Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

dasara
1. kvě 2015

těstoviny se smetanovo-sýrovou omáčkou se špenátem a krůtím masem

joannah13
1. kvě 2015

my máme bramboračku a pak kuře s rýží 🙂

kajalka
1. kvě 2015

U nás je hovězí polívka s játr. knedlíčkama. I když-polívku neumím, je v tom tolik zeleniny a ostatní náplně, že na vodu není už moc místa 🙂

jitavrtule
1. kvě 2015

dusene hovezi po italsku s jasminovou ryzi a tvarohovy jahodovy knedliky. na zitrek ke kamaradum krtkuv dort na plech.

katka_mel
6. kvě 2015

Dnes zbylo od včera vepř. maso na kari, jen dovařím těstoviny a brokolicová polévka

jarkakr
7. kvě 2015

Dneska byli játra na přírodno s kmínem, příloha rýže. Vývar se zeleninou z vepřové kosti. Dezert lískooříškové muffiny. Zítra bude smažák a smažený žampion s bramborovou kaší a doufám, že k tomu stihnu udělat strouhaný salát z mrkve a řepy a okurky. Bramboračka. K snídani snad udělám palačinky, mám na ně nějakou velkou chuť 🙂.

katka_mel
8. kvě 2015

Tak dneska jsme byli v zoo, takže jsme si tam koupili vývar s nudlemi, čínu s hranolkama a párek v rohlíku. Samé zdravé věci. Zítra jedu s holkama na oběd k našim, tak se necháme překvapit a teď jsem dovařila vepřovou směsku ke chlebu a vývar na zítra pro tatínka, aby měl co jíst. 😀

kammka
14. kvě 2015

máme moc vajec...
takže na dnešek k večeři a tím na zítra k obědu pro mně a kluka sekaná plněná vařenými vejci s brkaší a brokolicí v páře.
na sobotu šunkofleky z uzených žeber, fleky domácí vaječné, zapečeno v rozkvedlaných vejcích.. polévka hráškový nebo pórkový krém, ještě nevím..
v pondělí zelenina dušená na másle s těstovinama,
v úterý kuřecí kousky se zeleninou a kuskusem, večer větší jídlo, tatínek měl 40, vepřoknedlozelo a větrníky z odpalovaného těsta..
včera jsme k obědu a k večeři dojedli zbytky a k tomu byla ještě kuřecí polévka,tu jsme dojedli dnes k obědu...

zo_ja
14. kvě 2015

@kammka Jak může mít někdo MOC vajec 😀 Závidíme. Vajíčka na slanině a 20 jich je pryč... Nákyp a dalších pár pryč, něco upéct a jede se druhý plato... Já těhotná nebo kojící dávám 4 vajíčka k fazolkám nebo špenátu.... pacholata se taky nežinýrujou... Ale ty zdroje holt většinou nejsou... 😒

kammka
14. kvě 2015

@zo_ja no jak.. tak: máte chlapa , který vyrostl v paneláku, na rozdíl od vás.. na venkov jezdil k babičkám a dědečkům.. pak si pořídil napřed koně, pak barák na vsi a postupně různá zvířata.. čím víc jsem se ho snažila ujistit, že 5 slepic stačí, tím víc jich každý rok přivezl z drůbežárny.. letos 12... takže máme 25 nosnic, z nich 5 teď sedí na vejcích, k tomu těch 12 kuřic.. momentálně máme denně 10 - 15 vajec.. prodáváme pravidelně, ale doma jich stále zůstává moc: příliš velká, příliš malá, šišatá, naklovnutá, moc špinavá.... nebo občas najdu nějaké tajné hnízdo ve stodole nebo pod balíkem slámy.. ta jsou pak odložená na zpracování při vysokých teplotách, takže buchty, piškoty, bábovky nebo šunkofleky 😀

kammka
14. kvě 2015

@zo_ja a odkud jsi??? můj chlap občas veze do Prahy i vajíčka od známých, tady je za 4kč neprodají, tak jsou rádi.. 🙂

katka_mel
17. kvě 2015

Včera zapečené těstoviny a dnes polévka česnekačka a kyselice. Druhé nebylo.

jarkakr
17. kvě 2015

Naložila jsem na zítra kousky prorostlejšího masa do pampeliškového (pokus) medu, grilovacího koření apod, jen je zítra osmažím, k tomu udělám asi rýži (když se mi bude chtít, tak hranolky). Polévka z dneška vývarová z vepřové kosti se zeleninou a kapáním.

katka_mel
20. kvě 2015

Předevčírem špenát, noky, vejce, včera špenátová polévka a brambory s cibulkou a dnes pečené kuřecí stehna s rýží.

maxinkaa
20. kvě 2015

Brokolicové placičky se sýrem, bramborová kaše, zeleninová polévka s knedlíčky, zítra asi rizoto, v sobotu jdeme na haluškiádu a v neděli zelňačka, plněné papriky, rajská, těstoviny

smallinka
20. kvě 2015

rychlá pizza co dům dá bez kynutí 😎 + můj první cheesecake 😉

ladie
20. kvě 2015

Já už fakt nevím co vařit. Na dnešek jsem udělala bramboračku + asi budou nudle s mákem nebo vytáhnu z mražáku ovocné knedlíky.

A zítra asi plněné papriky, čímž děkuji @maxinkaa za tip.
A v pátek to vidím na maso na kari s těstovinami, inspirovala mě @katka_mel

nikita_z_prahy
21. kvě 2015

Mně už začíná docházet inspirace 😀 no včera jsem nám udělala k večeři výbornou domácí sekanou. Ogrilovali jsme si k tomu pár chilli papriček. Na dnešek se chystám udělat skvělou chřestovou polévku. Jako základ používám tu krémovou od Knorru a pak přidám další ingredience podle aktuální chuti - dnes to bude opečená slanina, vejce, kopr a pár kousků krevet. To máme doma hrozně rádi. Na zítra zatím nevím stoprocentně... asi nějaké dobré rizoto.

jarkakr
21. kvě 2015

Zapečené vepřové plátky s nivou, k tomu pečené brambory a zelenina. Vývar z kosti se zeleninou, manželův nejoblíbenější.

jarkakr
21. kvě 2015

A zítra čočka s volským okem nebo pro muže s párkem a polévku ještě nevím.

martina468
21. kvě 2015

dnes karbanátek s bramborem,zítra rizoto

veronika182
22. kvě 2015

No manžel si odnesl do práce pečené krůtí stehno se zelím a knedlíkem a já mám dneska asi dietu 😀 zítra bude čočka s volským okem a opečeným tlustým párkem - prostě rychlovka a v neděli kynuté knedlíky s ovocem.

mon_88017
22. kvě 2015

Dneska se mi nechce, takže upeču filé (jen na másle a na kmíně) a k tomu vařenej brambor. O víkendu uvidim, maj přicestovat naši, tak podle toho, na co budou mít chuť, ale mohli by mít chuť na karbanátky, páč já ji teda mám pořádnou 😀

jitavrtule
22. kvě 2015

Teď to vypadá, že jsem od porodu nic neuvařila 😀 ale není to pravda, naopak, ještě v den porodu jsem upekla makovou bábovku (kterou mi pak můj muž nosil do porodky na sváču 🙂 ), s kontrakcema po 10 minutách dovařila hovězí na houbách a rychlou směs s nudlema a zeleninou a pak se odebrala rodit 😉
zatím s malou je to pořád pohoda, hezky spí, takže stíhám.
Dneska bude kuřecí s rýží a zeleninou a k tomu hlávkový salát, na zítra bych chtěla upéct kuřecí roládu a jablečnou bábovku. Takže mažu k plotně, než se dítko vzbudí a bude chtít dlabanec 🙂

kammka
22. kvě 2015

@jitavrtule k miminku gratulujeme!! 🙂

makovou bábovku bych si dala taky, ale mám tu haldu zralých banánů, takže bude banánový chlebík, už se na něj chystám tři dny, ale jsem táák líná a k tomu měl mladej virozu, tak byl docela náročnej...

takže tento týden:
boloňská omáčka, dušená mrkev, suché těstoviny.. míchaná vajíčka, chleba, rohlík se šunkou.. fakt jsem neměla ani náladu ani motivaci vařit..

zítra dorazí brigádnící, mám tu celé kuře, tak ho asi vykostím a udělám nějakou směs s rýží a k tomu polívku z kostry
teď strčím zbytek boloňské omáčky do mrazáku a pokusím se o nějakou žampionovou omáčku s troškou smetany s kousky šunky..k tomu vrtule..nebo to možná zapeču s bramborama..
na neděli ještě netuším. ale tatínek nebude doma, tak bych mohla něco sladkého...švestkové knedlíky třeba, když mám švestky v mrazáku

kammka
24. kvě 2015

tak nakonec jsem musela vymyslet jednoduché jídlo pro celkem devět lidí.. A i rychlé, protože když dorazí kamarádka a zakecáte se.. Kuřata jsem měla dvě, tak jsem je rozsekala, prsa z jednoho mám v mrazáku, kostry jsem uvařila a zbytek upekla a k tomu brambor.. Polévka hráškový krém....
Dneska z uvařených koster a vývaru "rizoto" , dojíme tu polévku.. Zbytek vývaru do mrazáku.. K večeři asi vdolky z plechu, mám tu lahev mlíka ze statku a k tomu lahev a půl zkyslého, dám odkapat tvaroh. Nebo si to zjednoduším a bude kynutý tvarohový koláč 🙂

katka_mel
26. kvě 2015

Včera kroupová polévka a skopová kýta na česneku s bramborem, dnes je hrachová polévka s opečeným chlebem.

happylenulka
26. kvě 2015

Dneska hrachová kaše s vařenými kroupy a k tomu opečená cibulka... mňaaaam

mon_88017
26. kvě 2015

@happylenulka čekej mě na oběd 😅 😀
U nás dneska buřtguláš s chlebem, musíme dojíst zbytky 🙂

kammka
26. kvě 2015

tři dny jsem s klukem sama doma, chlap na školním výletě a holka u kamarádky..
včera "rizoto" , úspěšně jsme ho dorazili.. dneska asi nějaká zeleninová hustá polévka s vločkama, nebo krupicí..
na zítra jsem koupila noky, tak nejspíš se špenátem a smetanou.

a večer už tu budu mít zbytek rodiny, tak musím něco vymyslet, ale pokud se chlap zmíní, že jim na horách skvěle vaří, přehánět to nebudu..

a potom se možná dostanu k nerealizovaným nápadům z poslední doby: ledvinky s rýží, švestkové knedle z br. těsta, bramboráky, zelňačka s klobásou, pečená žebírka s chlebem..

@happylenulka takže šoulet?? to jsme neměli strašně dlouho, díky za tip, je třeba trošku ubrat z jídelníčku maso..
@katka_mel máte skopové vlastní?? my ho jíme dost málo, ale chlap letos převezme od kamaráda ovečky, jeho už to nebaví.... má pro ně málo pastvy.. a bude se to muset nějak probrat, já už teď mám hrůzu, co s těma starejma beranama a ovcema budu dělat, aby to nesmrdělo.. tajně doufám, že k tomu picnou chlapi starou vietnamačku a udělají klobásy...