Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

modelis
21. říj 2012

@zizala79 no malej mi to právě taky moc nechce jíst, hlavně kousky masa.. to musí být rozmělněné, brambora pomačkaná, rýže pomačkaná, ale zelenina, maso prostě najemno ...
Jinak co mi jí .. teprve teď jíme sem tam a jsem ráda, ale někdy vůbec nevím co mu dát ... dělám pomazánky - tvarohové, vaječné s rybičkami atd. ale chybí mi inspirace
nebo spíš nejsem tak zvykla vařit.. pro nás dospělé uvařím vždy něco, vesměs co dum dal, ale pro maloška je to těžký.. mám vytsklé recepty ale nějak podle nich nejedem, ale asi začnu a pomalu zkoušet co mu chutná a co ne.. jinak miluje červenou řepu, mrkvičku .) banán, jablko - dávám i k vařenému kuřecímu masu ..

zizala79
21. říj 2012

@modelis tak mě celkem jí "všechno", jakože ze zeleniny, vařím k tomu mini těstoviny/rýži/cous cous a maso namleté a uvařené s nějakou zeleninou, aby to nebylo suchý (a pak dávám do mrazáku víc porcí), zkoušela jsi dýni? normální nebo tu hruškovitou aj, to je dobrý, sladký a dá se krásně rozvařit a pomačkat, s čím děláš ty pomazánky? lučinu mi portvůrka nechce... červenou řepu musím teprve vyzkoušet, zatím jsem se k tomu nedostala

modelis
21. říj 2012

@zizala79 no dýňi chci zkusit, zamrazit si ji i jako pyré - tchánovci mají tři, takže kousek snad dostanu, popř. koupím tu hokaido, prý je dobrý .. pomazánky dělám nejvíc z pom. másla.. a nebo prostě dám žervé 2 lžícea k tomu vajíčko vařené a zblajzne to jedna radost ..
Te´d chci sehnat telecí maso a jehněčí a naporcovat .. já dělala vařené jídla do mražáku, ale maloch to jedl, nejedl, tak zkusím dát jen maso zamrazit a bude to .....

zizala79
21. říj 2012

@modelis jj, zeleninu si vařím do mrazáku třeba jednou za čtvrnáct dní udělám větší várku dvou tří druhů, moc velký ho nemáme, tak se tak skoro nic nevejde, ale je to nutnost, on mi toho sní na množství docela hodně, vařím skoro každý den (na dva dni), jakože jeden den obědy a druhý večeře (aj kaše ohřívám pak) a mám toho plný kecky 😅 tak mražák pomáhá

aaadus
22. říj 2012

Polévka od včera, malý si dojí hovězí s těstovinama, pro nás gyros a hranolky, malá šlichtičku - dýně, mrkev, brokolice.

Kde kupujete pastiňák? Chodím do Globusu a tam mají jen petržel.

marhulinka
22. říj 2012

U nás dnes maso s dušenou mrkví,brambor.

dandelion
22. říj 2012

bramboráky do trouby 🙂

kammka
22. říj 2012

my dnes s malou dojíme víkend... koprovka a kuřecí polévka s těstovinovým strouháním.. polévku dám k opbědu, pak pojedem nakoupit, vezmu knedlik, bude ke koprovce na večer, malou koprovka s bramborama nenadchla.. ☹ škoda, mně to teda chutná víc..
pak dojedem pro mlíko do kravína a možná stihnu dukátový buchtičky na zítra..
a co dál v týdnu, to nevím..

brambora20
22. říj 2012

špenát-brambor-volské oko
polévka s červené čočky s bramborem a mrkví

sylvar
22. říj 2012

vývar s písmenkama...

nikiii
22. říj 2012

Vepřové kotletky na houbách s bramborem.

diviska
22. říj 2012

rýži s brokolicí 🙂

nadja73
22. říj 2012

dusene veprove s mrkvi a brambor

handm
22. říj 2012

U nás dneska vepřové kostky na kari a rýže

nellygray
22. říj 2012

Vepřový vývar se zeleninou a vločkami a pečená krkovička se šťouchanými bramborami. A na večeři jsem právě dopekla žemlovku.

ia.
22. říj 2012

hovězí vývar ze včera a čerstvý frgál z Valašska (koupený, ale přímo z Cyrilovy pekárny z Valaškého Meziříčí)

zizala79
22. říj 2012

oběd čočka s mrkví a pórkem a volské oko, večeře obložený talíř

lenam
22. říj 2012

Holky, můžu poprosit o recept na dýňovou polévku a třeba i nějaký další recept z dýně? Děkuji!

zizala79
22. říj 2012

@lenam olej, cibule, česnek, pak dýně, mrkev, brambora (množství odhadem, nechat chvíli pak zalít vývarem, množství odhadem, nedělám kostku, tak to je na tobě, jinak dávám aj půl vývar, půl voda, nechám rozvařit, všechno to pomixuju aj cibule a česnek, vše, co nejvíc dohladka, nechám prostydnout a pak do toho zamíchám (v kousku té polévky rozmíchanou) smetanu na vaření a je to, samozřejmě po zalití vývarem sůl, pepř, případně petrželovou nať a rozhodně muškátový oříšek, miluju ji!

jo a do talíře před nalitím na plátky parmezán, případně jiný sýr, v horké polévce se krásně táhne, no mňam!

lenam
22. říj 2012

@zizala79 Děkuji za recept. Vypadá to velmi dobře. Zítra to zkusím. Tu zeleninu tedy lehce osmahneš a pak když naliješ smetanu do té trochy, tak to celé pak zase naliješ zpátky do polévky? 🙂

zizala79
22. říj 2012

@lenam jj, to jsem asi špatně napsala, rozmíchám si tu smetanu v troše polívky, aby to jako bylo dobře rozmíchané a vše má stejnou teplotu (bojuju s tím,a by se mi to nesrazilo, někdy se nezadaří), proto nechávám polévku vystydnout a pak míchám do pokojové teploty polívky smetanu o pokojové teplotě, takže rozmíchám a pak naleju a teprve přivedu k varu, ale to je jako můj postup, to si samozřejmě každej může dělat podle toho, jak je zvyklej 😅

jinak zeleninu tak míchám, aby se na ni dostal všude ten olej a aby se právě trochu osmahla a obalila se tou cibulí, to je prostě jen o zvyk

lenam
22. říj 2012

@zizala79 Moc děkuji!

babulinkab
23. říj 2012

frankfurtská polívka
zapečené vepřové přírodní řízky s volským okem a sýrem, brambory, zeleninová obloha - čalamáda z hub, cibule, papriky a mrkve

marhulinka
23. říj 2012

Dnes rajská s kolínkama.

evuss
23. říj 2012

dnes špagety s mletým masem (něco na boloňský způsob)
zítra: gulášová polívka, dukátový buchtičky s krémem

aaadus
23. říj 2012

Zelňačka, rybí prsty a brambory

beruskanula
23. říj 2012

kureci prsa zapecena se smetanou, syrem, jarni cibulkou a br. kase.... 🙂

ia.
23. říj 2012

gulášová polévka s mletým hovězím masem a houbama

prdecek
23. říj 2012

dneska sekaná a brambory a na večeři buď toto a nebo chlap donese z práce zapečené těstoviny s uzeným a špenátem 🙂

sarunatko
23. říj 2012

Rajská s masovýma kuličkama a knedlík nebo těstoviny.