Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
24. zář 2014

my ještě včera dojídali víkend..akorát jsem ke zbytečku svíčkové vyndala z mrazáku půlku knedlíku.. nějak to vaření poslední dobou flákám, jsem lenivá, mám pocit, že do téhle diskuze nějak nepatřím 😖 😖
teď jdu udělat kastrůlek bramboračky, večer se mi vrací dítě s mužem pozdě a většinou ve vlaku dojídají óbr svačiny, který jim dělám, takže večeří už jen lehce.. takže vařím už jen o víkendu, v týdnu je to takový nic moc..

v sobotu jedem na výlet, tak musím vymyslet, co vydatného s sebou, oběd teda máme objednaný, tak asi jen nějaké chlebíky nebo bagetky s pomatlánkama

na neděli vymyslím něco, čeho je hodně za málo peněz a vydrží to i na pondělí, asi rajská a masové kuličky, mám tu mísu dokonale zralých rajčat od našich ze zahrady, nestíháme to jíst..
ale doporučuju těm, kteří mají rádi česnek ukrajinský salát: rajčata na kostičky, nastrouhat eidam na jemno, majolka a hooodně česneku, té majolky stačí málo, rajčata pustí šťávu.. s bílým pečivem je to super..

kammka
25. zář 2014

včera byla teda ta bramboračka, ukrajinský salát a pro děti palačinky s džemem..
byli jsme s malým na houbách, takže dnes houbová rýže v troubě s vepřovými masovými kostmi, takové bezpracné jídlo..k večeři asi hokaido polívka..

a teď jsem koukala na Kluky v akci, tak to vidím o víkendu na houbové těstoviny s tvarohem.. 😉

dneska mám zatím zaděláno na chleba a housky..

eveluska
6. říj 2014

celozrnny spagety s cuketovejma "hoblinama" na masle, s kapkou smetany a krevetama 🙂

petraemma
7. říj 2014

Teda já to vaření taky poslední dobou dost flákám. 😔 Přijde mi, že jsou to dokola jen těstoviny, brambory, rýže s masem a nějaké polévky. Ráda bych zkusila něco nového, ale nemám žádné nápady.
Dneska zase brambory s kuřecím. Jak začíná ten podzim, tak bych i něco dobrého upekla. O víkendu jsem měla u své maminky jablkový štrůdl. Dala mi dost jablek ze zahrady, neměl by někdo nápad co s nimi? Jsou dobrá i samotná k jídlu, ale ráda bych něco upekla. 🙂

tarra27
7. říj 2014

dnes vepřove, dušena mrkev a bramborová kaše a zítra houbové rizoto....

edeltraut
7. říj 2014

U nás v neděli hovězí guláš a vepřové řízky s br. kaší. Do dneška jsme dojídali guláš a mezitím jsem dělala fazolovou polévku. Dnes bramboráky a na snídani máme jablkový závin 🙂.
Zítra budou nadívaná holoubata a kulajda. Ve čt. asi slepice na paprice a slepičí vývar.... 🙂.

@petraemma Já dělala z jablek toto: http://www.recepty.cz/recept/jablkova-babovka-i..., ale na plech. Byla moc dobrá 🙂

hpaja
8. říj 2014

Ahoj, dneska budeme mit pstruha s bramborem a dusenou kapustou na masle, mnam 🙂 Na zitra jsou v planu buchticky se sodo, v patek pak kuskus s kurecim a zeleninou. A vcera byl veprovy gulas s br. knedlikem 🙂

@petraemma moje deti miluji jablecnou bleskovou roladu 😉 je rychla a vlacna... http://www.kluci-v-akci.com/kluci-v-akci-recept... Akorat davam mene cukru, staci tak 120-130 g, jinak je moc sladka 😉

petraemma
8. říj 2014

@hpaja @edeltraut moc děkuji, holky 🙂 receptíky vypadají jednoduše a chutně

diamanta
17. říj 2014

No dnes jsem udělala obojí, jídlo i polívku. Měla jsem tři křepelky (manžel dodal z chovu), tak z nich vývar, do něj krupičku, kmín, nudličky (domácí od babi), vejce. Říkejte tomu třeba krupicová s vejcem, nebo kmínová s vejcem .
a jídlo? Kvůli dietě malého si nevyskakuju, takže jen suchý těstoviny, do nich kostičky vařený mrkve a kedlubny, kostičky dušené šunky, a pár kapek olivovýho oleje. Snad to bude jedlý.

luccy.luccy
18. říj 2014

@petraemma když mám hodně jablek, dělám pečená jablíčka plněná ořechy a medem. 🙂
odkrojíš vršek jablíčka, vydlabeš zrníčka, naplníš nasekanými ořechy (vlašský), dáš torošku medu. Vrátíš na jablko " odkrojenou" čepičku a pečeš v troubě do měkka. 🙂

petraemma
22. říj 2014

@luccy.luccy moc děkuji za recept, vyzkoušíme 🙂

Tak holky, na co máte chuť takhle na podzim? Docházejí mi nápady co vařit k obědu i k večeři. V létě jsme k večeři dělali saláty, ale zelenina už není tak dobrá a není na ní taková chuť. Asi budu vařit polévky. Naše malá je má ráda. Ale ty obědy, to pořád nevím. Pořád se to točí dokola.

sarkar
22. říj 2014

Ahoj, už jsem tu dlouho nebyla...jsem ve 14tt a i když se mi zdá, že trochu ty nevolnosti a nechutenství polevuje, tak pořád žádná sláva...Manžel je posledních asi 8 týdnů na rohlíkách a salámech a to jsem předtím vařila fakt zdravě, hodně podle Hanky Zemanový. Dneska jsme měli k obědu housky, manžel se salámem, já s malou s džemem. Musím ale udělat nějakou večeři, aspoň polívku - inspirovaly jste mě tou bramboračkou, aby měli něco teplýho, ale strašlivě se mi nechce ☹ Držte mi palce, ať už jsem brzo fit, jinak umřeme všichni na podvýživu 😀

lenkawedding
22. říj 2014

Dneska špenátová polévka s krutonky z trouby

karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hany_bany
22. říj 2014

@petraemma zkus dýňovou polévku 😉 Recept mojí macechy: nakrájet dýni hokaido na kostičky, uvařit v osolené vodě, přidat kurkumu, nastrouhaný zázvor, česnek a nakonec zakysanou smetanu. Teď jsem ji dodělala, je to mňamka

petraemma
23. říj 2014

@hany_bany moc děkuji 🙂 vyzkouším, zní to báječně

kammka
26. říj 2014

včera rajská s plněnýma paprikama a těstovinama, polévka kuřecí se zeleninou a strouháním, dneska koprovka s knedlíkem a vajíčkem, špenátová polévka..
včera k večeři žemlovka, pekla jsem štrůdl z listového těsta, dneska budu asi zase..
chlap moštuje u známých ve vedlejší vsi naše jabka, já to pak budu muset zavařit, nemám nastřádané petky, tak fakt nevím, do čeho....a celá kuchyň bude lepit... 😖 😖 😖 😖 ale je to mňamka 😀 😀 😀 😀 už jsem do sebe z první bandasky nalila asi litr...

terezas4
26. říj 2014

máme nadbytek porku, takže dnes krémová porková polévka, a brambory zapečené s mletým masem a porkem

lucifereeek
27. říj 2014

včera čočka s vejcem a párkem +chleba, okurek a dnes vývar s nudlemi a rizoto 🙂

lamarika
27. říj 2014

Dnes největší vrchol kulinářského umění - nudle s makem 😃 Děti to, ale milujou 😊

kammka
27. říj 2014

dnes pouze čočka s vejcem.. pokusila jsem se udat k večeři zbytek špenátové polévky, ale dcera se zeptala, zda by nemohla radši dostat suchý rohlík.. ☹ ☹ ☹
zítra jsme sami doma.. tatínek jede brigádničit ke kamarádovi, zlomil si nohu..
tak peču kuře, zabalím mu čtvrtku, pak budu píct skořicový rolky a ty taky dostane s sebou.. a my si to kuře dáme asi zítra k obědu, pokud si nedáme nudle s mákem 🙂
@lamarika dík 🙂 za isnpiraci

lamarika
27. říj 2014

@kammka není zač 😉 Já zas asi udělám to pečené kuře 🙂

lucifereeek
1. lis 2014

česnečka, vepř. řízek + hranolky, smažený sýr (pro přítele), linecké kolečka

latkovkybrno
1. lis 2014

vepřová pečeně na medu a hořčici, americké brambory, tatarka, hovězí vývar s masem a nudlemi a třená mramorová bábovka

zvirka
1. lis 2014

Masové kuličky v rajské s knedlíkem/těstovinami, zítra pečená naložená krkovička, brkaše. A ke kávě Míša řezy.

sofinulik
2. lis 2014

kureci vyvar, hov.gulasek s houskovym knedlikem a taky kolinka, kdo ma co rad, a jablkovy pernik s domacima jablickama 😉

kammka
2. lis 2014

holky, já jsem byla táááááák línááááá!!!
včera mně nakrknul chlap, moje auto je už skoro dva tejdny v servisu před stk, pán nemá čas.. bez auta jsem jak bez rukou.. včera chlap zas zmizel se svým vozem, doma nic..
kdž dorazil před polednem, oznámil mi, že slíbil na zbytek dne vozidlo i s vozejkem sousedovi.. tak jsem chvíli řvala a pak dětem udělala krupičku a jemu studenej bůček na chlebu.. čučel.. a sněd to..
k večeři byly lívvance z podmáslí, neb tatínek nakupoval, na jeho obhajobu musím říci, že v lidlu je mlíko skoro ve stejný krabici jko podmáslí.. no co..

večer jsem jela do toho lidlu...
tam 4 mandarinky a 0 banánů, jdna salátovka.. strašnýýýý!!!

takže dnes byla čína:
vepřové kousky, ssladkokyselá omáčka z lidu, čínská zel. směs z lidlu a rýže ( divte se, nebyla z varných sáčků!!)
polévka kuřecí.. pozooor!! s domácíma nudlema..

co budem jíst v následujícím týdnu, nevím.. něco vymyslím.. 😅 😅 😅 😅 😅

kammka
2. lis 2014

vlasstně jsem pekla závin.. z listového těsta (z lidlu) a kradených jablek.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

kammka
3. lis 2014

holky prosím poraďte, mám tu hlávku bílého zelí a velký celer, co by z toho šlo uvařit?? nemusí být z obojího najednou 😎 😎 😎 vzpomněla jsem si na jedno jídlo ze zelí a těstovin-flíčků, ale nevím, jak se to jmenovalo a co všechno do toho přišlo...
taky jsem kdysi dělala pomazánku ála humr, ale dávala jsem do toho majolku a tu nemám..děláte to někdo z jogurtu nebo zakysanky??
moc díky za tipy na cokoli z těchto zelenin 🙂

xpila
3. lis 2014

@kammka Pomazánku dělám - jen teda ne ze syrového celeru, ale ze spařeného a přidávám ještě někdy mrkev. Majolku dávám málokdy, spíš kombinaci jogurtu a zakysanky, nebo jen jedno z toho podle toho, co zrovna je doma. Někdy přidávám ještě nastrouhaný tvrdý sýr.
Z toho zelí bych si dala polívku zelnici - recept nejvíce odpovídá tomuto http://www.toprecepty.cz/recept/4666-selska-zel..., jen nedávám tu smaženou cibuli a škvarky do brambor. Jako malá jsem ji milovala, je to rychlé a jednoduché.
A pak ještě salát - zelí se nakrouhá najemno, osolí a ocukruje a rukou vymačká, dokud nepustí šťávu. Pak se dochutí octem/citrónem, lžící hořčice (nejlepší je nějaká pikantní - třeba dijonská) a když jsou, tak čerstvé bylinky (mám ráda kopr).