Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kristi
7. bře 2012

Budu zkoust lososa v papilote, tak snad to dobre dopadne

mates22
7. bře 2012

dneska, tak to fakt netuším, budu listovat nazpátek a snad na něco narazím 😀

anieanne
7. bře 2012

@mates22 U nás stejně tak 😀 Na oběd ohřeju zapečené těstoviny ze včera, ale na večeři netuším..

kulenka
7. bře 2012

Tak dneska Skotský vývar a ořechová točenice 🙂 I když tu asi k obědu nestíhám 😝 😀

brusinka.pusinka
7. bře 2012

dnešní mňam 😀

kulenka
7. bře 2012

@brusinka.pusinka Co to je za buchtu? 😕
Brusinko a nemáš náhodou recept na asi Švédský koláč? Nevím přesně, jak se to jmenuje - ale je to tmavé těsto a tvarohová náplň 😅 Něco jako Hraběnčiny řezy v tmavém s tvarohem místo jablek 😅 😀

brusinka.pusinka
7. bře 2012

@kulenka buchta je na straně 186 😉
a myslím že je to zrovna ono 😀 😀 😀

kulenka
7. bře 2012

@brusinka.pusinka 😀 Jdu zkoumat 🙂

kulenka
7. bře 2012

@brusinka.pusinka Hm, tak ta vypadá taky dobře 🙂 Ale tohle bylo ještě něco jiného ... něco fakt jako ty Hraběnčiny řezy, tzn. těsto vyválené na plechu, na to tvaroh, navrch postrouhaný zbytek těsta. A tmavé. Já to slíbila drahému a teď to nemůžu najít 😅 😀
Kdybych obarvila těsto na Hraběnčiny řezy kakaem a místo jablek dala tvaroh, to by taky šlo, ne? 😕

marhulinka
7. bře 2012

@brusinka.pusinka sakra dala bych si všechno 😠 Já nevím,že sem teď lezu,když jsem na dietě!!

marhulinka
7. bře 2012

U nás dnes špenátový nákyp s kukuřicí a přemýšlím co k véče,asi nějakou pomazánku jim udělám.

brusinka.pusinka
7. bře 2012

@kulenka klidně to zkus😀 pak dej vědět jak to dopadlo
@marhulinka 🙂

petrajavor
7. bře 2012

tak u nás dneska karbenátky s bramborovou kaší a asi bábovka s ořechy....

luciferinka
7. bře 2012

včera jsem vařila hovězí gulášek s hřibkama,dneska by snad měl být ještě lepší než včera se říka 😉 ...asi ho ještě trochu přiostřím,abych popohnala malou k porodu 😎

mates22
7. bře 2012

tak my si nakonec osladíme život, ovocný knedle budou 🙂

marselina
7. bře 2012

u nás také ovocné knedlíky s meruňkami ,posypané mákem 🙂

miskadis
7. bře 2012

Řízky s bramborem a k tomu rajčatový salát.

petja
7. bře 2012

Houbová polívka a těstoviny s tuňákem a rajčaty

aaadus
7. bře 2012

@kulenka tu buchtu dělává moje mamka, ale recept nemám. Jestli chceš zítra si ho u ní opíšu

A ještě jsem upekla banánový chlebíček, nějak nám přebývaly banány

kulenka
7. bře 2012

@brusinka.pusinka No, to je ono 😀 Já to pořád hledala pod Švédským koláčem a on je strouhaný 😅

@aaadus díky, myslím, že použiju jeden od Brusinky 😉

Skotský vývar:

mates22
7. bře 2012

tak já se patlám s knedlíkama a náš malej milostpán snědl jen zápražku - to bych se picla 😠

cervena_vila
7. bře 2012

Já mám takovou chuť na tatarák! A nemůžu! Aspoň jsem si udělala takové bramboráko-karbanátky. Ne že by to tu chuť vyrovnalo, ale co mám dělat...

zuhur
7. bře 2012

Včera jsem se vmezeřila k @falca na amoletku s tvarohem a dneska byl bramborový guláš.

kammka
7. bře 2012

dnes bez polévky, nemám na to nervy :-/
mořská štika s bramborem a zeleninkou,svítilo nám oknem na stůl sluníčko a takto si s tím naše krasomila poradila. plus fotečka naší pekařky..

brusinka.pusinka
7. bře 2012

@kulenka ať se povede kdybycch věděla že hledáš strouhaný koláč hned bych poslala odkazy nejvíc nám chutnal prostřední odkaz 😀

kixi
7. bře 2012

holky poradte mi, koupila jsem nadherne mlete hovezi a nic me nenapada, chtela jsem udelat burritos, ale nepovedly se mi placky...nejake dobre recepty?

brusinka.pusinka
7. bře 2012

@kixi
Hovězí kuličky v hořčicové omáčce
30 dkg hovězího mletého masa, 15 dkg mletého uzeného masa, 1 vejce, 1/2 lžičky soli, 1 lžička sušené petrželové nati, 1/4 lžičky mletého pepře, 4 lžíce kukuřičného škrobu, 3 lžíce plnotučné hořčice, 1 kostka zeleninového bujónu, 1 lžička cukru krystal
Hovězí a uzené maso promícháme s vejcem, solí, petrželkou, pepřem, 1 lžící kukuřičného škrobu a vytvarujeme menší kuličky. Dáme si vařit 1/2 litru vody, do které vhodíme kuličky. Ve 1/4 litru vody rozmícháme hořčici a s bujónem přidáme ke kuličkám. Vaříme zvolna asi 20 minut. V 1 dcl vody rozmícháme 3 lžíce kukuřičného škrobu a základ omáčky zahustíme. Krátce povaříme, dochutíme solí a cukrem.
podávám s rýži

Ravioli plněné mletým masem a špenátem
300 g pšeničné mouky, 4 vejce, 200 g špenátu, 1/2 lžičky soli, 1 cibule, 80 g másla, 1 lžíce petrželové natě, 200 g hovězího mletého masa, 2 lžíce strouhanky
Mouku, 2 vejce, 1/2 lžičky soli a 2-3 lžíce vody zpracujeme na těsto, které rozválíme. (Možná bude potřeba více vody - záleží na mouce)
Špenát omyjeme, krátce povaříme, necháme okapat a nasekáme. (Lzde použít i mražený - ne však protlak!)
Jednu cibuli nakrájíme na kostičky a 2 na kolečka(lze také na kostičky)
Cibuli necháme zesklovatět na 30 g másla. Smícháme s petrželkou, masem, špenátem, 2 vejci, muškátovým oříškem (případně bylinkami) a strouhankou. Osolíme, opepříme. Po lžících poklademe směs na polovinu těsta, prostor mezi porcemi potřeme vodou, druhou polovinou těsta překryjeme, přitlačíme a nakrájíme na čtverce(rádýlko - nebo okraje pomačkáme kolem dokola vydličkou). Necháme táhnout 8 minut v osolené vařící vodě.
Kolečka cibule necháme zhnědnout na 50 g másla a taštičky jimi posypeme

Šišky z mletého masa v zeleninové směsi
600 g mletého masa, 1 vejce, hrst strouhanky, troška vody, sůl, pepř, koření na mleté maso, 100 g eidamu, 1 cibule, 2 rajčata, 1 červená paprika , 1 žlutá paprika , 4 lžíce kečupu, 2 lžíce sojové omáčky, asi 100 ml piva, olej
Maso smícháme s vejcem, strouhankou, trochou vody, solí, pepřem a kořením na mleté maso. Pořádně propracujeme, aby se vše dobře spojilo. Hotovou směs rozdělíme na čtvrtiny. Z každé čtvrtiny uděláme placičku.
Sýr rozkrojíme na čtyři hranolky a každý hranolek zabalíme do připravených placiček tak, aby nám vznikly šišky a sýr byl dobře schovaný uvnitř.
Šišky naskládáme do pekáčku vymazaného olejem.
Oloupanou cibuli, rajčata i papriky nakrájíme na kousky a šišky zasypeme zeleninou.
Nakonec zalijeme zálivkou a dáme péci do trouby na 200°C asi na 40 minut.
Zálivka: dobře promícháme kečup se sojovou omáčkou a pivem.
Tip k receptu
Jako příloha se nejvíce hodí šťouchané brambory, třeba s pažitkou a osmaženou cibulkou.
Místo eidamu můžeme naplnit šišky Nivou.

Pastýřský koláč
1 cibule, 300 g hovězího mletého masa, 2 menší nastrouhané mrkve, 1 lžíce nasekaného čerstvého tymiánu, 1 konzerva sterilovaných sekaných rajčat, 300 g brambor, 1 lžíce másla + trocha na vymazání zapékací mísy, 1/2 hrnku mléka, 20 g jemně nastrouhaného parmazánu, špetka soli, špetka pepře, 1 lžíce slunečnicového oleje
V kastrolu rozehřejte olej, přidejte oloupanou a drobně nakrájenou cibuli a smažte ji do lehkého zezlátnutí, asi 7 minut. Přidejte maso a dál smažte, dokud maso nezhnědne a nebude sypké.
Do kastrolu přisypte mrkev a tymián, osolte, opepřete a zalijte krájenými rajčaty. Přiklopte pokličkou a duste při mírné teplotě 20 minut.
Zatím oloupejte brambory a vymíchejte hladkou kaši. Do ní přimíchejte ještě parmazán.
Troubu předehřejte na teplotu 190°C. Zapékací misku vytřete máslem. Na dno rozprostřete maso a na ně navršte bramborovou kaši.
Vidličkou ji urovnejte a vytvořte ozdobné špičky. Poklaďte kousky zbylého másla a pečte 50 minut, až špičky kaše krásně zezlátnou.
tip k receptu
Do bramborové kaše můžete přidat stroužek česneku a dvě mrkve, celé jídlo pak bude pikantnější. A když v kaši použijete místo mléka smetanu, kaše bude jemnějš

brusinka.pusinka
7. bře 2012

@kixi
Kuličky z mletého masa na jehle
500 g hovězího mletého masa, 2 lžíce strouhaného sýra, 250 g najemno rozsekaného celeru, 2 vejce, 3 lžíce hladké mouky, špetka soli, troška pepře, 1 stroužek nadrobno nakrájeného česneku, 1 šálek slunečnicového oleje
Příprava
Maso smícháme se sýrem, celerem, česnekem, vejci a moukou. Ochutíme solí a pepřem, uděláme malé kuličky a usmažíme je na oleji dohněda. Hotové kuličky po třech napíchneme na jehlu a podáváme s rýží a ředkvičkami.

Řízečky z masa a kuskusu
400 g hovězího mletého masa, 100 g vařeného kuskusu, 1 cibule, 3 stroužky česneku, 1 lžička Vegety, 1 lžíce hladké mouky, 1 slepičí vejce, 1 lžička sojové omáčky, 1 lžička mleté papriky, 1 lžička kari koření, rostlinný olej na smažení, 4 cherry rajčátka na ozdobu
Promícháme spolu maso, utřený česnek a na drobno nakrájenou cibuli. Přidáme sojovou omáčku, kari, sůl, pepř a meltou papriku.
Kuskus smícháme s Vegetou, dolijeme horkou vodou a povaříme doměkka.
Kuskus smícháme s masovou směsí a zahustíme moukou. Vše důkladně promícháme.
Nakonec ze směsi vytvarujeme malé placaté řízečky a smažíme na oleji.
Můžeme podávat s rýží nebo bramborovou kaší.

zuzi82
7. bře 2012

Tak my dnes ragú z hovězího masa s houskovým knedlíkem, na večeři bramboračka a na snídani byly řezy na metry 😉