Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
25. led 2013

@beruskanula hele rovnou mi napiš jídelníček na celej tejden, máme zjevně stejný chutě
jdu do pekárny naházet suroviny na buchtičky..

k tomu vyndám z mrazáku nějaký kosti na polívku, asi kostru z kuřete, nebo kachny..
a v neděli bychom si mohli dát kachní prsa se šťouchanými brambůrkami..
al jistý to neni, třeba mně napadne něco z něčeho, co zabere v mrazáku ještě víc místa 😀 protož zabíjačkové období se blíží 😀

kammka
25. led 2013

ale hrách taky neni špatnej nápad...

ia.
25. led 2013

@maxinkaa pls recept na plovdivské maso.....
dnes zeleninová polévka, malej má teplotu po očko, takže mu to stačí a mě taky, na druhé jsem měla tabulku mléčné čokolády 😲
zítra zeleninová polívka ze dneška a uzené s kaší, kys.okurek
v neděli polívku ještě netuším a buď guláš s těstovinama, nebo segedín, mám tam vepř.plec, tak uvidím, co s ní....

kammka
25. led 2013

@ia. hlasuju pro segedín 🙂 knedlík můžeš koupit 😀 a zelí je zdravý 🙂
jinak my máme běžně v týdnu k obědu jen polívku.. a v létě zase o víkendu bez polívky, zato v zimě, to si žerem.... a za chvíli začínají zabíjačky :-P to abych začla s dietkou, abych mohla hřešit a neměla na jaře sto kilo..hezky co v tejdnu zhubnu, to o víkendu naberu tra la lááá

ia.
25. led 2013

@kammka myslím že segedín vyhraje 😀 odpol jedu do lidlu, tam maj výborný houskový knedlík a mí chlapi jsou nenároční, kupovaný jim neva 😀

kammka
25. led 2013

@ia. taky jedu odpo do lidlu, pro mlíko.. na tomhle mejdle se do kravína bojim ☹

monyliny
25. led 2013

U nás vývar s králíka se smetanou 😝 Já to nemusím,ale manžel ji má rád 😉 Jinak kuře na paprice s rýží a jablečný štrůdl 🙂

zuzi82
25. led 2013

Vepřové kostky na cibuli a česneku, kluci měli bramborový knedlík a já rýži. 😉

kajalka
25. led 2013

Brambory na rozmarýnu v troubě a k tomu steak z tuňáka a filet z platýze.. ryby jsou premiéra, tak snad budou dobrý.

zizala79
25. led 2013

holky, máte někdo "lis na těsto"? takové (ruční) tvořítko na sušenky, např. http://pribory-kucharske-pomucky.hyperzbozi.cz/...
uvažuju o tom, protože ty máslové, co jsem tento týden dělala, jsou fakt boží a chtěla bych je dělat častěji, ale do těch formiček, to je očistec... na Vánoce ještě, ale jen tak? 😔

nikiii
25. led 2013

@zizala79 Jojo, přesně ten mám, zatím jsem to zkoušela jen jednou na vánoce a měla jsem asi blbý těsto, takže to vůbec nešlo, ale s dobrým těstem by to mohlo být super.

kammka
25. led 2013

@zizala79 moje máma má takový ale celokovový, dost se divím, že s tím nedělá i během roku jen tak k čaji

já jdu vytáhnout buchtičky z trouby, vzbudím malýho a pojedem pro holku do školky..ten lidl asi nechám na zítra...

beditha
25. led 2013

Halušky, zelí, bryndza a svařák🙂

ia.
25. led 2013

@maxinkaa supr, díky 😉

janicka1984
25. led 2013

domácí pizza

nikiii
25. led 2013

@janicka1984 Ta u nás bude zítra 🙂

zizala79
25. led 2013

@nikiii a jaký těsto? já mám odzkoušené tohle (do těch formiček) http://recepty.vareni.cz/maslove-testo-s-vuni-p... a teď to tady máme jen tak v kuchyni na talířku (ne v krabičce někde), no to se totálně rozpadá, rozplývá, to je taková lahoda 😵 a přijde mi, že je celkem patlavý, když se pak po rozležení a vyndání z lednice zpracuje, ale nevím právě, jak by si s ním poradila ta mašinka

@kammka o tom jsem taky někde četla, ale tohle od tescomy mi přijde hodně dostupný a jedna kamarádka si to vychvalovala na polevy/zdobení, že by to jako byly dvě mouchy, ale chtěla bych právě názor na to sušenkování

nikiii
25. led 2013

@zizala79 Já už jsem ho smazala, protože se mi na to právě neosvědčil, ale bylo taky takový patlavější, a ten lis to těsto pak nedokázal jakoby odtrhnout. Ale v návodu k tomu byl taky recept, tak zkusím vyzkoušet ten a dám ti vědět jak to dopadlo. Já jsem si to právě taky kupovala kvůli zdobení, a ještě jsem s tím dělala Pařížský rohlíčky.

luznicarka
25. led 2013

@zizala79 mám a sem s ním naprosto spokojená je skvělej mám i kovovej ale ten stojí za prd todle je bomba a nemůžu si ho vynachválit http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18086 a dělala sem todle těsto a opravdu skvělý 🙂

zizala79
25. led 2013

@luznicarka děkuju 🙂

luznicarka
25. led 2013

@zizala79 neni zač 🙂

nikiii
25. led 2013

@luznicarka Taky si opíšu 🙂 Můžu se zeptat ještě, jak donutíš ty sušenky odtrhnout se od lisu? 😀

luznicarka
25. led 2013

@nikiii mě se odpojujou samy ale keyž ne pomáhá studená voda namočit před tím do studený vody 🙂

kammka
25. led 2013

tak mám upečený buchtičky, skoro hotovou hrachovku, v lednici půl pekáče těstovin se špenátem...říkám si, jak je to super, že zejtra nebudu muset skoro vařit.. a příjde chlap a oznámí mi, že zejtra příjdou chlapi na práci..takže pečený kachní žaludky, s bramborem a tatarkou, prej je to super

nikiii
26. led 2013

My dnes uzenou polívku, domácí pizzu a ke kafíčku na odpoledne perník, buď povidlový, nebo s ořechy a brusinkami, ještě nevím jistě.

white_tie
26. led 2013

My máme dnes rizoto s kuřecím masem. : )

janicka1984
26. led 2013

bramborové knedlíky plněné uzeným masem, bílé zelí

zuzi82
26. led 2013

Králičí játra v těstíčku a bramborová kaše 😉

zizala79
26. led 2013

jídlo dnes ještě nevím, ale včera jsem dělala "dort" pro kamaráda, ovšem soudruzi udělali někde velkou chybu a je to na prd, krém se srazil a špatně to tuhne. beru to jako nultý pokus! snad to aspoň bude sladký, kamarád je naštěstí velmi nenáročný. jo, jsou to bebe řezy, abych nezapomněla