Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
30. kvě 2012

gnocchi se šunkovo-sýrovou omáčkou

ba0terka
30. kvě 2012

@aaadus: jůůů... mohla bych prosím poprosit o recept? 🙂

flapi
30. kvě 2012

Poradíte, prosím, jak zpracovat řapíkatý celer?

brusinka.pusinka
30. kvě 2012

@flapi
Brambory s hořčicí a řapíkatým celerem
1 kg nových brambor 400 ml smetany (12%tuku) 2 kostky MAGGI Zlatý zeleninový bujón 2 lžíce hořcice 2 ks jarní cibulky 1 ks řapíkatého celeru 150 g tvrdého sýru sůl, pepř, citrónová šťáva, majoránka, muškátový oříšek
Brambory oloupeme, omyjeme, dáme do hrnce a přelijeme smetanou smíchanou s hořčicí, 2 kostky Zlatého zeleninového bujónu MAGGI, opepříme a dusíme 15 minut. Mladou cibulku očistíme, omyjeme a pokrájíme na kousky. Očištěný řapíkatý celer pokrájíme a pokapeme citrónovou šťávou.
Do pekáčku dáme brambory se šťávou, celerem a s jarní cibulkou. Osolíme, opepříme, posypeme strouhaným muškátovým oříškem a majoránkou. Nakonec posypeme nahrubo strouhaným sýrem. Pokrm zapékáme v předehřáté troubě asi 15 minut při 250°C.

Zeleninová rýže s bazalkou
3 ks papriky červené 1 ks řapíkatého celeru 200 g cibule 2 ks (stroužku) česneku 3 lžíce oleje 150 g rýže 60 g parmazánu 1 kostka MAGGI Zlatý zeleninový bujón 1 kostka MAGGI Bylinky bazalka a tymián
Příprava:
Paprikové lusky, řapíkatý celer, cibuli a česnek očistíme a nadrobno nakrájíme. Orestujeme, přidáme rýži, krátce opečeme, přilijeme zeleninový vývar z kostky MAGGI Zlatý zeleninový bujón a 1 MAGGI Bylinky bazalka a tymián.
Přikryté necháme 10 min. na velmi mírném ohni vařit.
Poté vložíme do rozpálené trouby a necháme dojít dalších 10 min.

Těstoviny se zeleninou
2 ks řapíků celeru 200 g žerve 1 ks cibule 2 lžíce másla 1 ks papriky červené 1 sáček MAGGI těstoviny Vřetena 1 kostka MAGGI Bylinky bazalka a tymián Já dávám čerstvé bylinky nebo sušené bez bujónu pepř, pažitka
Příprava:
Zeleninu očistíme, řapíkatý celer a papriku nakrájíme na nudličky a cibuli na drobno. Nakrájenou zeleninu orestujeme na másle, přidáme žerve, kostku MAGGI Bylinky bazalka a tymián na mírném plameni necháme za stálého míchání rozpustit.
Těstoviny MAGGI Vřetena nasypeme do vařící osolené vody a při mírném varu vaříme 8 - 9 minut. Těstoviny scedíme a ihned promícháme s připravenou směsí zeleniny

Svíčkové řezy s višňovou omáčkou
2 ks stroužků česneku 8 lžic červeného vína 2 ks bobkového listu 2 ks snítek tymiánu 2 ks koriandru 800 g hovězí svíčkové 3 lžíce olivového oleje 600 g višní 2 lžíce cukru 3 lžíce mandle 2 kostky MAGGI Šťáva k vepřovému masu 1 ks cibule 200 g řapíkatého celeru sůl, tymián
Příprava:
Česnek oloupeme, nasekáme a smícháme s vínem, bobkovým listem, tymiánem a koriandrem. Do této směsi vložíme svíčkovou a necháme 30 minut odležet.
Troubu předehřejeme na 150°C. Maso vyjmeme z marinády, osušíme a osolíme. Na dvou lžících oleje je ze všech stran opečeme. Maso zabalíme do alobalu a pečeme ve vyhřáté troubě cca 40 minut.
Oloupeme cibuli a očistíme řapíkatý celer. Obojí najemno nakrájíme a na zbytku oleje podusíme. Vypeckované višně a marinádu přidáme k zelenině. Ochutíme solí a cukrem, přidáme 2 kostky MAGGI Šťávy k vepřovému masu. Omáčku vaříme na mírném ohni 20 minut. Mandle opražíme a přidáme do omáčky.
Hotové maso nakrájíme na plátky, dáme a talíř, polijeme Višňovou omáčkou a ozdobíme čerstvým tymiánem a podáváme se smetanovými bramborami s brokolicí..

Kuřecí steak na pepři se zeleninou
4 ks kuřecí prsa 1 ks MAGGI Šťáva ke kuřeti 5 lžic oleje 0,5 lžíce nakládaného zeleného pepře 2 dcl smetany 3 dcl vody 150 g malé cukety 100 g řapíkatého celeru
Kuřecí prsa nakrájíme na menší plátky, drobně osolíme, zalijeme částí oleje a necháme chvíli v chladu odpočinout.
Obsah sáčku MAGGI Šťáva ke kuřeti vsypeme do 0,3 l vody a dobře rozmícháme.
Odpočinuté maso zprudka opečeme na polovině tuku a necháme stranou.
Do pánve dáme zbytek tuku, přidáme nahrubo nakrájenou cukynu a řapíkatý celer. Zprudka opečeme, podlijeme hotovou omáčkou, přidáme zelený pepř, smetanu, opečené maso a krátce povaříme.

Zapečený řapíkatý celer
30 dkg řapíkatého celeru
-1 cibule
-1/4 až 1/2 čerstvé červené papriky
-3 lžíce smetany
-sůl a pepř podle chuti
-2 dkg másla
-máslo na vymazání misek
-1/4 až 1/2 kostičky zeleninového bujónu
-150 ml vody
-10 dkg tvrdého uzeného sýra
-10 dkg sýru balkán

Na másle si zpěníme nadrobno nakrájenou cibulku, přidáme omytý, nakrájený celer, osolíme opepříme, přilijeme vodu a přidáme bujón.
Necháme trochu změknout a vyvařit tři čtvrtě vody. Přilijeme smetanu a přimícháme nastrouhaný balkán.
Nandáme do dvou máslem vymazaných zapékacích mističek, posypeme uzeným sýrem a dáme zapéct do předehřáté trouby na 200 st. asi na 20 minut.
Podáváme s pečivem, které si máčíme ve šťávě.

Kuřecí lasagne s brokolicí
Ingredience
5 hrnků mléka, 2 řapíkaté celery nakrájené na kousky, 2 šalotky nadrobno nakrájené, 2 bobkové listy, 200 g brokolice na malé růžičky, 1 cibule nakrájená nadrobno, 2 lžíce rostlinného oleje, 100 g žampionů nakrájených na kousky, 2 stroužky česneku, 2 cukety nakrájené na kostky, 3 lžíce másla, 3 lžičky hladké mouky, 100 g eidamu nastrouhaného, 350 g kuřecích prsou, 175 g lasagní, sůl a pepř dle chuti
Příprava
V malém kastrůlku ohříváme mléko, přidáme šalotky, celer, bobkový list a nakonec přivedeme k varu. Poté vypneme a necháme 20 minut louhovat. Brokolici 2 minuty povaříme v dalším hrnci, scedíme a odložíme stranou. V pánvi rozehřejeme olej a na něm osmahneme cibuli, česnek, žampiony a cuketu dokud nezměknou.
Do hrnce vložíme máslo, rozehřejeme, poté přisypeme hladkou mouku a umícháme světlou jíšku, kterou zalijeme mlékem. Přivedeme k varu a asi 3 minuty vaříme, za stáleho míchání. Mléko by mělo zhoustnou. Stranou odložíme hrneček a půl této omáčky a do zbytku vmícháme 6 lžíc eidamu, cibulovou směs, brokolici, kuře a pepř dle chuti.
Lasagne uvaříme dle návodu na obalu a vložíme je do studené vody. Na dno zapékací mísy vložíme polovinu kuřecí směsi a poklademe polovinou uvařených lasagní. Postup zopakujeme a nakonec vše zalijeme zbývající omáčkou a posypeme zbývajícím nastrouhaným eidamem. Pečeme 45 minut v troubě předehřáté na 180°C, dokud sýr nezezlátne.

Salát po švýcarsku
250 g tvrdého sýra, 250 g šunky, 200 g višní, 2 řapíky celeru, 250 g vařených těstovin, 3 lžíce vinného octa, 3 lžíce oleje, 1 žloutek, 50 g jader vlašských ořechů, sůl a pepř dle chuti
Ze sýra oloupeme kůrku a stejně jako šunku nakrájíme na menší kostičky.
Višně opereme,zbavíme stopek a odpeckujeme. Celerové řapíky omyjeme a nakrájíme na plátky silné asi 1 cm.
Všechny pokrájené suroviny vložíme do větší salátové mísy, přidáme uvařené těstoviny a promícháme.
Na zálivku potom rozšleháme vinný ocet s olejem a žloutkem, osolíme, opepříme a přelijeme salát.
Před podáváním ještě promícháme a posypeme ořechy. Ozdobíme celými višněmi, případně kousky kopru.

Pyré z brambor a celeru
1 l vody, 1 lžíce vinného octa, 2 řapíkaté celery, 500 g brambor, 1 sklenka zeleninového vývaru, 1 bulvový celer

V hrnci přivedeme k varu litr vody, do níž jsme přidali vinný ocet. Celer rozpůlíme a nastrouháme. Vaříme na mírném ohni asi 10 minut, pak přidáme oškrábané brambory, nakrájené na velké špalíčky. Brambory s celerem necháme společně vařit doměkka. Asi 35-40 minut. Přidáme malé množství vývaru a rozmačkáme. Přidáme na tenké plátky nakrájený a spařený řapíkatý celer a promícháme.

flapi
30. kvě 2012

@brusinka.pusinka teda toho je 🙂 díky moc 😉

brusinka.pusinka
30. kvě 2012

@flapi není zač🙂

nikiii
30. kvě 2012

@djn Nakonec jsem se k ní nedostala, ale bude o víkendu, ta francouzská píšou v receptu, že je to těsto takový jakoby palačinkový a ne buchtový, tak jsem sama zvědavá. A třešinky už u nás zrají, takže budou čerstvý.

1luciferka1
30. kvě 2012

gulášovka z hlívy a vepřové na hříbkách s rýží 😵
@brusinka.pusinka moc moc prosím, už jsem dvakrát projela seznam receptů a nevím, jestli jsem slepá, ale nemůžu najít recept na omáčku ze srdíček, můžeš mi ho tu dát, prosím? děkuju 😉

jika10
30. kvě 2012

gnocchi s kurecim masem, spenatem a smetanou, krupickova polivkatzv. milionova)

aaadus
30. kvě 2012

@ba0terka nic světoborného - gnocchi kupované 😀 , omajda - na oliv. oleji zpěnit šalotku, přidat šunku, zalít smetanou, přisypat nastrouhaný sýr (dnes jsem dala eidam a nivu), nechat zhoustnout a hotovo. Za 10 minut hotový oběd, na nějaké vyvařování teď není čas

timbouctou
30. kvě 2012

vylepšila jsem zapečené brambory 😵 uvařit brambory normálně v osolené vodě. Na oleji jen zesklovatět cibuli na větší kousky, naši kluci to mají rádi, přidat nakrájenou cuketu, taky jen tak osmahnout a nasypat běžnou zeleninu do polévky, asi je lepší taková ta směs hrášek, mrkev, kukuřice, přidala jsem trochu hořčice a sladké papriky. A když je to vše hotové, tak brambory trochu namačkat, mělo by to s tou zeleninou být tak půl na půl, a smíchat se zeleninkou, šoupnout tak na 10 minut do trouby na 175 cca. Smíchala jsem dvě vejce s kelímkem 12% smetany a po těch cca 10 minutách to tím zalila a zas tak na 15 - 20 minut do trouby. Je to fakt mnami, s tou cuketou je to takové šťavnaté 🙂

michamicha
30. kvě 2012

zítra krůtí se špenátem a br. noky 🙂

pet.s
30. kvě 2012

@bulinka u nás tomu říkáme rozlítaní vrabci...maso na cibulku, osmahnout, pak pepř, sůl, hořčice, nechat změknout, přidám okurku- kyselou a klobásku, zaliji trochou láku z okurek nebo vodou a ještě chvíli podusím do měkka, pak moukou nebo jíškou zahustit, nakonec přidám uvařená vajíčka, ale to už moc nemíchám, aby se nerozpadla.

weri1
30. kvě 2012

@pet.s nene , štěpánská nejsou rozlítání ptáčci si myslím teda 🙂

pet.s
30. kvě 2012

@aaadus nejrychlejší jídla mám nejradši.-)))

pet.s
30. kvě 2012

@weri1 já štěpánskou neznám.-(((ale s vajíčkama dělám rozlítaný vrabčáky.-))

weri1
30. kvě 2012

@pet.s já myslela, že rozlítání ptáci jsou i s okurkou a uzeninou

pet.s
30. kvě 2012

@weri1 rozlítaní vabci mě potažmo inspirovali k rozlítaným jednohubkám.-))))))))když není čas se s nimi patlat..na jeden talíř dám do každého rohu nakrájenou ingredienci...housku, klobásku, zeleninu, sýr..udělám těch talířů několik a každý si vidličkou napichuje-))))))))))))

pet.s
30. kvě 2012

@weri1 já psala v receptu, klobása a okurka.-))))

weri1
30. kvě 2012

@pet.s no jo ale štěpánská je jen s vejcem 🙂 a jednohubky dobrýýýýý 😀

nikiii
31. kvě 2012

U nás dneska zeleninová polívka a švestkový knedlíky.

brusinka.pusinka
31. kvě 2012

@1luciferka1 strana 419 🙂 😉

falca1
31. kvě 2012

dneska kuřecí polívka a listové šátečky se špenátem 😀

jitushkam
31. kvě 2012

obalovaný květák, brambor;)

aaadus
31. kvě 2012

tomatová polévka s parmazánovými nočky, kluci květákový mozeček s chlebem, já včerejší gnocchi

katyxq
31. kvě 2012

Asi spáchám krůtí guláš s těstovinama.

yesu
31. kvě 2012

Holky poraďte jak udělat dobrej bramborovej guláš a hlavně jak ho zahustit?Vždycky to mám jak polívku a když ho zahustím je to moc moučný!

nikiii
31. kvě 2012

@yesu Rozemletým tvrdým chlebem.

yesu
31. kvě 2012

@nikiii ten nemám...

lenam
31. kvě 2012

@yesu také používám chléb a když nemám tvrdý, tak klidně čerstvý 🙂