Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

laurital
23. říj 2013

@adelka89 Tak uděláme change, já slintám po králíkovi 😀

marcicek84
23. říj 2013

tak u nás se vaří zelná polévka s klobásou a bramborem, nebo kuřecí vývar s nudlemi
no a pak děláme kuřecí kapsu plněnou sýrem a brokolicí, nebo krkovička na pivu s brambory na cibulce k tomu dresing bílý jogurt s česnekem

jinak super jsou i zatloukané řízky, které se nejřív potřou česnekem, obalí a osmaží a pak se voží dopekáče, kde se mezi ně přidá plátek anglické a cibule a zalijou se vodou a dají se upéct,s rýží to je bezkonkurenční

beruskanula
24. říj 2013

dnes květákové placičky a brambor

edeltraut
24. říj 2013

My dnes budeme mít smažený květák s bramborem a fazolovou polévku 🙂
Zítra maso v mrkvi.

evulinkab
24. říj 2013

My dnes dušenou mrkev s hráškem, maso a brambory

laurital
24. říj 2013

Já mám vepřovou panenku, tak ji nějak nakombinuji, vidím to na parmazán v kombinaci s pestem nebo sušenými rajčaty.

A na oběd udělám květákovou polévku s bramborem, nic složitého.

dkozakovad
24. říj 2013

Dneska jsme měli brokolicový den: jemnou brokolicovou polévku "Shrek" a jako druhé kuřecí maso s brokolicovo-pórkovou omáčkou a domácí těstoviny 🙂

lv
24. říj 2013

jsem zas chtěla být světová a koupila poprvé radicchio....četla jsem recepty na lasagne a risotto, jako salát nám tedy opravdu néééchutnááá je hnusně hořká..ztratí se ta hořkost podušením, nebo je to marný a poletí nach kýbl?

beruskanula
25. říj 2013

včera z kvetaku nakonec nakyp, mame i dnes k obedu 😀 ...k veceri něco vymyslime

zítra lokse 😵 😀 a k tomu domaci povidla, mnammmmm 😀 😎

kammka
27. říj 2013

včera je krupicová kaše, k večeři smažený květák, brambor,tatarka..
dnes hokkaido polévka, domácí prejt, brambor, zelí..
a asi zadělám na buchty, tvarohový 🙂

maybe72
27. říj 2013

Tak dnes jsem se pochlapila 🙂 (aneb když provianťák vstane podle starého času a zbytek rodiny se věnuje venkovním podzimním pracem, takže příjdou domů hladoví jako vlčata...)! Chilli con carne, palačinky se špenátovožampionovou náplní a švestkový crumble 😉 Byla to fakt bašta (a nic nezbylo... Někdy mám dojem, že prádelní hrnec je momentálně ta optimální velikost nádobí, ale hlavně, že jim chutná...)

bublina88
27. říj 2013

Lasagne s vepř.masem

jimmy1
27. říj 2013

dneska květáková polívka a palačinky 🙂
zítra netuším, ale nutně potřebuju MASO, tak zapátrám v mražáku a snad něco vymyslím

kammka
27. říj 2013

@jimmy1 palačinky jsou dobrej nápad.. ale záleží na tom, jestli bude mlíko, do kravína potřebuju přesnou částku a já nemám drobný. tak čekám, kdy dorazí dom tatínek. teda co neovlivní jídelníček... 😒

lucifereeek
27. říj 2013

včera - plněná kuřecí kapsa s bramborem
dnes - segedýnský guláš a knedlík

jimmy1
27. říj 2013

@kammka my jedem v bezmíčné dietě a na palačinky mlíko netřeba 😎 vejce, voda, mouka, špetka soli, špetka van.cukru a voda... od mlíčných téměř nerozpoznatelné!

mrnous81
27. říj 2013

Včera bramborový knedlík zelí, uzené + pečené kuřecí maso ... dnes svratecký guláš a bramboráčky ... plus jsem upekla péřovou buchtu a štrůdl z listového těsta ... nabalila jsem miláčkovi s sebou do světa a ještě zůstalo od všeho něco ještě min. na 2 dny 🙂

kammka
27. říj 2013

@jimmy1 tak my zas jedem na pravým mlíku, do bandasky mi to leje paní ještě teplý z vemene 🙂, na první pohled je zřejmé, že se to s kupovaným v tetrapaku nedá srovnávat, je takový hustší 🙂

petaov
28. říj 2013

dnes budeme mít houbovou polévku a na druhé jsem zkusila udělat žemlovku s jablky, tvarohem a rozinkami (zatím jsem vždy pekla bez tvarohu). Ze slupek od jablek jsem zkusila udělat čaj, tak uvidíme, jaký bude 🙂

petaov
28. říj 2013

@marcicek84 Jestli to chápu dobře, ty zatloukané řízky obalím klasicky v trojobalu a pak mezi dva usmažené řízky dám slaninu, cibuli a zalité vodou zapeču, jak dlouho, voda se musí vyvařit? Rýži vařím zvlášť? Díky 🙂

roma_ka
28. říj 2013

K večeři pro kamarády guláš s čerstvým chlebem a na později chlebíčky s domácí bramborovým salátem a kvalitní šunkou, na zítra bramborový salát a řízky z králíka a fazolová polévka

sarkad2856
28. říj 2013

Dneska lívanečky 🙂 jsem je šíleně dlouho neměla 🙂

katka_mel
28. říj 2013

U nás holubí vývar se strouháním a kuře pečené s rýží. Odpoledne bych měla udělat taky nějakou buchtu s tvarohem.

punky
28. říj 2013

kvetakova polevka .quinoa s tofu a zeleninou,pecena cervena repa a mungo klicky 🙂

ladie
29. říj 2013

Čtvrtek - bramboráky
Pátek - bramborový salát, kuřecí řízky
Sobota - hovězí v mrkvi, rýže
Neděle - kuřecí plátky v bylinkách, šťouchané brambory s cibulkou a slaninou
Včera - tagliatele s lososem a smetanou
Dneska - dýňový krém a asi buřtguláš - zbyly mi špekáčky ze včerejšího opékání buřtů na zahradě, tak bych je měla nějak zpracovat...

kammka
29. říj 2013

včera vepřové plátky ve smetaně zapečené s cibulí, rajčaty a brambory, dnes jsme dojedli víkend, teda já, Tonda skoro nejed, měl horečku...
k večeři asi topinky, nebo vajíčka, budem tu asi s tátou sami.
na zítřek zatim nevim, ale dlouho jsme neměli těstoviny a na večeři asi lívance

laurital
29. říj 2013

U nás dnes na "zdravou" notecku-křídla ala KFC
Včera byly bramb. knedlíky, cuketové zelí a pečené maso

marcicek84
29. říj 2013

@petaov - rýže zlášť a ta voda by se v té troubě vyvařit neměla, spíš ty řízky se nejdřív obalí a usmaží (nemusí se smažit do měkka) naskládají se za sebe do pekáče řízek, angl. slanina, cibule, řízek atd, zalijou se vodou, nelépe aby byly celé zalité a pečou se, pěkně změknou a nacucají se šťávou, myslím, že mažel si dá pak 2, protože to pěkně klouže do žaludku, je to pěkně šťavnaté a moc dobré. Rýže jako příloha se vyří klasickým způsobem zvlášť.

eliska_z
30. říj 2013

Dnes Cso koggi bokum (korejsky guláš - roštěná a houby) se žlutou rýží (barveno kurkumou).

laurital
30. říj 2013

Šunkofleky a okurkový salát