Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ladyhacek
18. zář 2015

@lullli jen jí uvařím pak osolím (až po uvaření) pokud je potřeba scedím vodu a pak jen volské oko 🙂. Ale podle mě jde i na kyselo a s cibulkou 😉

sasanka033
18. zář 2015

@lullli ahoj - k te cervene cocce - nevim, jesti to neni nevyzadana rada 🙂 ale cervena cocka je hotova hrozne rychle, uvarena je asi za deset minut a nemusi se namacet, takze idealni🙂

lullli
18. zář 2015

@ladyhacek bezva, tak to bude dnešní rychlovka k večeři. děkuji 🙂 jo a proč se vůbec solí čočka až nakonec? vím, že se to tak dělá, dělám to taky, ale nevím proč :D
@sasanka033 jj, vím, díky 🙂 dělám z ní polévku a pomazánku. ale jen tak s vajíčkem mě to ještě nenapadlo právě.

sasanka033
18. zář 2015

@lullli soli se az nakonec, protoze jinak nemusi zmeknout🙂

sasanka033
18. zář 2015

@lullli polivku z ni delam taky, ale pomazanku? to zni skvele! dala bys sem prosim recept?

sasanka033
18. zář 2015

dneska jen testoviny s protlakem, cibuli, cesnekem a olivami a jeste mrkvova pomazanka

misao
18. zář 2015

Včera bramborová kaše s uzeným, dneska plněné papriky s rýží 🙂

ladyhacek
19. zář 2015

@lullli přesně solí se až po uvaření jinak by ztvrdla (vyzkoušeno nemá 😉)
pomazánka - je jich spoustu - já ještě nedělala asi ai bych jen přidala koření a rozmixovala 🙂

http://www.recepty.cz/recept/cockova-pomazanka-...

lullli
19. zář 2015

@sasanka033 Pomazánka z červené čočky - menší hrnek červené čočky uvařit, nastrouhat mrkev, prolisovat stroužek česneku, případně orestovat najemno nakrájenou cibuli, smíchat, osolit. Když nedávám cibuli, přidávám řepkový olej potom. Dobrá je i třeba s kari.
A díky za vysvětlení té soli 🙂

sasanka033
21. zář 2015

vcera: kuskus s veprovym masem, zeleninou a trochou protlaku
dnes: brokolicovy kolac

markyska88
21. zář 2015

Špenát, brambory, vajíčko 🙂

villetta
23. zář 2015
Uživatel villetta je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od villetta.

Krůtí prsa s omáčkou z hlívy ústřičné a štouchané brambory 🙂

sasanka033
23. zář 2015

dneska se vrhnu na recept ze skupiny Varime spolecne kazdy den - brambory zapecene s mletym masem a cervenou repou🙂

ladyhacek
23. zář 2015

moje falešná musaka 🙂 > těstoviny, omáčka ala bolognes, lilek, cuketa, sýr navrstvit, zalít bešmalem (nebo smetanou - dnes jsem zalila jen mlékem) a zapéct 🙂 > i manžel, který není zeleninový mi to pochválil 🙂

sofinulik
26. zář 2015

včera jsme dojedli rozlitane ptacky a dnes mame silny kachni vyvar s drobenim a pak rizoto s kachnim masem z polivky a zeleninkou🙂 v lednici jeste puncovy dort z oslavy 😉 zitra nevarim, mame z dneska a jdeme na pout 🙂

zlatkavlk
26. zář 2015

U nás dnes uzená polévka s rýží a zeleninou, kuřecí řízečky s bramborem a rajčatový salát s bazalkou... navrch sklenička burčáku 😀

sasanka033
30. zář 2015

bulgurove placicky s cervenou cockou a zapecene smetanove brambory s cibuli a hraskem.

avano
30. zář 2015

Špagety podle Jamieho Olivera🙂 špagety, mušle, ryba, bazalka a rajčátka

lullli
30. zář 2015

Dneska byla jenom pórková polévka.

jaja01k
30. zář 2015

@sasanka033 Mohla bych poprosit o recept na bulgurové placičky? Zní to moc dobře 🙂

jitavrtule
30. zář 2015

tenhle týden jedem klasiku 🙂
pondělí luxusní tříapůlkilová kačena z domácího chovu s knedlíky a zelím,
včera dýňová polévka a pečená podzimní zelenina s duhovým pstroužkem
dneska pórková polévka s vajíčkem a tvarohové knedlíky se švestkama.
plus testuju nového robota, takže dneska postrouhal hromadu mrkve na salát a včera mi pomohl s jablkama na koláč. zatím velká spokojenost!

sasanka033
30. zář 2015

@jaja01k ja jsem uz mela koupenej bulgur s cervenou cockou viz foto a na krabici je prave i navod na ne🙂 nejdriv se povari ta smes dle navodu. az to trochu vychladne, pridas cesnek, majoranku, bazalku a vajicko a strouhanku, nebo neco jinyho na zahusteni. pak se udelaji v ruce placicky a smazi se z obou stran, posypany jeste strouhankou. ale ja je teda dala na plech a pekla bez strouhanky, jen jsem namazala pecici papir a potrela je trochu olejem i shora.

sasanka033
1. říj 2015

dneska jsem v podstate nebyla doma a ani moc pak nemela z ceho varit. takze co dum dal: cibuli se zmrazenou zeleninou na panev, zalit zbytkem smetany, trochu kari, pridat krabi tycinky a smichat s ryzi.

iveta93
1. říj 2015

Super téma. 🙂 S dovolením se přidám. 😀
Dnes jsem poprvé dělala špenátovou polévku - co dům dal. V 750 ml osolené vody jsem dala vařit špenát, přidala 2 menší brambory vařila 15 minut, přidala jsem masox a 4 stroužky česneku. Zamíchala jsem cibulku co jsem osmahla dozlatova a zahustila 2 vejci. Je to rychlejší varianta, ale můžu se po ní užrat. 😀

jitavrtule
4. říj 2015

U nás se momentálně hromadně umírá na rýmu - Ela je nemocná od pondělka, v průběhu týdne lehl muž a dnes definitivně i já ☹ Takže jídlem teď hlavně zabíjíme bacily - česneková pomazánka, česnečka, zelňačka..
Výjimkou byli dneska k obědu vynikající pečení pstroužci s vařeným petrželkovým bramborem.
Trochu jsem se bála, jak se na česnek a zelí bude tvářit malá (plně kojená), ale zřejmě jí to nijak nevadilo. Resp. co jsou prdy proti odsávání rýmy... 😖
Přes víkend padl makový koláč s kefírem a citronovou polevou, takže právě vybírám co upeču dalšího..vypadá to na zítra buď na linecký koláč s jablky (http://www.pradobroty.cz/2014/11/linecky-kolac-...), do kterého si ale trošku upravím náplň nebo zkusím linecké koláčky s tvarohem (inspirace odtamtéž).
Minulý týden jsem podle Pradobrot dělala Tvarohové řezy se skořicovou polevou a jablky a byly výborné.

eleanor100
5. říj 2015

Dneska Vepřové plátky na přírodno. Plátky vepřové krkovice osmažit na másle ve velkém hrnci, každý plátek zvlášť, přidat vodu a dusit doměkka. Plátky vyndat, trošku zahustit pohanovou moukou a plátky přidat.

jitavrtule
5. říj 2015

Tak dneska nakonec vyhrála indie - kuřecí dušené s rajčaty, chilli papričkou & červenou čočkou, kořeněné garam másalou, zázvorem a římským kmínem. k tomu basmati rýže, kydanec smetanovýho jogurtu a trocha celerový natě.
Sice mám rýmu, ale co se jídla týče, mám se báječně 🙂

barulina
5. říj 2015

sekačka, br. kaše a okurka

pomnena
6. říj 2015

jahly s grilovanou zeleninou co dum dal-cibulka, cuketa,rajcata a balkanskym syrem 🙂 mnam

aqeris
6. říj 2015

dneska mám hovězí stejčky na česneku a tymiánu s dýňovou kaší 😉