Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
21. únor 2013

@eriska muhehee, kančí oříšek. chci takyyy....

jj, kompoty jsou super nápad.

helcenka
21. únor 2013

Dneska dušené filé se zeleninou, taková rychlovka, po dopoledni stráveném na nákupu 😝 .

Slíbený recept na sýrovo-vločkový koláč:
75g najemno nastrouhaného tvrdého sýra
2 najemno nastrouhané velké mrkve
1 malá nasekaná cibule
1/2 jemně nasekané zelené papriky (nebo jakékoli jiné)
1 rozšlehané vejce
150g ovesných vloček
50g rozpuštěného másla
lžička droždí
rajská jablíčka
podle chuti koření nebo čerstvé nasekané bylinky

Vše pečlivě smícháme, můžeme přisolit, záleží na tom, jak je slaný sýr, my většinou nepřisolujeme, vylijeme do vymaštěné zapékací misky (v asi 3cm vrstvě), nahoru poklademe plátky rajčat a pečeme 20 minut při teplotě 190 stupňů. Můžeme podávat jako teplý oběd se zeleninovým salátem, nebo nechat vychladnout a podávat k večeři.
Tohle množství je do menší zapékací misky a píší teda, že jsou to 4 porce, ale pokud s náma jí i manžel, tak dělám dávku a půlněkdy 2 do většího pekáčku. A záleží taky na tom, jak velkou zapékací misku nebo pekáček použijete a jak silnou vrstvu uděláte.
Tohle je ta "zdravá" verze a nám to opravdu moooc chutná všem. Ale můžete tam přidat víceméně cokoli a udělat tak kalorickou bombu....

eriska
21. únor 2013

@kammka a už jedeš? 😉 v mrazáku jich taky ještě pár zbylo..

pajenka
21. únor 2013

Kyselice, zapečené brambory s kuřecím masem a nivou

Poradte co uvařit z mléka krom pudingu a palačinek, dostávám domácí mléko a už nevím, co s ním 😅 děkuju za každou inspiraci

helcenka
21. únor 2013

@pajenka - koprovku, hodně mléka padne do žemlovky, rýžového nákypu nebo mléčnou rýži. Taky mlíkovou polévku z kyselého mléka.

helcenka
21. únor 2013

@pajenka - tu polévku jsem přehlédla...

pajenka
21. únor 2013

@helcenka Moc díky, koprovku jsme měli minulý týden a sladké jídla moc nejím 😅 ta polévka se dělá jak prosím? Ta by mě zajímala

helcenka
21. únor 2013

@pajenka
Bílá česnečka
1 l vývaru, 1/2 l mléka, 2 lžíce sádlo syrové">sádla nebo oleje, 2 lžíce hladké mouky,sůl, pepř, kari koření. 6-8 stroužků česneku, nadrobno nakrájený pórek, jablko, kousek květáku a na kostičky nakrájené brambory.
V hrnci rozehřejeme tuk, osmažíme na něm nadrobno nasekaný česnek a lžičku kari koření. Pak zasypeme hladkou moukou, lehce ji osmažíme, zalijeme studeným vývarem a rozmícháme. Osolíme, opepříme a přidáme jemně nakrájené brambory a zeleninu. Doplníme cca 1/2 l mléka na přiměřenou hustotu a povaříme 15 minut. Podáváme s osmaženou houskou.

Kulajda
1 l vody, 4 dl mléka, 1 vejce, 6 dkg hladké mouky, 35 dkg hub, sůl, kmín, ocet.
Vodu s kmínem, solí a pokrájenými bramborami uvedeme do varu. Asi po 20 minutách do polévky vmícháme mouku rozmíchanou ve studené vodě, necháme přejít varem, mírně okyselíme a opatrně zalijeme mlékem, ve kterém jsme rozmíchali vejce. Nakonec dochutíme octem.

Smetanová mrkvová polévka
25 dkg mrkve, 15 dkg celeru, 1 cibule, 2 lžíce másla, 1 lžíce hladké mouky, 3/4 l mléka, 1 kelímek kysané smetany, sůl, pepř (nemusí být), 1 lžička soli, špetka pepře, sekaná pažitka nebo zelená petrželka.
Očištěnou mrkev a celer najemno nastrouháme, cibuli nakrájíme nadrobno. Rozehřejeme máslo ( v polévkovém hrnci) a zeleninu na něm za stálého míchání orestujeme. Pak ji posypeme lžící mouky a ještě krátce restujeme. Zalijeme studeným mlékem, rozšleháme, aby se především mouka rozmíchala, osolíme, opepříme a vaříme mírným varem 10-15 minut. Pak přidáme větší část zakysané smetany a zamícháme. Na talíři polévku zdobíme zbytkem smetany a zelenými bylinkami.

Polévka z kyselého mléka
1 l kyselého mléka, 250 ml kysané smetany, 40 g hladné mouky, 1 vejce, 250 ml vývaru z brambor, 200 g brambor, 40 g másla, sůl, kmín, petrželka.
Brambory oloupeme, nakrájíme na kostky a uvaříme s kmínem a solí. Z másla mouky uděláme světlou jíšku, vmícháme celé vejce a když vejce ztuhne, rozředíme jíšku vodou z brambor a povaříme. Nakonec vmícháme kyselé mléko, smetanu a sekanou petrželku. Mléko v polévce jen prohřejeme.

zizala79
21. únor 2013

k večeři pizza domácí

helcenka
21. únor 2013

@pajenka - a ještě lívance nebo křenová omáčka s hovězím a knedlíčkem, mňam 😉

pajenka
21. únor 2013

@helcenka Moc díky, jsi hodná, udělám nějakou tu polévku, jsem polévková 🙂 křenovou omáčku s hovězím a knedlíkem jsem měla před koprovkou 😀

beruskanula
21. únor 2013

k obědu jsme měli ze vcera - brambory zapecene s kvetakem, a k veceri testovinovy salat 🙂

p.e.t.u.l.k.a
21. únor 2013

Holky poraďte mi prosím nějaké recepty na pomazánky na jednohubky, čím víc tím líp 🙂

handm
21. únor 2013

Tak dneska k obědu krůtí na čínu se zeleninou a rýžovými nudlemi, k večeři junior "pohádku mládí", manžel zbytek od oběda a já zbytek salátu 😀 Na zítra se mi pečou brambory s krůtím masem v zakysance, taková něco jako musaka. Malej to má moc rád.

luznicarka
21. únor 2013

@pitruskaskarolinkou tak mi to nedalo a taky sem ten krindl vyzkoušela krásně tu voní ale teda nic krásnýho ☹ nějak se nazdařilo ale to neva sní se a jo měli sme ty žampiony a super malej se oblizoval a malá taky 😀

pelenka
21. únor 2013

@p.e.t.u.l.k.a zkusím polovit na disku, bych měla mít soubor plný pomazánek, pokud chcete, poslete mi od zprávy mail a pošlu🙂

aaadus
21. únor 2013

šunkofleky

@ia u nás vždy zabere čerstvé ovoce - jahody, maliny, borůvky, ostružiny, melouny (teď mají dobré v Globusu)

ia.
21. únor 2013

@aaadus jj to u nás taky, jen tím, že tak dlouho nejí a bere spoustu léků a atb, tak má průjem, a potřebuju do něho dostat vývary, suché rohlíky atd...ale odpol snědl jeden loupák a trochu suchých těstovin....tak uvidíme co zítra 😉

aaadus
21. únor 2013

@ia. super, že snědl aspoň něco 🙂

pajdula
21. únor 2013

dneska byli k večeři tousty, zítra bude k obědu kulajda a k večeři drápky aneb co najdeme v ledničce 🙂 v sobotu budou lasagne a v neděli řízky s brkaší 🙂 chlapci si poručili a já to nemusím alespoň vymýšlet 🙂 a na sobotu upeču asi tvarohovou štolu.

pelenka
22. únor 2013

@p.e.t.u.l.k.a máte to tam, můžete mazat, co hrdlo ráčí🙂

beruskanula
22. únor 2013

dnes budou veprove platky na houbach a k tomu testoviny 🙂

babulinkab
22. únor 2013

sekaná, zelí a brambory..manžel bude mít prejt, co jsme zkusili koupit v lidllu

eriska
22. únor 2013

u nás dnes hovězí vývar, ještě nevím s čím a rajská s knedlíkem🙂

janicka1984
22. únor 2013

hovězí na žampionech s hráškovou rýží

nikiii
22. únor 2013

Kuřecí maso s ananasem a kokosovým mlékem a opečené brambory. Aspoň to teda zkusím nějak vytvořit, bude to velká improvizace 😀

zuhur
22. únor 2013

Dneska je rizoto s krůtím masem a včera jsem napekla jablečný štrůdl - už skoro žádný není :-d

helcenka
22. únor 2013

Tak dneska u nás bude pečené krůtí stehno, vařená mrkev a jako příloha asi rýže nebo brkaše, ještě se uvidí.
Zítra bude bílá houbovka s domácím knedlíkem a neděli dojíme "zbytky", co kdo bude chtít.
A už mám vše připravené na dvoubarevnou bábovku, takže jdu na ní.

aaadus
22. únor 2013

Vločková polévka, kuře cacciatora s harisou, slaninou a těstovinami

sabisek
22. únor 2013

Porkova polevka a spagetty Bolognese, zitra domaci pizza a v nedeli gulas.