Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

katka_mel
15. bře 2015

Vepřové nudličky s žampiony a šťávou s těstovinama.

princeznablanda
20. bře 2015

Dneska ke snídani jsem dělala tousty s taveným sýrem a se šunkou a kečupema cibulí a k obědu jsem dělala rajskou omáčku a k tomu knedlíky a polévku andělskou a k večeři dělám bramboráčky s masem lkuřecím a sálámem pllněným a k svačině budu dělat odpolední pudink s piškotami a jahodami 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵

maxinkaa
20. bře 2015

My dnes ráno ovesnou kaši s oříšky, holandksé kakao, banán. K obědu jsme měli milionovou polévku, zeleninové rizoto s parmazánem a na večeři bude grilovaná zeleninka 😉
Zítra bude frankfurtská polévka a tymiánové karbenátky se salsou z rajčat a brusinek s pečenými bramborami.
V neděli u maminky 🙂 minestrone, roštěnky se šťouchanými brambory, zeleninový salát

katka_mel
20. bře 2015

Včera i dnes paprikáč z vepřového masa a houskový knedlík. 🙂

katka_mel
21. bře 2015

Zeleninová polévka a palačinky s marmeládou, broskvemi a šlehačkou.

lucifereeek
21. bře 2015

vepřový řízek s bramborem a okurkem

katka_mel
23. bře 2015

Včera jen vývar a koupená pizza a dnes brambory s jelitem a jitrnicí.

katka_mel
24. bře 2015

Fazole po hustu s párkem a opečenou cibulkou, chléb.

nikita_z_prahy
24. bře 2015

Včera jsem měla karbanátky s bramborovou kaší, dnes si udělám "rizoto" na trochu jiný způsob (zelenina - kukuřice, hrášek, mrkev + sojové kostky ochucené hovězím bujonem od Knorru) dělám to tak často, je to výborné... a na zítra plánuji nějakou dobrou polévku 🙂

ladie
24. bře 2015

Čt, pá gulášová polévka, svíčková, domácí houskový knedlík.
Sobota rajská polévka s noky, karbanátky, brambory, okurková salát.
Neděle čočková polévka, tagliatelle s lososem a smetanou.
Včera bílá mrkvová polévka, špenát, br.knedlík, uzené maso.
Dneska uzená polévka, smažené žampiony, brambory a caprese.

Na zítřek snad zbyde polévka a mám chuť na bramboráky - tak budou plněné sýrem. Mňam.

jaynie
24. bře 2015

Dnes jsem dělala kuřecí maso s dušeným lilkem, zítra se chystám na rizoto po italsku se zeleninou (rýže carnaroli, mrkev, brambory, kukuřice). Snažím se o rychlejší jídla a dost zeleniny.

p.e.t.u.l.k.a
26. bře 2015

@ladie jak děláte tu mrkvovou bílou polevku

ladie
26. bře 2015

@p.e.t.u.l.k.a jednoduše - na kousku másla osmahnu mrkev (já krájím na čtvrtkolečka, máma strouhá nahrubo, tchýně dává kusy jako pro dřevorubce 😀 ), zapráším lžící hladké mouky, ještě chvilku osmahnu. Zaliju vývarem, přidám hrst rýže a uvařím doměka. Nakonec přidám deci, dvě mléka na zjemnění a něco zeleného (třeba pažitku). Dochutit a je to.

ladie
26. bře 2015

@jaynie Brambory do risotta? To slyším poprvé 😕 Jaké to je?

p.e.t.u.l.k.a
26. bře 2015

@ladie děkuji jdu na to 🙂

Takže u nás dnes mrkvová bílá polévka a kuře na paprice s těstovinou 🙂

jitavrtule
26. bře 2015

dneska budu péct plněný žampiony portobello (uvnitř polníček, jarní cibulka, gouda, slanina, trochu tvarohu a rajčatový pesto) a asi bramborový placky, na který mám strašnou chuť plus udělám salát z řapíkatýho celeru, kterej mi tu leží jako mrcha už pár dní 🙂

mon_88017
26. bře 2015

Dneska jedem ve velkým stylu alá školní jídelna, takže řízek s brkaší a vokurkovej salát 😅

peroli
26. bře 2015

já dnes poprvé budu zkoušet jakože hogofogo jídlo - Hovězí líčka.. doufám že recept neskončí "a za stálého míchání lejeme do haj*lu" 😀 😀 😀

mon_88017
26. bře 2015

@peroli budu držet palce 😅 Mně takhle jednou skončila piškotová roláda a takovejch sprostejch slov eště Guantanámo asi neslyšelo 😀

jika10
26. bře 2015

U nás dneska zeleninová polívka a kuřecí nudličky v nivovém těstíčku a salát z horkých brambor

kammka
28. bře 2015

@peroli líčka jsou super dělaná hodně pomalu, my je milujeme v omáčce, nejlíp koprovce, ale musí to bejt super třeba s křenovkou...

my dnes pečené krůtí palice a pečená zelenina, vše v jednom pekáči: brambory, cibule, mrkev, řepa, kus rajčete kvůli šťávě...na tymiánu, oreganu..
k tomu polévka z červené čočky, tu jsme dnes dojedli

včera pečený králík s bulgurem a zeleninkou

čtvrtek žemlovka

středa vařila babička, já nebyla doma: pečené kuře s brkaší
úterý vařila babička.... kuřecí prsa se zeleninou a rýží...

jaynie
29. bře 2015

@ladie ty brambory v rizotu jsem poprvé jedla kdysi v Itálii a taky mě to tehdy dost překvapilo. nedávám jich moc, spíš jen jako jeden z druhů zeleniny a v tom italském rizotu je to moc fajn. hlavně je to celé rychlé a jednoduché 🙂 jinak brambory moc nemusím, ale třeba v tomhle mi sedí.

katka_mel
30. bře 2015

Dnes byla krupková polévka a anglická s bramborem.

prirodnizena
3. dub 2015

Vykouzlila jsem s dětmi rychlo sváteční snídani v podobě dortíku, po kterém ráno zatoužily. Ze zbytku rýže z večeře a naklíčené pohanky. Jednoduše bez marcipánových kanýrů 🙂

mon_88017
3. dub 2015

Fazolová polívka. A když se odpoledne hecnu, tak upeču králíka na česneku, se špenátem a bramborknédlem 😵

prirodnizena
3. dub 2015

a tady jsou fotky 😵

lucifereeek
3. dub 2015

hrachová polévka, kuřecí plátek se šunkou s kuskusem a zeleninovým salátem

jitavrtule
3. dub 2015

Dneska pronikám (poprvé) do tajů indické kuchyně a vařím jehněčí rogan josh. A jsem z toho nadšená, protože je to už teď v průběhu vaření strašně dobré a přitom se to a) dělá samo na plotně a za b) to ani není nijak zásadně náročné suroviny, snad jen vyjma koření, které stejně doma mám a navíc se nekazí.
Nejhorší část jsem absolvovala včera, když jsem po rozmražení velkého pytle s nápisem "jehně-ořez" zjistila, že jsem tam zamrazila všechno co se mi nevešlo jinam - tj kousky z boků a břicha, hodně blanité. Takže jsem nadávala jak špaček a po odblanění z toho bylo sotva 400 gramů masa.
Jako jídlo pro děti a kojící matky to úplně není, ale pro nekojící matky a odrostlejší matky v pohodě, pokud by se trošku ubralo na chilli.
Pokud by mě někdo chtěl následovat, tady je recept:
400g jehněčího na kousky jsem naložila do cca 250 ml dobrého řeckého jogurtu přes noc. V hmoždíři utřela tři stroužky česneku a asi dvoucentimetrový kousek oloupaného zázvoru na pastu. V mixéru umixovala dvě střední cibule a dvě odjádřená rajčeta na kaši. No a pak už je to šup šup - na másle minutku orestovat zázvorovo-česnekovou pastu, pak přidat dvě lžíce rajčatového protlaku (mám doma tubu z DM od Alnatury), krátce zarestovat, přidat cibulovo-rajčatovou kaši a přisypat koření - lžíci mletého koriandru (semínka), půl lžičky chilli, půl lžičky kurkumy a dva bobkolisty. Za stálého míchání restovat ještě zhruba 10 minut na středně velkém plameni (v mém případě indukc 12 ze 14 stupňů). Pak tam prásknout maso i s vším jogurtem, přiklopit poklicí a zhruba třicet minut vařit za občasného míchnutí na mírném plamínku (indukce 6/14) . Po 30 minutách přisypat půl lžičky Garam Masala směsi koření (ta vůně!) a dusit přikryté dál do měkka. Kdyby se to moc odvařovalo, tak přilít vodu, ale ne moc. Bude zítra k obědu s basmati rýží uvařenou s hřebíčkem, skořicí a rozinkama.
A ještě mi tu chladne banánový chlebíček ze dvou polomrtvých banánů, ten bude zítra s sebou na návštěvu ke kamarádům 🙂

aventas
4. dub 2015

Holky mam hrozne hloupy a zacatecnicky dotaz muzete mi napsat jak delate drozdovou polevku? predem dekuji za odpoved🙂

edeltraut
4. dub 2015

Na dnes rajská s těstovinami, na zítra slepice na paprice s knedlíkem a v pondělí bude hlavička 🙂. Jinak všechny dny vývar 😉.