Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kulenka
6. dub 2012

@reruna Teď jsem si dávala v pizzerce gnocci se špenátem, uzeným lososem, celé to bylo v takové smetanovo-sýrové omáčce, ale nebylo jí moc, jen se to všechno pěkně opatlalo ... slint 🙂

pitruskaskarolinkou
6. dub 2012

Tak a tady hotová dnešní mňamka 😉

moudivlacek
6. dub 2012

@reruna ja kupuju uzeneho vakuovaneho - platky,bud se na na pecivo nebo nakrajim a dam na testovinky, zrovna jako dneska 😀

reruna
6. dub 2012

díky za tipy na toho lososa, něco vyzkoušíme🙂

kulenka
6. dub 2012

@reruna Tak třeba toto http://www.apetitonline.cz/recepty/1328-noky-se... 🙂

Pomazánek nespočet, většinou dělám kombinace lučina + losos + kopr + citron, sůl, pepř nebo lučina + losos + nadrobno nakrájené vejce + sůl, pepř 🙂

falca1
6. dub 2012

@zuhur dala bych si. 😀
já jsem měla bramborový salát s vepřovým masem 😀

marhulinka
6. dub 2012

@weri1 jsem si všimla ať teď reakce 😅 😀 Pečený čaj dělám,že na kilo ovoce je tak 450-500g cukru /já dávám třtinový/,citronová šťáva,když chci ochutit,navonit,tak dávám skořici,klidně i hřebíček. Ovoce pokrájet na kousky /jablka i se slupkou/,vše dát na plech,zamíchat s cukrem,šťávou a kořením a dát péct. Peče se dokud ovoce krásně pustí šťávu,za celou dobu se ničím nepodlévá! Pak dávám do skleniček,na 5-10min otočím víčkem dolů a je hotovo. Na čajík pak vždy otevřenou flašku nechávám v lednici,na porci do hrníčku podle toho,jak kdo má rád - 2-4lžičky a zalít vodou a pak už jen vychutnávat 😵 Náš to miluje - hlavně pak na konci vyjídat ovoce.

marhulinka
6. dub 2012

U nás dneska hovězí vývar,špenátový koláč a perníčky,už máme i nazdobeno 😵

anieanne
6. dub 2012

Holky, když bych chtěla udělat ty houstičky majolkové, ale nemám pekárnu, jak dlouho mám nechat to těsto kynout ? Hodinu ? Nebo míň, víc ?

brusinka.pusinka
6. dub 2012

@anieanne prostě až vykyne záleží na teplotě doma 🙂

pitruskaskarolinkou
6. dub 2012

@marhulinka překrásný 😵

anieanne
6. dub 2012

@brusinka.pusinka No já dávám kynout do trouby roztopený na cca 50C.

brusinka.pusinka
6. dub 2012

@anieanne tak hlídej a těsto musí mít alespoň 2x vetší objem než před kynutím🙂

eriska
6. dub 2012

holkyyy, večer sednu a dočtu, jen než se mi všechny rozutečete pryč, máte osvědčený receptík na mazanec? jestli jste ho sem dávaly, tak ho najdu, jestli ne, prosím, prosím o receptík🙂

my máme taťku pryč, takže kuskus s pečeným kuřátkem a zeleninkou, včera byla bramboračka, předevčírem takové mrkvovo-brmborové bramboráky😀

simonceli
6. dub 2012

Holky mám dva tvarohy ve vaničce a chci z nich udělat nějakou nepečenou buchtu, poradíte? Dělávám z dětských piškotů a zakysané smetany a ovoce, určitě všechny znáte, myslíte, že to můžu udělat i z tvarohu?

brusinka.pusinka
6. dub 2012

@simonceli jasně že můžeš a lepší je tvarohy zředit zakysankou lépe se roztírá a je jemnější.-) jinak bych volila stejný postup🙂

simonceli
6. dub 2012

@brusinka.pusinka super tak jsem si myslela. Díky

weri1
6. dub 2012

@simonceli tak já dávám určo tvarohy, nějak si neumím představit jen zakysanky 🙂

simonceli
6. dub 2012

@weri1 tak není to špatné, já jsem zvyklá jen na zakysanky.... 🙂

brusinka.pusinka
6. dub 2012

@weri1 jde to a je to moc dobré jen ze zakysané smetany ten často dělám v létě.-D při sezóním ovoci.-D

weri1
6. dub 2012

@simonceli
@brusinka.pusinka já většinou dělávám zakysanka a bílej jogurt, s tvarohem sem tam

gabka32
6. dub 2012

já dělám se vším co doma je, takže klidně tvaroh, zakysanka, bílý jogurt... sní se to vždycky 😀

weri1
6. dub 2012

holky poraďte recept na biskupský chlebíček děkuji

eriska
6. dub 2012

@weri1 @gabka32 @brusinka.pusinka@simonceli a já do toho ještě ušlehám šlehačku, je to takové nadýchané😉

weri1
6. dub 2012

@eriska to už je moc kalorické 😀 a právě jsem ho dodělala, jste mě navnadily 🙂

zuzi82
6. dub 2012

Tak jsem upekla ten tvarohový mazanec, co tu někdo dával recept a už jsem ochutnala a je výborný. Takže děkuji za inspiraci a doporučuji. 😉

kulenka
6. dub 2012

@zuzi82 Aha, takže ani u vás se nebude nechávat odležet koukám 😨 😀 Jsem ráda, že chutná 🙂

zuzi82
6. dub 2012

@kulenka Odležet se asi nestihne. Fakt krásně voní. Prdelku už nemá a ráno se do něj ve velkém pustí muž s malým, tak jsem zvědavá, kolik mi nechají až přijdu z plavání. Naštěstí je teda docela velký. 😀

kulenka
6. dub 2012

@zuzi82 Jo, u nás trpí mizivkou 😅 Upeču ho zítra a pak ještě v neděli večer 😀

zuzi82
6. dub 2012

@kulenka 😀 😀 😀 Já teda doufám, že do pondělka vydrží alespoň na snídani, ale možná jsem naivní. 😀 😀 😀