Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

veruunek
1. únor 2014

Já se inspirovala @ladie a udělala jsem karboše s br kaší, okurkou a teď dodělávám rychlovku- jablečnou roládu

werry
1. únor 2014

ahoj holky, mám vyndanou kančí kýtu, poradíte co z ní? ještě jsem zvěřinu nedělala...guláš, řízky??? popř. nějaký recept?

laurital
1. únor 2014

@werry A co šípková nebo svíčková?Každopádně bych ji ale naložila, jinak bude tvrdá a nevoňavá.Řízky rozhodně ne, na to je tvrdá, guláš by určitě šel.

lenicka07
1. únor 2014

@werry Já jsem z ní dělala svíčkovou a bylo to moc dobré 🙂

kammka
1. únor 2014

@werry rozhodně svíčková.. doporučuju osmahnout zprudka celý kus masa na sádle, pak vyndat, na tom tuku s výpekem osmahnout směs cibule a kořenové zeleniny jako na svíčkovou, posolit, k tomu tymián a bobkový list, celý pepř a nové koření, chvíli dusit, aby to pustilo zeleninovou šťávu, pak do toho zahrabat to maso, přiklopit poklicí, může se podlít, podle množství tekutiny a vrazit na celou noc do trouby na sto stupňůů.ráno to bude super. vyndat maso, propasírovat, promixovat, dohustit trošičkou mouky, zjemnit smetanou..
kýtu z kance už jsme párkrát měli, nikdy jsem nenakládala, ale možná to byly mladé kusy.

my dnes po koprovce k obědu s knedlíkem k večeři švestkové knedlíky z tvarohového těsta přelité směsí tvarohu, zakysanky a jogurtu s pravým vanilkovým cukrem.. došlo nám totiž máslo 🙂 ale i bez něj byly super. na zítra peču přes noc maličkou kačenku, tak abych využila prostor v pekáči, dala jsem k ní velkej kus bůčku, tatínek bude mít na chleba..a bude k tomu zase knedlík.. a zelíčko. polévka bude hovězí vývar se zeleninkou.
a večer asi tlačenka, musím vyndat z mrazáku, aby pomalinku rozmrzla..

ladie
2. únor 2014

Tak dneska pečená kachinička, červené zelí, bílé kysané zelí, houskový a bramborový knedlík 😝

verunkaw
2. únor 2014

sobota - zapečené těstoviny s brokolicí
neděle - bramborová kaše a sekaná + okurkový salát

mjanca
2. únor 2014

ahoj, pecu kure, brambory a udelam k tomu zeleninovy salat. MM nema rad kure, tak mu delam sleh 🙂. A na vecu asi mrkvovou polevku.
a zbyde i na zitra 🙂

xpila
2. únor 2014

Zeleninový krém, kváskový chleba, mrkvová pomazánka, lučina z domácího jogurtu a zbytek se uvidí, nějak na nic nemáme chuť.

vetyver
2. únor 2014

květákový mozeček a brambory, vcera br.kaše a losos

samik2008
2. únor 2014

včera sójové karbenátky s bramborovou kaší,dneska kuř.vývar,výpečky,zelí,knedlík

sarkad2856
2. únor 2014

kuřecí maso na kys.zelí s knedlíkem 🙂

petaov
2. únor 2014

Včera špenát s brambory a dneska houbová omáčka s knedlíky.

domca89
2. únor 2014

Těstovinový salát. Miluju ho, vrtulky (ideálně celozrnné a nebo alespoň barevné) šunka, rajčata, okurka, papriky, ředkvičky, vařená mrkev, napařená brokolice, cibule, pak zamíchat lehce osolit, opepřit a přidat 2lžíce jogurtu, 2lžíce majonézy a jednu lžíci kečupu.

sabha
2. únor 2014

dneska kuřecí kousky v nivové omáčce a hranolky, včera dušené hovězí, mrkev a brambory.

helcenka
2. únor 2014

Včera koprová omáčka s vejcem, domácí houskový knedlík, dnes vepřová plec s kedlubnou, brambor, meruňkový kompot.
Zítra tradičně dojíme, co zbylo z víkendu 😀 .

krabice1983
3. únor 2014

dneska hovězí roštěná s rýží, polévka nudlovka od včerejška 😉

maybe72
3. únor 2014

Dnes polévka "zahřívačka a vyprošťovačka" (zelná s fazolemi, vypraženou slaninou, česnekem a majoránkou) a konečně BRAMBORÁKY (už se na ně týden těším... 😉 😉 . Takže u nás dnes DOBROU CHUŤ!

zizala79
3. únor 2014

neděle oběd gnocchi s ragú od tchýně, dobrý! večeře studený obložený talíř s pečivem
dnes na oběd těstoviny se slaninou a zakysanou smetanou, hlavně dietka a k večeři dělám slaný koláč z listového se špenátem, dneska přijede do soboty moje máma, tak se chystám, že jí využiju na nějaké dobré kynuté těsto, nechce se mi s tím dělat 😅 a pro mlaďocha uděláme perníčky 😵

xpila
3. únor 2014

Včera nakonec zapečené špagety s cuketou, houbami a krůtím masem. K večeři celozrnné hruškové lívance zadělávané syrovátkou z domácí lučiny, skořicový cukr a neslazená šlehačka.

laurital
3. únor 2014

Vepřová panenka ve sladkokyselé marinádě s opečenými nudlemi a sezamem ve woku 😉

asus
3. únor 2014

http://www.koreni.cz/ dneska sem narazila na užasnej obchod s kořenim a dnes je doprava zdarma mrkejte ja už mam objednano🙂

xvitk101
3. únor 2014

V sobotu kureci vyvar s nudlema, hovezi na vine s br.kasi. V nedeli poprve spanelskeho ptacka s ryzi. A pekla jsem makovy a tvarohovy zavin. Proste velka chut na ceskou klasiku 🙂

laurital
3. únor 2014

@asus Tak ti děkuju 😀 , objednáno za 500,- 😝, ale koření od Antonína je super.

kammka
3. únor 2014

dnes víkend... 😉

asus
4. únor 2014

@laurital prosim🙂 ja tam nechala 300kč 😀 😀 😀

ladie
4. únor 2014

Včera brokolicový krém, treska, šťouchané brambory s pažitkou.
Dneska česnečka a mám tady krásný kus vepřového. Původně jsem uvažovala, že ho udělám na houbách s rýží, ale když jsem uviděla u @maybe72 bramboráky, tak jsem na ně dostala takovou chuť, že z vepřového udělám směsku se zeleninou a k tomu budou bramboráky 😀
A na zítřejší snídani udělám nepečený dort z piškotů, ovoce a zakysané smetany.

mjanca
4. únor 2014

u nas vymyslim polevku, jeste nevim, mam tu brokolici, tak asi z toho, zemlovku a falesne sachr rezy 🙂

berynka
4. únor 2014

@mjanca já včera dělala tuhle brokolicovou, včetně krutonů a je vynikající 😉 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-...

kammka
4. únor 2014

nám pořád zbylo zelí a knedle a výpek z kachny.. 😉 z neděle..