Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
21. črc 2011

@medvide1
cukeťak
takhle ho děláme u nás doma 😉
40 dkg najemno nastrouhané cukety, 10 dkg nastrouhaného sýru, 25 dkg salámu na kostičky, 4 vejce, 1/2 prášku do pečiva, 1/4 litru polohr. mouky, 1 dcl oleje, lžička soli, celá palička česneku, malá cibule, majoránka, špetka pepře. Se solí opatrně, stačí půl lžičky, sýr a česnek obsahují soli dost. Pro děti nemusíte solit vůbec.

POSTUP PŘÍPRAVY

Všechny suroviny smícháme, vodu z cukety sliji pouze, pokud je čerstvě utržená ze zahrady, ale nevymačkávám. Těsto má mít konzistenci jako na bramborák, pokud se vám zdá přesto hodně řídké, přisypejte ještě mouku. Když nemáte salám vcelku, můžete dát salám krájený na kolečka, nebo angl. slaninu, jakoukoliv uzeninu, kterou máte v ledničce.
Dávka, kterou uvádím, je pro jednoho zdatnějšího jedlíka, pokud chcete zasytit víc strávníků, udělejte na dva plechy z dvojité dávky. Pečeme 40-45 min. na 180°C.
Tento recept mám od své babičky, nejlepší je teplý a pokud zbyde, tak i studený - jako příloha k čemukoliv, nebo jen tak.

babulinkab
21. črc 2011

@simonceli já taky napíšu svůj recept -na trošku oleje oprahnu cibulku, pak přidám mrkev na kolečka a oprahnu taky, potom zaliju horkou vodou, přidám červenou čočku a brambory na kostičky, přidám ještě kostku alnatura zel. bujonu, vařím cca 20-30 minut, na konci přidám trošku octa a majoránky

petule33
21. črc 2011

@medvide1 to je takovej nákyp z cukety moc dobrý muže se jist i studený recept je:1 cuketa,salam-turisticky,dietní,sůl,pepř,majoranka,podravka,4 vejce,polohruba mouka,trochu oleje,cesnek,strouhanku,z bilku snih a nakonec kyprici prasek do peciva.Muzeme vylepsit syrem-cihla.Vymastit plech a pect asi 30 minut 🙂 😉

jimmy1
21. črc 2011

zeleninový krém s opečeným toustem a tvarohové knedlíky s borůvkama 🙂

medvide1
21. črc 2011

@petule33
@brusinka.pusinka diky moc to zni dobře asi udělam 🙂

simonceli
21. črc 2011

@babulinkab díky za recept, taky vyzkouším.....

medvide1
21. črc 2011

Jinak mi dnes na oběd měli rajskou s těstovinama, a k večeři bude lilek s rajčetem zapečený se sýrem a vařený bramabor

reruna
21. črc 2011

dnes byla nudlová polévka a lasagne

brusinka.pusinka
22. črc 2011

dneska krupková polévka z uzeného maska a šunkofleky s okurkovým salátkem

jimmy1
22. črc 2011

svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem

reruna
22. črc 2011

polévka květáková, pečená kuřecí prsa ve smetaně, rýže

mikkisek
22. črc 2011

dnes srnčí na bylinkách, houskový knedlík z domácí pekárny+červené zelí (já bohužel bez zelí). Na svačinu jablková rychlá buchta.

Holky, poradíte? Manžel koupil místo obyčejného salka zkaramelizované - jak ho mám využít? Vím že některá z vás promazávala mezi dortové oplatky ale to si myslím,ž e by bylo pro nás moc sladké.

brusinka.pusinka
22. črc 2011

@mikkisek
upekla bych piškotové těsto a udělala roládu , Mléko vyšlejhala do krému s máslem a Přidala trochu oříšku nasrtrouhaných a roládku pomazala i zvrchu a obalila v oříškách nebo kokosu 😉

brusinka.pusinka
22. črc 2011

Roláda s Karamelovým krémem a ořechy
5 vajec, 150 g cukru krupice, 60 g polohrubé mouky, 50 g mletých ořechů, 1 lžíce oleje.
Krém: 250 g másla, 1 plechovka salka
mleté ořechy na zdobení
Postup

Vejce s cukrem ušleháme do husté pěny, vařečkou vmícháme mouku, ořechy a olej. Rozetřeme na plech vyložený pečícím papírem a upečeme v troubě vyhřáté na 200 stupňů asi 10 minut. Po upečení sundáme i s papírem z plechu a svineme v roládu, necháme vychladnout.
Krém: neotevřenou plechovku vaříme ve vodní lázni pomalu 1 a 1/2 hodiny a necháme vychladnout, nejlépe přes noc. Ve šlehači vyšleháme máslo s karamelizovaným salkem do pěny.
Roládu po vychladnutí rozvineme a pomažeme karamelovým krémem. Srolujeme, povrch potřeme krémem a posypeme mletýma ořechama a necháme v lednici vychladit.

aaadus
22. črc 2011

Kuřecí stehna s rýží, okurkový salát se zakysanou smetanou

kammka
22. črc 2011

vepřové plátky pečené v cibuli a bramborách, zalité smetanou, nevim jak se to přesně jmenuje..kovářské kotlety?? akorát je to kýta, kotlety jsou někde na dně mrazáku ☹

simonceli
22. črc 2011

kuřecí vývar s domácími nudlemi, koprová omáčka s hovězím a gnochi

zuzi82
22. črc 2011

krůtí plátky s mandlemi na smetaně, rýže

babulinkab
22. črc 2011

polívka houbovo-zeleninová
smažený květák+žampiony, brambory, šopák

miskadis
22. črc 2011

Bramborová polévka, palačinky buď se skořicí a cukrem anebo s kahudou🙂

mamkamarketa
22. črc 2011

zeny nekupuvala si nektera z vas nekdy casopis ''snadne vareni'' rok 08 shanim recept na jednu buchtu

jinak my dneska meli pecenyho halibuta a mrkvovy pilaf

aaadus
22. črc 2011

@mamkamarketa mám leden - červenec, pak to tuším přestali vydávat

mamkamarketa
22. črc 2011

@aaadus maaas???? prosim prosim mrknes mi (tusim byl to kveten nebo cerven) kolac podle nejake pani s pudingem,zakysanou smetanou a jahodama-byl uzasny,jen jsem si ho nezapsala a o casopis prisla ☹

mamkamarketa
22. črc 2011

@aaadus budu ti moc vdecna 😵

reruna
22. črc 2011

@mikkisek vyšlehej zkarameliované salko s 1 máslem a máš super krém do jakohokoli piškotu, dortu atd. pokud se ti bude zddát moc sladký, tak se dá ještě nastavit 1 karamelovým pudinkem uvařeným v 300 ml mléka bez cukru, vychlazeným.

mikkisek
23. črc 2011

@reruna@brusinka - děkuju moc!
dnešní oběd stejný jako včera, večer se chystám na minilangoše a na zítřek mám nachystané klatovské rarášky podle vojtíšek - už se těším, snad nic nezkazím.

beisis
23. črc 2011

čínu s rýží

marzim
23. črc 2011

Langoše

anieanne
23. črc 2011

Dnes byl pečený guláš, nejlepší je s čerstvým chlebíkem, ale ráno jsem ho zapomněla koupit, tak s těstovinou 🙂

jajina87
23. črc 2011

dneska máme zeleninovou polévku a pečený kuřátko s bramborem..nakonec bych chtěla ještě stihnout upíct linecký tvarohový koláč🙂