Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

1luciferka1
11. zář 2012

@kristi díky, vypadá to luxusně, zítra zkusím...co to je u toho za salsu?

kristi
11. zář 2012

@1luciferka1 zakysanka, cesnek, sul, pepr a nat z cibulky 🙂

aaadus
11. zář 2012

@brambora20 lososa jen posolím, posypu nasekaným čerstvým koprem a zakápnu troškou oliv. oleje
@xuxie myslím, že bez vepřového se dá žít 😉

My dnes jen pstruha s čerstvou zeleninou

1luciferka1
11. zář 2012

tak jsem se na véču přecpala topinkama ve vajíčku s bulharkou a cherry rajčátky 😝 jdu to spláchnout pivkem 😀

kammka
11. zář 2012

@1luciferka1 co je to ta bulharka?? jinak topinky ve vajíčku jsou super.. my dnes topinky s tvarohem a jahodovou marmoškou.
k obědu jsem dojídala zbytky.

beruskanula
11. zář 2012

@prdecek : ryzovej nakyp delam zitra 😀 😎 😵

dnes jsme zacli delat povidla a k obedu rychlovka-testoviny se spenatem 😝

ia.
11. zář 2012

dneska prďolka mrkev, kedlubna, brambor, libeček, trochu másla a telecí maso, já špagety carbonara.

ia.
11. zář 2012

@kammka
@1luciferka1 bulharka je asi bulharská pomazánka, ne? mleté maso, hořčice, kečup......napiš nám pls svůj recept na bulharku....

nikiii
12. zář 2012

Fazolová polívka, řízek s bramborama, a tvarohovej koláč s meruňkama.

luznicarka
12. zář 2012

Krkovice na žampionech s omáčkou a pokaždé jiná příloha dnes plánuju na večeři s těstovinama zíra bude s knedlíkem a jestli zbyde na pátek tak s rýží děti rády obměnu 🙂 a o víkendu kačena s chlupatým knedlem a špenátem 🙂

kristi
12. zář 2012

dnes obalovany kvetak k obedu a vecer jeste nevim, asi nekam pujdeme

1luciferka1
12. zář 2012

@kammka
@ia. jj, je to bulharská pomazánka a já ji kupuju, vyrábět domácí jsem nezkoušela 😅

dnes na oběd kung pao s rýží a na véču asi co si kdo uloví v lednici 😀

marhulinka
12. zář 2012

Dnes králík,špenát a polentový knedlík...večeře co dům dá

aaadus
12. zář 2012

@kristi můžu tě poprosit o recept na to liškové rizoto co si tu nedávno dávala fotku? Děkuji

pitruskaskarolinkou
12. zář 2012

tagliatele s kuřecím, žampiony a brokolicí - nahoru zakysaná smetana s česnekem 😉
ke kávě švestkový koláč 😉

nikiii
12. zář 2012

@pitruskaskarolinkou Se k vám myslím na to kafíčko stavím taky když se k němu servíruje tahle úžasná buchtička 😀

nikiii
12. zář 2012

Holky, nevíte co jsou to "Pecivále"? Dcerka to bude mít příští týden na oběd ve školce a marně přemýšlím co by to mohlo být....

pitruskaskarolinkou
12. zář 2012

@nikiii osobně bych si pod pojmem pecivále představila nějaké bramborové šišky nebo něco z bram.těsta - něco jako špecle -ale to je prostě jen můj tip 😀 Asi to bude místní název 😉 mají to nasladko nebo naslano?

nikiii
12. zář 2012

@pitruskaskarolinkou taky bych právě řekla nějaký malý knedlíky něčím politý, tak jsem si říkala, jestli to třeba někdo nezná. Jak to budou mít netuším, je tam napsaný jen tohle. Ale s tím že to mám být v pátek, tak tipuju že to bude sladký 😀 No, necháme se překvapit co to bude, jen mě to tak zajímalo 🙂

sal80
12. zář 2012

Já mám dnes fazole v rajčatové omáčce 🙂

zuzi82
12. zář 2012

My dnes kuřecí nudličky s pórkem a paprikou a jasmínová rýže. 😉

xuxie
12. zář 2012

"Žlutá" polévka z cizrny a žluté cukety s petrželkovými knedlíčky a hlavní jídlo jsem obšlehla z Albert magazínu a uzpůsobila k obrazu našemu. Byly těstoviny s kuličkami z mletého hovězího, sušených rajčat, bazalky a mozarelly uvařenými v rajčatovém pyré...strašně dobré, fakt zkuste 🙂

jaja01k
12. zář 2012

Chilli con carne s rýží

1luciferka1
12. zář 2012

mám děsnou chť na kombinaci masa a banánu, nemáte někdo receptík?

kixi
12. zář 2012

@sal80 prosim o receptik

sal80
12. zář 2012

@kixi Recept? Vařím co dům dal 🙂 Ale použila jsem asi toto 😅:

1 konzerva bílých fazolí ve slaném nálevu
2 větší rajčata
sůl
pepř
chilli
jarni cibulka
uzenina

Rajčata jsem spařila a oloupala, vybrala semínka, rozvařila a rozmixovala. Na pánev jsem dala olej, dala na ní uzeninu na kostičky (měla jsem párek 🙂 a nechala opéct, přidala cibulku a chvilku smažila, aby zesklovatěla, pak slité fazole a rozmixovaná rajčata, ochutila solí, pepřem, chilli a nechala ještě chvilku bublat. A pak to "zařvalo" 😀

heaven_angel
12. zář 2012

krémová zeleninová polívka s parmazánovými noky a vzpomínka na školní jídelnu - hrachová kaše s cibulkou a uzeným 🙂

xuxie
12. zář 2012

@1luciferka1 Nevím, jestli můžeš pikantní, ale tento je strašně dobrý:

Nejlépe se to dělá ve woku, ale teflonová pánev taky dobrá. Na oleji (nejlépe olivový pro tepelnou úpravu) osmahni kuřecí maso (půl kila) nakrájené na větší kousky až se zatáhne. Přisyp kari nebo kurkumu a sůl. Stáhni teplotu a pořádně míchat, aby se nepřipálilo, ale aby se udělalo 🙂 Přihoď chilli pastu nebo chilli papričku na kousky. Přidej dva banány překrojené podélně a pak ještě na 3 ks (celkem 6 kousků z jednoho banánu) a dál smaž společně s masem. Po cca 10ti minutách přidej několik lžic medu, šťávu z jedné limetky, prohřej a je hotovo. Zasyp koriandrem a optimální je to s rýží 😉
Dobrou chuť 🙂

1luciferka1
12. zář 2012

@xuxie hmmm, zní to super, jen toho chilli bude jen troška, páč já snesu maximálně tak pálivý kečup 😀

xuxie
12. zář 2012

@1luciferka1 klidně vynech úplně, bude to dobré i tak 😉 Můžeš místo toho trošíčku opepřit.