Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sarunatko
2. říj 2012

@kitinka76 To je dobrý nápad, na tu jsem skoro zapomněla.

babulinkab
2. říj 2012

@power700 obyčejný - zelenina a maso

marhulinka
2. říj 2012

Kuřecí s dušenou mrkví,brambor. K večeři bramborová polévka s kroupama🙂

tina1506
2. říj 2012

poraďte nějaký receptík, mám tu plecko a ve špajzu plno rajčat v plechu... 😉 děkuju moc

pitruskaskarolinkou
2. říj 2012

U nás dneska tahle oblíbená žranice - je to mňamka.
Pečená kuřecí čtvrtka alá gyros, příloha - pečený brambor spolu dýní hokaido na olivovém oleji a tymiánu, pažitkovo-česnekový dip 😵

pitruskaskarolinkou
2. říj 2012

a ještě jsem minulý týden pekla tyto špaldové krekříky 😵

ined77
2. říj 2012

u nás dnes rajská polévka s těstovinami a kuřecí závitky se šunkou a sýrem, rýže 🙂
zítra pórkový krém s krutonkama a soukenický řízek s br.kaší:-)

kompleta
2. říj 2012

hubník

brusinka.pusinka
2. říj 2012

@kammka
Krém ze šlehačky
160 g cukru písku
200 ml šlehačky
300 g másla
Postup:
Šlehačku s cukrem pozvolna vaříme do zhoustnutí. Musí se vařit pomalu, hmota ráda prchá z kastrolku a při chladnutí zhoustne, po vychladnutí má mít hustotu krému. Pokud se nám krém zdá po vychladnutí řídký, můžeme jej ještě trochu povařit. Vychladlý krém vešleháme do změklého másla. Dochutíme podle potřeby. Tento krém používám již řadu let k plnění cukroví. Je trvanlivý a do základu přidávám různé příchutě (kakao, rum, kávu, ořechy,...). Používám ho na skoro všechny druhy cukroví.

brusinka.pusinka
2. říj 2012

@kristi Kikinko flákám se v práci venku na chalupě doma🙂 škoda že den má jen 24 hodin😀 😀 😀 😀

kristi
2. říj 2012

@pitruskaskarolinkou ty vogo, to kure vypada super, skoda ze muj nema rad pecenou zeleninu, ale az bude nekdy pryc, tak si dam 🙂

handm
2. říj 2012

Ahoj, jdu sem pohledat nějaký recept na dýni, mám ji v garáži už asi týden a furt nevím, co s ní.. Malej je nemocnej a nechce nic moc jíst, tak musím vymyslet něco moooc dobrýho 😝😲
jinak dneska u nás brambory ve šlupce k hovězímu na zelenině

kammka
2. říj 2012

@brusinka.pusinka moc děkuju, to je na jednu roládku???

timbouctou
2. říj 2012

@handm dýňovou polévku? Polívečka jde marodům k duhu 🙂 Nebo dýňovo-sýrový koláč. Nebo dýňovou omáčku s mletým a rýží. Jen jeslti si ještě vzpomenu jak jsem to dělala 😀

tajemna30
2. říj 2012

@timbouctou jé mohu také poprosit o receptík na dýnovou polévku a dýnový koláč?

zuzik24
2. říj 2012

Ahoj holky, potřebuji poradit. Dneska jsem byla mou dcerkou donucena koupit dýni Hokaido a žlutý patizon, hrozně se jí líbily ty tvary 😀 Bohužel nemám s těmito surovinami žáááádnou zkušenost, slyšela jsem o dýňové polévce, ale to vím stopro, že by to doma nikdo nejedl. Máte nějaké tipy, jak zpracovat dýni a ten patizon? Nemám zkušenosti ani s bílým, ale předpokládám, že se žlutým patizonem se liší pouze v barvě 😀 Nemáte nějaký receptík? Díky moc!!!

handm
2. říj 2012

@timbouctou polívku už jsem spáchala 🙂 Akorát mi přijde taková bez chuti, ale uvidíme, co malej.. udělám mu do ní ještě zítra krutonky.. Ale zajímal by mě ten koláč, když si vzpomeneš😉 Udělala jsem to jen z půlky, takže surovinu ještě mám, díííky!🙂

timbouctou
2. říj 2012

@tajemna30
@handm
tak nejdřív polívka 🙂

vytahat z dýně takovoý ty vlákna se semínkama, dát vařit do slané vody. Vláknina se skoro celá vyvaří. Změklá semínka propíchám vidličkou a dám ještě tak 10 minut povařit. Prý jsou v nich nějaké vitamíny a důležité prvky 😉
přecedit, nakrájet do dýňové vody dýni a zase vařit dokud nezměkne, pak rozmixovat a zalít smetanou a nechat přejít varem. Množství nepíšu, protože to závisí od velikosti dýně a hrnce, ve kterém to chcete vařit. Doporučuju tam před posledním vařením nasypat trochu bazalky.

Dýňovo-sýrový koláč:
vlastně to je takový quiche s dýňovým pyré místo cibule 😀

těsto: 125 g másla, 1 vejce, 250 g hladké mouky

náplň: smetana, kysaná smetana, 200 g uzeného eidamu ( v originále píšou čedar, ale ten je děsně drahej 😝 )
200 g nivy, 2 vejce, cca 200 - 250 g dýně.

těsto umícháme, dáme ve folii na dvě hodinky do lednice a mezitím si na pánvi opeču dýni na kousky, nechám podusit až změkne, rozmixuju. Já teda nechala sem tam kousek, aby to pak bylo i hezký 🙂
pak do hluboké pánve sladkou smetanu, oba nakrájené sýry a nechám rozpustit. Do dýňového pyré kysanku, smetanu se sýry a když to trochu vystydne tak vejce. Jinak všude píšou, že křehké těsto se má předpéct po fazolema. Ale já je nemám doma, vyložím těstem dortovou formu 33 cm, položím pečicím papírem a kulatým dřevěným prkýnkem 🙂 na 200° cca 15 - 20 minut. Pořádně smíchám náplň a naleju do předpečenýho těsta a peču na 220° než to začně hnědnout.

tajemna30
3. říj 2012

@timbouctou Moc ti děkuji za recepty, určitě vyzkouším.

pitruskaskarolinkou
3. říj 2012

dneska budou švestkové knedlíky z bramborovo-špaldového těsta s tvarohem a mákem 😵
zvažuju polévku s pohankou 🙂

aaadus
3. říj 2012

uzená polévka s kroupami, hrachové kaše s uzeným masem

nikiii
3. říj 2012

Rajská, plněné papriky a těstoviny.

zuzik24
3. říj 2012

Vepřové maso v mrkvi, brambor 🙂

remenova
3. říj 2012

@pitruskaskarolinkou jůůů, poslala bys receptík?

vendullka
3. říj 2012

Polévka z dýně hokaido a palačinky🙂

pitruskaskarolinkou
3. říj 2012

@remenova myslíš na ty knedlíky či polévku? asi knedlíky 🙂
Já to dělám od oka, takže ti můžu řict jen suroviny, ale konzistenci poznáš jednoduše - dokud se nepřestane lepit na ruce a těsto je veeelmi jednoduché a obsahuje jen vařené brambory a špaldovou mouku - žádné vejce apod. 🙂
Uvařila jsem si 4 střední brambory ve slupce - nejlépe večer před dnem kdy je budeš dělat.
Brambory bud nastrouhat nebo rozmělnit drtičem na bram.těsto a přidávat tak dlouho špaldovou mouku, dokud to nemá ten správný tvar, jak jsem psala výše 😉 Na pomoučeném válku si udělám váleček, uždibuji kousky těsta, omoučenou švestku zabalím a vařím v osolené vařící vodě jen chvilku - cca 5 minut, knedlíčky se vyplaví na povrch, pak jsou ready 😉 Už je pak nepropichuju.
Servíruju s makem smíchaným s moučkovým cukrem a máslem, kdo má rád, tak ještě tvaroh 😉

remenova
3. říj 2012

Néééé 😀 myslím to kuřecí s dýní a pečeným brambůrkem 🙂

handm
3. říj 2012

@timbouctou díky moc, polívku jsem měla už hotovou, když si psala, recept nějaký jsem našla na netu, docela to šlo. Tedy pro mě takový nijaký, malýmu docela šmakovala, hlavně ty krutonky v ní pomáčený 😉🙂 Koláč zkusím, cibulový quiche mám ráda ale ted ho nesmím 😝

pitruskaskarolinkou
3. říj 2012

@remenova 😀 😀 aha.
Tak na tom není nic složitého taky 😉
Kuře ochutit jak máte rádi - já použila koření směs na Gyros - koupila jsem na farm.trzích, trošku másla a upect dozlatova 😉
Pak dýni Hokaido dobře omýt, rozkrájet (neloupat), vydlabat a na velké kusy nakrájet - jak maminka říká - JAK KUDLA PADNE 😀 . Brambory na čtvrtky - dala bych se slupkou, ale byla hnusně špinavá, tak jsem je raději oloupala 😀 . Celé to dat do pekáče, pocákat olivovým olejem, osolit rovnou, přidat tymián - nejlépe čerstvý 😵 a pect pěkně dlouho, bo brambory trvají. Dýně změkne a slupka je poživatelná 😉
Ten dip - rozmíchám půlku zakysané smetany a asi 3 lžíce jogurtu bílého, osolím, opepřím, přidám nasekanou pažitku a 1 větší stroužek česneku 😉

remenova
3. říj 2012

@pitruskaskarolinkou Děkujííí, vyzkouším k véče 🙂