými koláči a buchtami na zpracování úrody ze zahrádky už musím trochu přibrzdit, před pár dny si mladší lentilka nedůvěřivě prohlížela polívku a ptala se, jestli i tam není náhodou rybíz 😀 😀 😀 ) a k večeři cizrnový salát se zeleninou a zbytky z ledničky 😉

petraludvikova
14. srp 2014

Dneska jedu k mamce na KOPROVOU OMÁČKU S KNEDLÍKEM A VEJCEM..Jojo,maminka ji má nejlepší! 😉

kammka
14. srp 2014

@maybe72 poláci dělají borůvkovou polívku.. kdysi jsem ji byla nucena u babičky na prázdninách jíst, brrr... ale spíš je to o zvyku, bylo mi asi osm, možná by mi to dnes chutnalo.. nebo třeba kachní polívka, měla takovou divně hnědou barvu..
my dnes dorazíme zbytky z lednice: polívka bramboračka s vločkami.. a večer jsem měla jít s kámoškama do restaurace, ale nemám hlídání, ale je to brzo, od šesti, tak snad vezmu malýho s sebou, do nekuřáckýho koutku..už si totiž připadám skoro jako v kriminále.. 😠 😠 😠

maybe72
14. srp 2014

@kammka ... zavřená nebo pruhovaná 😀 ?
Toníček to v restauraci určitě zvládne, pěkně si to užij, někdy člověk prostě musí vypadnout a úplně to stačí, aby se nezbláznil... Pěkný den a měj se! 😉

petraemma
14. srp 2014

no kojím, tak pivo nebude 😀 ale kachnu se zelím bych si docela dala, díky za nápad
Asi uděláme květák na mozeček, malá ho má ráda a není s tím moc práce. 🙂

kammka
14. srp 2014

@petraemma s kachnou se zelím není skoro žádná práce: já dám večer rozmraženou kachnu do pekáče, lehce podleju, osolím, opepřím, okmínuju... a přiklopím druhým pekáčem (důležité!) a dám do trouby zaplé na 100-110 stupňů.. na celou noc..zelí koupím červené ve skle, úžasné mají v lidlu, to stačí maličko prohřát, ani se nemusí dávat jíška.. knedlík se dá taky koupit hotový, nebo v prášku, já teda dělám domácí bramborový a to je asi největší práce..ale neřekla bych, že je to o moc pracnější, než krájet vařený květák, cibulku pod něj, pak míchat a pak mýt ulepenou pánev od něj.. tak dobrou chuť, ať už si dáte cokoli
@maybe72 ó děkuji, no občas mám před očima mžitky, někdy i pruhy.. ale spíš jsem tu jak na Bezdězu.. když chlap slíbí hlídat, tak mi pak oznámí, že má jednání s ředitelkou, ale ať teda malýho přivezu k němu do práce, že ho tam snad někdo pohlídá a když se jednání protáhne, tak si pro něj mám zase dojet.. večeře je na Pankráci, on maká u Kotvy, malej se strašně bojí jezdit metrem, celou cestu by mi prořval..to je pro mně jednodušší dojet do Phy vozem a pak s malým doběhnout do Potrefený husy a tam mu nacpat bagetu s bylinkovým máslem nebo tak něco a bude určitě víc v pohodě, než s nějakou tatínkovo kolegyní, kterou nikdy neviděl.. 🙄 🙄 🙄 😉

petraemma
14. srp 2014

@kammka to zní výborně, já nejsem zrovna kdovíjaká kuchařka právě, ale učím se. Knedlík bych ráda udělala domácí. Moc děkuju za návod 😉

kammka
15. srp 2014

tak dneska fakt nevím.. k večeři mám vymyšlené zapečené tousty, Fany je má ráda a přijedou kamarádky..měla bych uvařit něco pro ně na zítra, budou nám dělat puppysittery, vezem Fany k druhé babi, bojíme se nechat čubu se štěňatama celý den samotné.. v neděli je tu pouť (teda ne tady, ale v Netvořicích, 3km) chcem tam na chvíli jít, tak asi upeču tu kachnu, uděláme si oběd brzo.. ale teď k obědu.. pro mně a kluka.. no asi krupicová kaše s kakaem a máslem..
tak nic, na dvě porce mám málo mlíka 😀 ale našla jsem v lednici sklenici pečeného vepřového kolene, hezky jsem ho tehdy obrala a zavařila, je to to libovoučké ve šťávě, no není to super najít něco takového?? takže k tomu bude brkaše, holt si nedám odpoledne kafe a místo něj pojedem na nákup, když mladej vytuh teď.. 😅 😅 😅 😅 😅 😅
ještě přemejšlím, co upeču.. jestli pouťové koláče, nebo pivní štrůdl..

petraemma
15. srp 2014

@kammka pivní štrůdl? copak to je prosím? 🙂

kammka
15. srp 2014

@petraemma pivo, tuk a hladká mouka.. udělá se těsto a pak už jako štrůdl..

lucifereeek
17. srp 2014

česnečka, guláš bez míchání a včera byla gulášová polévka a ražniči s rýží

sarkad2856
17. srp 2014

Dneska jen hrachová polévka po krátkém spánku nemám sílu vyvařovat
mám pulku nevařeného květáku někdo nějáký nápad?