Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

radka_h
18. říj 2012

Zítra mám v práci raní tak se mi v troubě zapékají fleky z uzenýho. A chtěla bych upéct koláš a jablkama a medem. Našla jsem recept v časopisu a vypadá dobře a je v celku i lehkej, tak uvidím.

babulinkab
18. říj 2012

zítra budou výpečky, zelí a knedlík

pajenka
18. říj 2012

Dnes vařila restaurace, polévka kulajda a tilápie s bramborem, karamelový pohár. Na večeři obalovaný nízkotučný sýr v hrašce a nové brambory i se slupkou.

brusinka.pusinka
19. říj 2012

@petra.vavra Fazolový salátek
směs fazolí namočit a uvařit do měkka, scedit, nechat vychladnout,narájet šunku na proužky či kostičky, nastrouhat sýr,v mističce smíchat zakysanou smětanu velkou se 4 lžícemi rajského protlaku 3 lžičkami třtinového cukru, sul pepř majoránka a rozdrcený česnek dle chuti zamíchat a pak smíchat vše dohromady🙂 dosolit a dopepřit dle chuti🙂 žádná věda a moc dobré🙂

pajdula
19. říj 2012

dneska těstoviny se špenátem od včera a na večeři buřtguláš 🙂

marhulinka
19. říj 2012

Dnes krůtí výpečky,špenát a polentový knedlík a k večeři nejspíš pizza

sylvar
19. říj 2012

špagety s krájenými rajčaty, česnekem, slaninou a žampiony

evaviki
19. říj 2012

taky spagety 😀

krakorka
19. říj 2012

u nás dnes sekaná a opečený brambor 😉

petra.vavra
19. říj 2012

@brusinka.pusinka věeda určitě ne.... ale já fazole miluju, tak pořád hledám, jak je ještě připravit na další způsoby 🙂 děkuji moc

kammka
19. říj 2012

@brusinka.pusinka
@sylvar ach jooo,fazole, česnek....naprosto zakázané... a už na tyhle věci mám chuť..

dneska zbytek hovězího dušeného s rýží..na večeři asi něco na sladko, zítra přijede na brigádu švagr, to je mlsná huba, tak nevím vůůbec...chtěla jsem dělat koprovku, ale nikdy jsem ji u nich nejedla, tak to asi není oblíbené jídlo, můj chlap ji má sice rád, ale ten sní všechno.možná se cestou do školky stavím v masně, udělám špagety s boloňskou nebo kuřecí hnáty..polívku skoro mám, v lednici je rosolovitý hovězí vývar, přijde do něj zeleninka a obrané masko a rýže a nazdar..

a chystám se péct velký pekáč povidlových buchet

brusinka.pusinka
19. říj 2012

@petra.vavra
Fazole na smetaně

600 g sterilovaných masitých fazolí
1 lžička sušené saturejky
sůl
cibule
50 g slaniny
2 lžíce oleje
30 g hladké mouky
1/4 kostky masového bujónu(dávám vývar)
2 lžíce zakysané smetany
pepř
Fazole dáme okapat, zalijeme vroucí vodou se saturejkou a necháme přejít varem. Scedíme, te­kutinu zachytíme a dolijeme vodou na 750 ml.
Oloupanou cibuli a slaninu nakrájíme na kostičky. Slaninu rozškvaříme na rozehřátém oleji, přidáme cibuli a necháme zesklovatět. Zaprášíme ji moukou a za stálého míchání připravíme jíšku, kterou postupně podlévá­me připravenou tekutinou. Rozmícháme, při­vedeme k varu a vaříme zhruba 5 min. na mír­ném ohni.
Přidáme 1/4 kostky masového bujonu, vmí­cháme zakysanou smetanu, osolíme a opepří­me. Vložíme sterilované fazole, prohřejerne a okamžitě podáváme.

Jednoduché fazolové placičky
1ks vejce
100 g tuk na smažení
 chilli
 sůl
150 g hladká mouka
 majoránka
200 g vařené fazole
 mletý pepř
Doměkka uvařené fazole propasírujeme nebo rozmixujeme. Ke vzniklé hmotě přidáme mouku, vejce, koření, osolíme a vypracujeme těsto.
Těsto nabíráme lžící a vkládáme do rozpáleného tuku na pánev, kde stlačením vytvoříme placičky, které smažíme z obou stran dozlatova.
Jednoduché fazolové placičky jíme samotné, ale můžeme je použít i jako přílohu k masu (v tomto případě používáme vyšší dávku fazolí). Fazolové placičky lze podávat i studené.

Recept Kovbojské fazole
00g bílých fazolí
1/2 kostky bujonu
1 lžíce oleje
1 cibule
2 stroužky česneku
1 lžíce hladké mouky
150g klobásy
3 lžíce kečupu
mletý černý pepř
sůl
čerstvé bylinky na posypání

Recept Kovbojské fazole
Recept Kovbojské fazole

Den předem(ve vodě) namočené fazole slijeme, propláchneme a zalijeme čerstvou vodou, tak aby byly všechny ponořené. Dále přidáme kostku bujonu a uvaříme doměkka. Poté vývar scedíme a odložíme. Na pánvi s rozehřátým olejem osmahneme najemno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a pak zasypeme hladkou moukou, ještě osmahneme. Zalijeme 100ml vývaru a uvedeme k varu. Přisypeme fazole, na kostičky nakrájenou klobásu a povaříme. Nakonec přilijeme 3 lžíce kečupu, opepříme a podle chuti osolíme. Kovbojské fazole podáváme posypané čerstvými bylinkami a pečivem.

brusinka.pusinka
19. říj 2012

dneska oběd u babičky🙂 mám nočku tak k večeři udělám čufty s bramborem a fazolkami ale upekla jsme perníkovou bábovku🙂s jablíčky

aaadus
19. říj 2012

Dnes troška indie aneb když do schránky přiletí nový Apetit - kuře tandoori, pilaf s hráškem a rajčatová omáčka s koriandrem

ined77
19. říj 2012

u nás dnes rajská polévka s rýží a rybí filé na kmíně s br. kaší.
k večeři dětem cuketová polévka s krutonkama 🙂 .

jimmy1
19. říj 2012

já chci taky fazole, čočku, česnek, zelí 😎 no ještě si počkám...
dneska bramborovo-celerový krém, br.kaše a přírodní řízky zapečené na hořčici.

kristi
19. říj 2012

vyvar a kruti stehna s kasi

sal80
19. říj 2012

Kuřecí maso marinované v jogurtové marinádě s domacími americkými bramborami

kristi
19. říj 2012

dopadlo to takhle

kulenka
19. říj 2012

@tina1506 Ahoj, je tu někde recept na ten kringel? Vypadá to fakt zajímavě 🙂

werry
19. říj 2012

ahoj holky, neměly byste nějaký recept na jehněčí maso? dostala jsem od kamarádky a nevim, jak nejlépe ho využít, děkuji 🙂

tina1506
19. říj 2012

@kulenka http://www.mamincinyrecepty.cz/mazance-zaviny-b... pekla jsem podle toho, i když to tak nevypadá 😀 ale chuť fakt úžasná, zítra bude repríza 😉

kulenka
19. říj 2012

@tina1506 díky, zkusím to taky 🙂

krakorka
20. říj 2012

dnes u nás gulášek 😉

aaadus
20. říj 2012

Plněné papriky s rajskou a knedlíkem, jablečný koláč

xuxie
20. říj 2012

Zpátky doma a v kuchyni - vaření s desetidenním miminem a jeho dvouletým bráškou je docela dobrodružné a ještě to nesmí nadýmat 🙂

takže cuketovo-pastiňáková polévka s krupičkovo-parmazánovými knedlíčky. Losos s limetkou a tymiánem, pečené brambory s kmínem a mrkví. Pro chlapy ještě špenát s rozinkami a česnekem - ti můžou i prdíkovat 🙂

ined77
20. říj 2012

dnes zapékané kuřecí prsa se zeleninou pro mě a mladší, starší si vyžádal kuřecí řízky s bramborovou kaší a polévka od včera krémová cuketová 🙂 .

modelis
20. říj 2012

co dnes mám udělat pro 14ti měs. dítě, maso nemáme .. nechce papat ..

xuxie
20. říj 2012

@modelis rýžový nákyp s ovocem? Ten u nás zatím prošel vždycky 😉

ivett
20. říj 2012

tak u nás dnes kuřecí vývar a marocké kuře s citronovým kuskusem, hokus pokus podle receptu z Alberta a moc se povedlo a bylo to výborný...