Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zanet2009
25. led 2012

smažený květák s bramborem a pórková polívka

brusinka.pusinka
25. led 2012

dneska máme vývar hovězí s nudličkami a nudle se špenátem a smetanovo-nivovou omáčkou 😀

simonceli
25. led 2012

holky nemáte někdo tu knížku vánočních receptů z DM jak dávali za body? Je tam recept na rohlíčky dýňové a ořechové, já ji nemůžu najít. Neopsala by jste mi je některá sem prosím?

marhulinka
25. led 2012

u nás dnes polévka bramborová s kroupama a špagety a ke sváče palačinky s tvarohem

veru23
25. led 2012

@mochenkaa díky, vyzkouším ho dneska 🙂

zuzi82
25. led 2012

Ahojky, tak dneska uzená kuřecí stehna s kaší a nějaký kompůtek.

aaadus
25. led 2012

zapečený těstovinový mazec

sarunatko
25. led 2012

@aaadus jakej mazec? 🙂

sarunatko
25. led 2012

My dneska kuřecí na žampionech a rýže.

aaadus
25. led 2012

@sarunatko recept str. 7 😉

pitruskaskarolinkou
25. led 2012

zapečené brambory s mletým masem a po obědě citronová babeta 😵

leentilka
25. led 2012

Koprová omáčky, knedlík, vejce....bez polévky 😉

sarunatko
25. led 2012

@aaadus No jo, mazec vypadá dobře, taky někdy zkusím.

aaadus
25. led 2012

@pitruskaskarolinkou děláš domácí babetu? Prosím recept 🙂

mochenkaa
25. led 2012

@janakla ne, všechno se nakýblí do jedné misky, přisype vanilka a ztužovač a dohromady vyšlehá 😉

Já dnes nic, dojím pizzu ze včerejška. Jsem doma sama, takže se mi nechce 😀

babulinkab
25. led 2012

květáková polívka
hamburgry

brusinka.pusinka
25. led 2012

@aaadus
Citronová babeta
1 ks vanilkový cukr
10 dkg solamyl
1 ks citron
25 dkg cukr moučka
20 dkg polohrubá mouka
1 špetka sůl
1 lžička prášek do pečiva
1 ks Hera
4 ks vejce
Změklý tuk, cukr, vanilkový cukr, sůl a citronovou kůru nastrouhanou z jednoho citronu šleháme, až získáme hustý krém. Postupně zašleháme vejce. Mouku, solamyl a prášek do pečiva promícháme a po troškách přidáváme do krému a opatrně promícháváme.
Těsto na citronovou babetu dáme do formy vyložené pečícím papírem nebo na plech a pečeme v předem vyhřáté troubě na cca 180 °C.
Citronovou babetu po upečení nakrájíme a podáváme podle chuti.

nemue
25. led 2012

květáková polévka, květákové placky se šťouchanými brambory a okurkový salát

pitruskaskarolinkou
25. led 2012

@aaadus jasně, nikdy jsem ji nekupovala 🙂
CITRONOVÁ BABETA

25 dkg polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 22 dkg cukru moučka, 1 vanilkový cukr, 1 dl oleje, 1 dl vody, šťáva ze 2 citrónů, 4 vejce

Vyšleháme pevný sníh ze 4 bílků a asi tak čtvrtiny odváženého cukru. Zbytek cukru s vanilkovým cukrem a žloutky vyšleháme do pěny, přiléváme vodu s olejem (dala jsem 1/2 sklenky oleje a dolila vodou), přisypáváme mouku s práškem do pečiva, vlijeme citrónovou šťávu a nakonec vmícháme ručně sníh z bílků. Předehřátá trouba na 180°C. Můžeme přelít citronovou polevou,kdo má rád. Necháme polevu zaschnout.

Poleva :
citronová štáva, moučkový cukr, trošičku horké vody - umíchat do hladka.

pitruskaskarolinkou
25. led 2012

koukám na recept od brusinky a teda koukám na to množství Hery, tady je jen 1dcl oleje 😉

brusinka.pusinka
25. led 2012

@pitruskaskarolinkou no my děláme tu s herou už z dob babinky 😉

moudivlacek
25. led 2012

vyvar a italske rizoto
na zitra zelnaky a k veceri listove dobrutky

eriska
25. led 2012

holky, tak u nás změna, taťka dojedl zbytky, měl oooobr hlad😀D zapomněl si doma svačinu, tak to musel při obídku dohnat, takže malý narychlo: kuskus s jeho milovanou kukuřikou, hráškem a mrkvičkou a maminka měla konečně důvod udělat vločkovou kaši s medíkem a máslíčkem😉
@moudivlacek, prosím tě, zelňáky to máš receptík odtud a jsou z kysaného zelí?

luciferinka
25. led 2012

tvarohové knedlíky s jahodama a chlebovka 🙂

aaadus
25. led 2012

@pitruskaskarolinkou @brusinka.pusinka děkuji 🙂 Už vím co upeču o víkendu 🙂

brusinka.pusinka
25. led 2012

dnešní mňamka

handm
25. led 2012

Italská bramborová omeleta🙂

llluckaaa
25. led 2012

Dnes vaří babička - vepřové plátky na žampionech s rýží.

kammka
25. led 2012

teda vy zas vaříte. 🙂 . já dnes na všechno kašlu, prospala jsem dopoledne, k obídku si asi dám knedlíky s vajíčkem, k večeři čočkovkku ze včerejška... a zkusím salát z kys.zelí od brusinka.pusinka..já ho ujídám samotný, ale potřebuju to dostat do zybtku rodinky a taky nějak zužitkovat jabka..

kammka
25. led 2012

..a koukám, že jsou už tři..hmm..tak to na oběd kašlu, stejně nemám hlad..knedle s vejci budou k večeři a čočkovka zítra 😀, dám sprchu a pojedu pro malou do školky...