Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
21. zář 2011

@zuzilinka miluji tuto polévku

Francouzská krevetová polévka

300 g malých krevet, 50 g másla, 1 l kuřecího vývaru, 50 ml smetany, 1 cibule, 3 stroužky česneku, 2 rajčata, bazalka, petrželka, sůl, bílý pepř.
Příprava

Cibuli nakrájíme nadrobno a orestujeme ji na másle společně s česnekem a krevetami. Zalijeme vývarem a vaříme asi 20 minut. Potom přidáme oloupaná rajčata, nasekanou petrželku a vaříme dalších 10 minut. Nakonec dochutíme smetanou, solí a pepřem.

Thajská zeleninová rýže s krevetami

8 neloupaných obřích krevet, šťáva z jedné limety, 1 cibule, 2 stroužky česneku, 100 g květáku, 100 g brokolice, 100 g bílého hlávkového zelí, 100 g mrkve, 2 celerové řapíky, 50 g hráškových lusků, 50 g výhonků fazolu mungo, 8 lžic oleje, sůl, čerstvě mletý pepř, kajenský pepř, 1-2 lžíce sójové omáčky, 300 g vařené dlouhozrné rýže, 125 ml rybího vývaru, 2 cl rýžového vína nebo suchého sherry, 2 lžíce sezamových semen, 1 lžíce sekaných koriandrových lístků
Příprava

Oloupanou cibuli a česnek nakrájíme na kostičky. Květák a brokolici rozebereme na růžičky. Zelí nakrájíme na jemné nudličky. Mrkev a celerové řapíky nakrájíme na plátky. Z hráškových lusků odkrojíme oba konce. Ve woku nebo v hluboké pánvi rozehřejeme 5 lžic oleje. Dáme zesklovatět cibuli a česnek. Postupně přidáváme zbývající připravenou zeleninu. Mícháme a opékáme 6-8 minut. Osolíme, opepříme a okořeníme kajenským pepřem. Ochutíme sójovou omáčkou. Přimícháme vařenou rýži. Přilijeme rybí vývar, rýžové víno nebo sherry, důkladně promícháme a prohřejeme. Na jiné pánvi rozehřejeme zbývající olej a po obou stranách opečeme krevety. Pokapeme je limetovou šťávou. Na suché pánvi opražíme sezamová semena. Zeleninovou rýži posypeme sekaným koriandrem a sezamovými semeny. Obložíme krevetami a podáváme.
a toto je také moc dobré 😉 to dělává můj brácha

brusinka.pusinka
21. zář 2011

dneska Halušky se zelím a uzená polévka a uděláme si sladké smaženky 😉

alenv
21. zář 2011

dneska obalovaný květák brambor, a rajská polévka

eimmy
21. zář 2011

dnes losos s cuketou a cherry rajčátky

ladida.l
21. zář 2011

@brusinka.pusinka musím se pochlubit, jak se i "povedly" ty buchty 😀 Byly jak beton 😀 Buď blbý kvasnice nebo spíš kuchařka 😀

brusinka.pusinka
21. zář 2011

@ladida.l to mě mrzí my je měli jak peříčko, teda než se sežraly......... škoda, ale někdy to bývá i moukou 😒 není kolikrát kvalitní jak by měla bít 😖

ladida.l
21. zář 2011

@brusinka.pusinka já koupím lepší kvasnice a vyzkouším znovu 😀 a mouku jsme asi taky měla ni moc, měla jsme tu z Alberta euroshoper..

marselina
21. zář 2011

dnes bramborové knedlíky plněné uzeným masem,zelí a osmažená cibulka

petrusam
21. zář 2011

smažák, brambor, tatarka 😉

lussi
21. zář 2011

květáček 🙂

tyrisa
21. zář 2011

Na oběd nic,přítel jí venku a malá ve školce,ale teď jsem dodělala česnekovo-sýrovou pomazánku na večeři a musím se pochválit,protože je přímo luxusní 😵

simonceli
21. zář 2011

tak dneska máme od včerejška čočku na kyselo a uzeným a cibulkou

zuhur
21. zář 2011

Dneska je uzený s br-kaší a maková buchta jako zákusek.

kammka
21. zář 2011

tak jsem včera ty topinky zase neudělala, přijeli jsme dom z genetiky po osmé, tma, v baráku kosa,zvířata hladový, v lednici ty napůlený švestky.. takže zas k večeři chleba s něčím.my si navíc z hladu koupili před cestou z Phy něco v Lidlu, tak Martin šel krmit a já na ty povidla.. a na dnešek jsem vyndala z mrazáku vepřové, tak udělám asi něco na kari...s rýží..a budu pokračovat s těm,a švestkama

nikiii
21. zář 2011

My dneska máme sekanou a brambory.

mamkamarketa
21. zář 2011

@tyrisa ahoj,jak delas tu pomazanku,prosim?

tyrisa
21. zář 2011

@mamkamarketa Úplně jednoduchá.....Nastrouháš na jemno tvrdý sýr,do toho dáš majonézu,tavený sýr,trošku tatarky a česnek......

scvrcek
21. zář 2011

dneska karboše s br.kaší 🙂

mamkamarketa
21. zář 2011

@tyrisa diky,zkusim tam dat tvaroh,abych to trosku odlehcila 😉

brusinka.pusinka
21. zář 2011

dnešní menu 😉 😀

eriska
21. zář 2011

@peroli vidíš, mně se zase většinou nepovede ten litej😀D jak děláš ty pudinkový taštičky?

zuhur
21. zář 2011

@mamkamarketa já ji dělám odlehčenější tak, že dám nastrouhaný sýr + česnek a půl na půl jogurt a majonézu. Trochu osolit a hotovo.
@peroli - ty taštičky by mě taky zajímaly

moudivlacek
21. zář 2011

@brusinka.pusinka jezis ty me delas chute,mam tu brynzu chystam se taky na halusky,akorat je nam vsem nejak blbe od zaludlu,tak dneska dietka 😀 tak se aspon pokocham fotkama 😉

tyrisa
21. zář 2011

@mamkamarketa můžeš,akorát nevím,jestli to nebude nakyslé.

nikiii
21. zář 2011

@peroli Taky se přimlouvám o receptík na taštičky 😉

simonceli
21. zář 2011

@brusinka.pusinka zbožňuji tvoje recepty..... přeposílám je tchýni a ona pak vaří...... teď jsem si naporučila tu krevetovou polévku..... tak se těším na neděli

peroli
21. zář 2011

@eriska @zuhur @nikiii

PUDINKOVO-MERUŇKOVÉ KAPSIČKY

-50 dkg listového těsta
-meruňkový kompot
-3/4 litru mléka
-2 vanilkové pudinky (doporučuju ale spíš nějaký ochucený - ananasový, banánový.. nebo pár kapek nějakýho aroma)
-4 lžíce cukru
-1 vejce

Z pudinkového prášku, mléka a cukru uvaříme pudink a necháme vychladnout. Listové těsto vyválíme, nakrájíme na tlustší pruhy (já měla cca 10x30cm, ale klidně můžou být i menší, ať si udělá jak kdo chce 😉 ), na polovinu pruhu naneseme pudink (okraje musí zůstat volné), poklademe okapanými meruňkami (já dávala po dvou), přes náplň přehneme druhou polovinu pruhu, boky jemně přimáčkneme vidličkou, přendáme opatrně na plech s pečícím papírem, povrch potřeme rozšlehaným vajíčkem, v místě kde je meruňka uděláme malej zářez a dáme péct do vyhřáté trouby tak na 180-200ˇC. Po upečení pocukrujeme. 🙂

Ten pudink musí být dost hustej, já na litr mléka dávala ty pudinky 3 😉

weri1
21. zář 2011

@ladida.l já od jisté doby kupuji jen kvalitní mouku, jednou jsem použila kauflanďáckou a zaboha jsem nemohla udělat palačinky,takže to je spíš moukou než kvasnicema

zuzilinka
21. zář 2011

@brusinka.pusinka
Moc děkuji, obzvlášť polívka vypadá velice lákavě. Moc děkuji za všechny Tvé recepty, vše co jsem doposud vyzkoušela bylo opravdu úžasné!

zuzilinka
21. zář 2011

@silente
Včera jsem zkoušela na večeři ty špagety s balkánským sýrem a jsou opravdu výborné. Jednoduché a originální. Moc děkuji za recept, určitě budou mít stálé místo v našem jídelníčku 🙂