Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
8. bře 2012

@heaven_angel já dělám hodně z králičího 🙂 zrovna včera jsme to dojídali z mrazáku 😉

cajori17
8. bře 2012

my dnes máme kuřecí nugetky s dipem a amer.bramborami 🙂

heaven_angel
8. bře 2012

@handm takže svíčkovou můžu udělat prakticky z čehokoliv 😀 díky

handm
8. bře 2012

@heaven_angel přesně 😀 říkej tomu maso se zeleninovosmetanovou omáčkou a máš to 😀😀😀

nellygray
8. bře 2012

U nás dnes: nejmenší hovězí masíko s mrkví a bramborem, větší rajskou s masem a kolínka a já jahodové knedlíky s tvarohem od včerejška.

zvirka
8. bře 2012

U nás pečené kuře, malej obrané masíčko a k tomu bramborovo-mrkvovou kaši, já brambory. A taťka to samé v práci 🙂

miskadis
8. bře 2012

Dneska těstovinový salát - jsem doma sama, tak si dopřávám to, co by manžel nikdy nejedl 😀

beruskanula
8. bře 2012

dnes dojidame kureci rizoto ze včerejška 😀 , malej ma těstoviny s majdou, ale beztak se toho zase nedotkl 😝

zítra budu dělat holandské řízky s kočičákem 🙂 🙂 a asi upeču toho tvarohovýho fešáka😀 🙂

michamicha
8. bře 2012

u nás byl dneska losos s bramborem 🙂 zítra asi žemlovka, ještě nevim...

ladida.l
8. bře 2012

Palačinky se špenátem 🙂

hanula11
8. bře 2012

pečené kuřecí nožky - vrchy s brambory (dohromady v jednom) na sporáku a meruňkový kompot 🙂

beruskanula
8. bře 2012

@ladida.l : mnaaaammmmmm 😵 😵

krakorka
8. bře 2012

brambory s uzeným a salát z čínského zelí a jako zákusek citronové muffiny 😉

kammka
8. bře 2012

@heaven_angel u nás vede svíčková z králíka.. ale to asi není o moc levnější varianta, když to máš koupit..
@brusinka.pusinka byla jsem dnes v Kaufu a mám dva pyxtlíky těch červů, co jim říkáš těstoviny..
@heaven_angel tyjo, 4kg nahoře, jak to děláš??? já mám ve 21tt +2kg....

já bych se nakopala... chci ohřát květákovku, zbytek.. a ona zkyslá.. a to byla furt v lednici...jen jsem vždy odebrala na ohřev v mikrovlnce.. ještě že máme ty prasata...

kammka
8. bře 2012

@beruskanula s kočičákem???? 😕 co to???

beruskanula
8. bře 2012

@kammka : 😀 😀 jsou to stouchane brambory se zelim 😉 , tsim se tomu rika aj lepenice 😕
je to mnamka 😵 😀 🙂

kammka
8. bře 2012

@beruskanula díky 😀

na zítra chystám koprovku, ještě nevím s čím, malá ji miluje a bude mít svátek... 🙂

heaven_angel
8. bře 2012

@kammka zkusím asi to hovězí nebo vepřové, s králíkem nemám moc zkušeností.. jedla jsem ho naposled před lety u babičky mojí kamarádky a byl vynikající, ale nevím, jak bych to zvládla já 🙂 ale díky za tip..

já mám sklony k tloustnutí i bez těhu, musím se hlídat, když chci trochu vypadat.. respektive jsem večerní žrout, když je večer pohoda a klídek, tak s manželem většinou máme teplou večeři a něco sladkýho a kila letí nahoru.. na podzim jsem přestala kouřit, pak ještě vánoce (cukrovíčko - mňam) a v těhu jsem se hrozně rozjedla, jak mi bylo špatně, tak jen s plným žaludkem mi bylo fajn, takže od loňského léta už jsem skoro 10+ 😖 už se budu muset krotit, jinak to po porodu neshodím 🙂

beruskanula
8. bře 2012

@kammka : nemas zac 😀 😀

my budem mit koprovku asi v nedeli...vaham mezi koprajdou a rajskou 😀

jimmy1
8. bře 2012

Dneska křenovka, knedlí, pečené uzené.
Ráno ke snídani byla citronová babeta 😵 to byla mňamka a rychle se po ní zaprášilo!!!
Na zítra mám upečenou sekanou, tak budu jen dodělávat bramborovou kaši a nějakou polívku.

sarunatko
8. bře 2012

@jimmy1 Je tu recept na tu citronovou babetu?

jimmy1
8. bře 2012

@sarunatko nevím jestli tu něco takového je 😉 já dělala podle tohoto receptu:
Citronová babeta:
4 vejce (bílky vyšlehat do sněhu)
200g cukr moučka
1 vanilkový cukr
1dl olej
šťáva ze 2 citronů (do 1dl dolít vodou *já měla veliký citrony, tak jsem vodu ani nedolívala)
kůra z 1 citronu
250g polohrubá mouka
1 prdopeč

Žloutky utřít s cukrem, pak přidat olej, citronovou šťávu s vodou a trochu zašlehat, pak mouku a prdopeč. Nakonec lehce vmíchat sníh.
Vylít do vymazané vysypané dortové formy (bude to vysoké jako klasická babeta) nebo na plech (bude to nízká buchta).
Péct na cca 175 stupňů asi 35 minut (v dortové formě, na plechu si myslím, že to bude rychleji).

kulenka
8. bře 2012

@sarunatko @jimmy1 A jinak strana 286 😉

zuhur
8. bře 2012

Tak jsem dnes zkoušela nový recept na domácí chleba a rovnou vám dávám odkaz, protože chutná opravdu fantasticky. Pekla jsem v troubě, takže jsem dělala z dvojnásobné dávky a výsledkem je téměř jeden a půl kilový chlebík. Jen já dám příště trochu méně soli 😉

cervena_vila
8. bře 2012

@jimmy1 citronovou babetu jsem milovala jako malá, ještě jak to bylo zapečené v alobalu 😵
Zítra hovězí na mrkvi, koupila jsem v akci takový flák masa a trochu se děsím, jak to zpracuju.

sarunatko
9. bře 2012

@zuhur Zuzule, a kde je ten odkaz? 😀

aaadus
9. bře 2012

Kedlubnová polévka, palačinky a budu péct housky a tvarohovou bábovku nebo muffiny

petrajavor
9. bře 2012

Pečené kuřecí nožičky a rýže 🙂

sarunatko
9. bře 2012

@jimmy1 Děkuju, recept se mi moc líbí, odpoledne uspím dítě a zkusím to.

zuzi82
9. bře 2012

Tak my včera plátek krkovičky naprudko, pečené brambory a opečená zeleninka a dneska hovězí na houbách. Večer včera Brusscheta a dneska krevetový koktejl a na snídani dneska dojíme řezy na metry. Škoda, rychle zase zmizely a to je jíme jen na snídani, asi budu muset péct dvojnásobnou dávku (řezy na dva metry 😀 ), takhle jsou hned pryč a ani si to neužiju. 😀